Війна і правосуддяПублікації

Справи екс-керівника ВМС ЗСУ Березовського та “військового комісара” з Алушти Качарова, – судові засідання тижня

Дніпровський районний суд Києва розглядатиме справу про державну зраду колишнього керівника військово-морських сил ЗСУ Дениса Березовського.
1 березня 2014 року тодішній виконувач обов’язків президента України Олександр Турчинов призначив Березовського на посаду керівника ВМС.
Та відразу після свого призначення Денис Березовський виступив перед особовим складом ВМС ЗСУ та представниками ЗМІ. Як повідомляють у прокуратурі, у своїй промові контрадмірал заявив, що відмовляється виконувати будь-які рішення, накази та розпорядження української влади та зобов’язався виконувати накази самопроголошеної окупаційної влади в Криму.
“Відповідно до законодавства, вказана посада передбачає обов’язок стримувати, локалізувати i нейтралізувати збройні конфлікти, а при необхідності – надати відсіч збройній агресії з моря як самостійно, так і у взаємодії з іншими підрозділами 3СУ. Однак, обвинувачений, об’єднавшись у злочинну організацію з іншими особами, які сприяли окупації Росією півострова Крим, вирішив стати на шлях державної зради”, – йдеться у повідомленні прокуратури Криму.
Крім того, Березовський, за даними слідства, наказав своїм підлеглим скласти зброю, не чинити спротив збройним силам РФ та перейти під командування окупантів.
Обвинувальний акт до суду щодо Березовського прокуратура передала 30 листопада минулого року. Судитимуть екс-керівника ВМС заочно. Його обвинувачують у державній зраді та створенні, керівництві злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участі у ній. Засідання заплановане на 10-30 25 січня.
➖➖➖➖➖➖
Також восени минулого року до суду відправили справу проти незаконного “військового комісара” з Алушти Костянтина Качарова. Важливо, що Качарову інкримінують воєнний злочин – порушення правил та звичаїв війни.
Обвинувачений Костянтин Качаров є громадянином Російської Федерації. У 2018 році його призначили на посаду «військового комісара Сімферопольського району та міста Алушти Республіки Крим».
Перебуваючи на цій посаді, Качаров проводив примусові призовні кампанії цивільного населення півострову до лав збройних сил держави-окупанта.
За даними слідства, він організував та провів 5 таких призовних кампаній.
“Вказані дії є порушенням заборони державі-окупанту примушувати цивільне населення служити в її збройних силах, передбаченої статтею 51 IV Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року”, – йдеться у повідомленні прокуратури Криму.
Станом на жовтень минулого року окупанти незаконно провели 13 призовних кампаній, змусивши служити в Збройних силах РФ понад 34 тисяч кримчан.
Справу Качарова слухає Дарницький районний суд Києва заочно. Засідання заплановане на 9-00 28 січня.
➖➖➖➖➖➖
Також цього тижня відбудуться засідання у справах, про які ми писали раніше:
Юрій Барбашов – Сватівський районний суд, 26.01, 10-00;
Микола Федорян – Голосіївський районний суд Києва, 24.01, 9-00;
Віктор Агєєв – Деснянський районний суд Києва, 28.01, 10-00;
Андрій Тишенін, Артур Шамбазов – Подільський районний суд Києва, 25.01, 16-00;
Іван Без’язиков – Київський апеляційний суд Києва, 27.01, 14-00.
Про суди у справах, пов’язаних зі збройним конфліктом, МІПЛ розповідає вам за підтримки програми “Права людини в дії” USAID Україна.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button