Send Lette
Військовополонені

Спільна платформа щодо зниклих безвісти в Україні: підсумки семінару МКЗБ

16 та 17 травня Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти  провела у Києві семінар для громадських організацій, які брали участь у навчальній поїздці до головного офісу МКЗБ у Гаазі в квітні цього року. Темою семінару стало створення спільної платформи щодо зниклих безвісти в Україні за особливих обставин: ідея такої платформи виникла під час поїздки учасників громадських спільнот до Нідерландів. Під час семінару обговорили формат створення платформи та її цілі. Визначили напрями взаємодії та комунікації родин зниклих безвісти, органів влади та міжнародної спільноти. 

“У спільній платформі всі учасники мають бути рівноправними. Родини зниклих безвісти не повинні бути жертвами у відносинах з органами влади, це мають бути партнерські відносини”, — заявила міжнародна консультантка МКЗБ Альма Масіч.

Також, за її словами, для створення та ефективної роботи платформи має бути продуманий та зважений кожен термін та кожна комунікація. 

Участь у семінарі взяла координаторка груп родин полонених Медійної ініціативи за права людини Олена Бєлячкова. Вона зазначила, що за роботу над платформою взялася найбільш активна частина спільноти —  громадські організації родин зниклих безвісти та правозахисні організації. Крім того, наголосила на масштабності процесу створення спільної платформи щодо зниклих безвісти.

Олена Бєлячкова

“Напрацювання під час семінару важливі для подальших кроків із реалізації визначеної стратегії, мети та напрямів функціонування такої платформи”,  — додала Олена Бєлячкова.

Про важливість створення спільної платформи щодо зниклих безвісти в Україні йтиметься і під час панельної дискусії в Гаазі в червні цього року.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у межах проекту “Українці в полоні: експертна підтримка держави та родин полонених”. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду “Відродження”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Військовополонені
Часу чекати немає: як повернути з полону морпіха, дружина якого хвора на рак

Це історія про родину полоненого морського піхотинця, яка активно бореться за його визволення з російського полону. Лише одна з тисяч подібних. Проте саме в цієї сімʼї часу чекати  майже не залишилось — у дружини рак.

16 Лютого 2024

Військовополонені
В Росії продовжують катувати українських військовополонених і влаштовують щодо них показові судові процеси — ОБСЄ

Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) опублікувало четвертий проміжний звіт. У ньому, зокрема, йдеться про жорстоке поводження і тортури щодо українських військових, які потрапили в російський полон.

14 Грудня 2023

Військовополонені
Медики на полі бою: їхній статус і ефективність

Медійна ініціатива за права людини взяла участь у брифінгу для іноземних послів в Україні. Головна мета події – проінформувати іноземний дипломатичний корпус про проблеми полонених медиків, умови їх утримання і поводження з ними. 

30 Листопада 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Справа Ягідного, Діана Панченко та “російська громада” Полтави: 29 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

24 Лютого 2024

Тимчасовий пункт. Як українські полонені проходили через Шебекіно

На початку повномасштабного вторгнення РФ очікувала, що Шебекіно прийматиме українських біженців і біженок, проте очікуваних масштабів не було, тож росіяни швидко знайшли для міста іншу роль. МІПЛ продовжує документувати свідчення звільнених із полону — цього разу розповідаємо про табір у Шебекіно.

23 Лютого 2024

Аналітика
Загибель українських військових у російському полоні — МІПЛ презентувала аналітику

Мета аналітики — наголосити на неналежному утриманні українців у російському полоні та проблемах із забезпеченням їхніх прав і притягненням до відповідальності винних у тортурах.

22 Лютого 2024

Більше публікацій