Send Lette
Війна і правосуддя

Справу колишнього регіонала Білогородського з підозрою у тероризмі розглядають повтовно — суди щодо збройного конфлікту цього тижня


“Невстановлені на цей час досудовим розслідуванням представники влади Російської Федерації, Збройних Сил Російської Федерації та інші особи… спланували, підготували, розв’язали і почали ведення агресивної війни проти України, а саме віддали наказ на вторгнення підрозділів ЗС РФ на територію України – Автономну Республіку Крим і м.Севастополь, здійснили тимчасову окупацію вказаної території, чим змінили межі території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України”, —  йдеться у вироку суду, щоправда, виправдувальному.


27 липня о 10:00 у Донецькому апеляційному суді заплановане засідання у справі Інни Новикової. Її підозрюють у сприянні діяльності терористичній організації та пособництві веденню агресивної війни й агресивних воєнних дій (ч.1 ст.258-3, ч.5 ст.27, ч.2 ст.437 КК). Справа на етапі апеляційного оскарження.

Служба безпеки України затримала Новикову 13 червня 2015 року. Обвинувачення вважає, що жінка передавала учасникам терористичної організації «ДНР», зокрема громадянину Російської Федерації, дані про українських військових «Азову», які у 2015 році проживали у будівлі навпроти будинку в Маріуполі, де проживала Новикова. Сама ж Новикова на суді не визнала свою провину.

12 квітня 2017 року суд визнав Новикову невинною через брак відповідних доказів.

24 травня 2017 року Донецький апеляційний суд ухвалив рішення відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою прокурора, однак на етапі апеляції справа знаходиться вже чотири роки. Адвокат Новикової Володимир Нетреба відмовив МІПЛ у коментарі щодо справи.

27 липня о 9:00 у Павлоградському міськрайонному суді заплановане засідання у справі колишнього регіонала, ексдепутата Донецької облради Сергія Білогородського. Йому інкримінують створення терористичної групи чи терористичної організації та незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (ч. 1 ст. 258-3, ч. 1 ст. 263 КК). Справу розглядають повторно.

Білогородського заарештували 28 травня 2016 року. За версією обвинувачення, він розмістив незаконне збройне формування “Оплот Донбасу” у своєму офісі в Донецьку, надав матеріальну та технічну допомогу терористичній організації у спорудженні фортифікаційних споруд і блокпостів у Донецької області, залучив до зведення блокпостів працівників підконтрольних йому підприємств, а також надав будівельні матеріали.

 

Також за версією слідства, у жовтні 2014 року Білогородський начебто зареєстрував на окупованій території ТОВ “Завод коксохімобладнання”, яке тепер сплачує податки бойовикам. У суді Білогородський заперечував свою провину.


У березні 2019 року свідки обвинувачення розповіли на судовому засіданні про зв’язки Білогородського з бойовиками «Донецької республіки». Зокрема, про зв’язок з Олександром Бобковим, колишнім нардепом від Партії Регіонів, який відкрито підтримав сепаратистів. Білогородський стверджував, що деякі свідки заангажовані, а свою справу сфабрикованою з метою відібрати в нього бізнес. Замовником справи назвав колишнього бізнес-партнера Владислава Дрегера.


Один зі свідків обвинувачення заявив про погрози йому після того, як він надав покази у суді проти Білогородського. Журналіст видання “Четверта Влада” Сергій Костеж також повідомив про скоєний на нього напад — невідомі порізали колеса його автомобіля у Павлограді, коли він був на суді по справі Білогородського.

У листопаді 2019 року Павлоградський міськрайонний суд виправдав Сергія Білогородського, визнавши не допустимими здобуті докази, але 15 червня 2020 року Дніпровський апеляційний суд ухвалив скасувати вирок та призначити новий розгляд справи у суді першої інстанції. Однак на останні засідання свідки не з’являються до суду.

Повний розклад судових засідань, пов’язаних зі збройним конфліктом, МІПЛ за сприяння програми USAID Ukraine – USAID Україна “Права людини в дії” розсилає щотижня журналістам та експертам.

#право_на_правду



0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Коригування по Херсону, обстріл Яворівського полігону і воєнні злочини: 39 справ щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

22 Квітня 2024

Війна і правосуддя
Ухилянти, афганські літаки та аграрії: 51 справа щодо війни, за якою радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

12 Квітня 2024

Війна і правосуддя
У Бородянці Радіка Гукасяна засудили до 12 років за воєнні злочини на Київщині

Девʼятого квітня Бородянський районний суд завершив розгляд справи Радіка Гукасяна — російського військового, механіка-водія 7 роти 3 батальйону 331 парашутно-десантного полку 98 повітряно-десантної дивізії повітряно-десантних військ ЗС РФ.

10 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Адвокація
У Брюсселі показали фільм “20 днів у Маріуполі”: після цього МІПЛ взяла участь у дискусії

У столиці Бельгії показали десять фільмів цьогорічного міжнародного чеського фестивалю “Один світ” — найбільшої правозахисної події документального кіно у світі, організованої People in Need. Переглянули й оскароносну стрічку “20 днів у Маріуполі” українського режисера Мстислава Чернова. Серед глядачів була Любов Смачило, аналітикиня МІПЛ.

23 Квітня 2024

Адвокація
“Ми використовуємо всі можливі механізми та інструменти, щоб показати масштаб вчинених проти України злочинів Росії”, — Любов Смачило

Медійна ініціатива за права людини розпочала адвокаційний візит в ОБСЄ. Сьогодні у Відні Любов Смачило, аналітикиня МІПЛ, взяла участь у заході “Переслідування цивільних українців на окупованих територіях як злочин проти людяності: зусилля українського громадянського суспільства для відновлення справедливості”.

22 Квітня 2024

Більше публікацій