Send Lette
Війна і правосуддя

Справу колишнього регіонала Білогородського з підозрою у тероризмі розглядають повтовно — суди щодо збройного конфлікту цього тижня


“Невстановлені на цей час досудовим розслідуванням представники влади Російської Федерації, Збройних Сил Російської Федерації та інші особи… спланували, підготували, розв’язали і почали ведення агресивної війни проти України, а саме віддали наказ на вторгнення підрозділів ЗС РФ на територію України – Автономну Республіку Крим і м.Севастополь, здійснили тимчасову окупацію вказаної території, чим змінили межі території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України”, —  йдеться у вироку суду, щоправда, виправдувальному.


27 липня о 10:00 у Донецькому апеляційному суді заплановане засідання у справі Інни Новикової. Її підозрюють у сприянні діяльності терористичній організації та пособництві веденню агресивної війни й агресивних воєнних дій (ч.1 ст.258-3, ч.5 ст.27, ч.2 ст.437 КК). Справа на етапі апеляційного оскарження.

Служба безпеки України затримала Новикову 13 червня 2015 року. Обвинувачення вважає, що жінка передавала учасникам терористичної організації «ДНР», зокрема громадянину Російської Федерації, дані про українських військових «Азову», які у 2015 році проживали у будівлі навпроти будинку в Маріуполі, де проживала Новикова. Сама ж Новикова на суді не визнала свою провину.

12 квітня 2017 року суд визнав Новикову невинною через брак відповідних доказів.

24 травня 2017 року Донецький апеляційний суд ухвалив рішення відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою прокурора, однак на етапі апеляції справа знаходиться вже чотири роки. Адвокат Новикової Володимир Нетреба відмовив МІПЛ у коментарі щодо справи.

27 липня о 9:00 у Павлоградському міськрайонному суді заплановане засідання у справі колишнього регіонала, ексдепутата Донецької облради Сергія Білогородського. Йому інкримінують створення терористичної групи чи терористичної організації та незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (ч. 1 ст. 258-3, ч. 1 ст. 263 КК). Справу розглядають повторно.

Білогородського заарештували 28 травня 2016 року. За версією обвинувачення, він розмістив незаконне збройне формування “Оплот Донбасу” у своєму офісі в Донецьку, надав матеріальну та технічну допомогу терористичній організації у спорудженні фортифікаційних споруд і блокпостів у Донецької області, залучив до зведення блокпостів працівників підконтрольних йому підприємств, а також надав будівельні матеріали.

 

Також за версією слідства, у жовтні 2014 року Білогородський начебто зареєстрував на окупованій території ТОВ “Завод коксохімобладнання”, яке тепер сплачує податки бойовикам. У суді Білогородський заперечував свою провину.


У березні 2019 року свідки обвинувачення розповіли на судовому засіданні про зв’язки Білогородського з бойовиками «Донецької республіки». Зокрема, про зв’язок з Олександром Бобковим, колишнім нардепом від Партії Регіонів, який відкрито підтримав сепаратистів. Білогородський стверджував, що деякі свідки заангажовані, а свою справу сфабрикованою з метою відібрати в нього бізнес. Замовником справи назвав колишнього бізнес-партнера Владислава Дрегера.


Один зі свідків обвинувачення заявив про погрози йому після того, як він надав покази у суді проти Білогородського. Журналіст видання “Четверта Влада” Сергій Костеж також повідомив про скоєний на нього напад — невідомі порізали колеса його автомобіля у Павлограді, коли він був на суді по справі Білогородського.

У листопаді 2019 року Павлоградський міськрайонний суд виправдав Сергія Білогородського, визнавши не допустимими здобуті докази, але 15 червня 2020 року Дніпровський апеляційний суд ухвалив скасувати вирок та призначити новий розгляд справи у суді першої інстанції. Однак на останні засідання свідки не з’являються до суду.

Повний розклад судових засідань, пов’язаних зі збройним конфліктом, МІПЛ за сприяння програми USAID Ukraine – USAID Україна “Права людини в дії” розсилає щотижня журналістам та експертам.

#право_на_правду



0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Здача батька росіянам, полонені росіяни і пропаганда проти ТЦК: 88 справ щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

6 Вересня 2024

Війна і правосуддя
Пенсіонера з Херсона засудили до 9 років вʼязниці за пособництво росіянам, а військових РФ — до 11 і 12 років

Упродовж липня — серпня у Реєстрі судових рішень опублікували три вироки за статтею про порушення законів і звичаїв війни. Їх винесли суди у Харківській, Херсонській та Миколаївській областях. Два вироки суди ухвалили щодо російських військових заочно, один — стосовно українця, якого затримали за пособництво окупантам. Детальніше — у регулярній аналітиці МІПЛ.

2 Вересня 2024

Війна і правосуддя
У Києві судитимуть українського підполковника Чувашова. Його звинувачують у держзражді під час контрнаступу ЗСУ

Наступного тижня в українських судах розглянуть сотні справ про колабораціонізм, державну зраду і глорифікацію Путіна. Судитимуть також російських військових, яких обвинувачують у воєнних злочинах. Більшість із них досі перебувають на свободі. МІПЛ розповідає про найцікавіші справи.

30 Серпня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Як катують у тюрмі “Ізоляція”: студент із Донецька розповів про пережите у вʼязницях так званої “ДНР”

У рідний Донецьк Даніїл Булгаков повернувся, аби доглядати хвору бабусю. Утім хлопця кинули у вʼязницю. Після звільнення він розповів МІПЛ про те, що відбувається у донецьких тюрмах, про постійні тортури і роботу так званих “адвокатів”, які працюють на “ДНР”.  

6 Вересня 2024

Війна і правосуддя
Здача батька росіянам, полонені росіяни і пропаганда проти ТЦК: 88 справ щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

6 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій