Send Lette
Війна і правосуддя

Справи екс-керівника ВМС ЗСУ Березовського та “військового комісара” з Алушти Качарова, – судові засідання тижня

Дніпровський районний суд Києва розглядатиме справу про державну зраду колишнього керівника військово-морських сил ЗСУ Дениса Березовського.
1 березня 2014 року тодішній виконувач обов’язків президента України Олександр Турчинов призначив Березовського на посаду керівника ВМС.
Та відразу після свого призначення Денис Березовський виступив перед особовим складом ВМС ЗСУ та представниками ЗМІ. Як повідомляють у прокуратурі, у своїй промові контрадмірал заявив, що відмовляється виконувати будь-які рішення, накази та розпорядження української влади та зобов’язався виконувати накази самопроголошеної окупаційної влади в Криму.
“Відповідно до законодавства, вказана посада передбачає обов’язок стримувати, локалізувати i нейтралізувати збройні конфлікти, а при необхідності – надати відсіч збройній агресії з моря як самостійно, так і у взаємодії з іншими підрозділами 3СУ. Однак, обвинувачений, об’єднавшись у злочинну організацію з іншими особами, які сприяли окупації Росією півострова Крим, вирішив стати на шлях державної зради”, – йдеться у повідомленні прокуратури Криму.
Крім того, Березовський, за даними слідства, наказав своїм підлеглим скласти зброю, не чинити спротив збройним силам РФ та перейти під командування окупантів.
Обвинувальний акт до суду щодо Березовського прокуратура передала 30 листопада минулого року. Судитимуть екс-керівника ВМС заочно. Його обвинувачують у державній зраді та створенні, керівництві злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участі у ній. Засідання заплановане на 10-30 25 січня.
➖➖➖➖➖➖
Також восени минулого року до суду відправили справу проти незаконного “військового комісара” з Алушти Костянтина Качарова. Важливо, що Качарову інкримінують воєнний злочин – порушення правил та звичаїв війни.
Обвинувачений Костянтин Качаров є громадянином Російської Федерації. У 2018 році його призначили на посаду «військового комісара Сімферопольського району та міста Алушти Республіки Крим».
Перебуваючи на цій посаді, Качаров проводив примусові призовні кампанії цивільного населення півострову до лав збройних сил держави-окупанта.
За даними слідства, він організував та провів 5 таких призовних кампаній.
“Вказані дії є порушенням заборони державі-окупанту примушувати цивільне населення служити в її збройних силах, передбаченої статтею 51 IV Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року”, – йдеться у повідомленні прокуратури Криму.
Станом на жовтень минулого року окупанти незаконно провели 13 призовних кампаній, змусивши служити в Збройних силах РФ понад 34 тисяч кримчан.
Справу Качарова слухає Дарницький районний суд Києва заочно. Засідання заплановане на 9-00 28 січня.
➖➖➖➖➖➖
Також цього тижня відбудуться засідання у справах, про які ми писали раніше:
Юрій Барбашов – Сватівський районний суд, 26.01, 10-00;
Микола Федорян – Голосіївський районний суд Києва, 24.01, 9-00;
Віктор Агєєв – Деснянський районний суд Києва, 28.01, 10-00;
Андрій Тишенін, Артур Шамбазов – Подільський районний суд Києва, 25.01, 16-00;
Іван Без’язиков – Київський апеляційний суд Києва, 27.01, 14-00.
Про суди у справах, пов’язаних зі збройним конфліктом, МІПЛ розповідає вам за підтримки програми “Права людини в дії” USAID Україна.
0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
В Україні почався суд над російським десантником Чаловим, якого звинувачують у розстрілі дітей і дорослих у Бучі

Микита Чалов — оператор бойової машини 104-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії, який у 2022 році окупував Бучу. Слідство заявляє, що Чалов розстріляв два цивільних авто, вбивши двох дорослих і двох дітей. Ще троє людей отримали важкі поранення. Чалова обвинувачують у воєнному злочині. Справу почали слухати в Ірпінському міськсуді.

20 Грудня 2024

Війна і правосуддя
Херсонського депутата Карамалікова судять за держзраду — в окупації він передав росіянам затриманого пілота

У Кривому Розі судять Іллю Карамалікова, херсонського депутата від партії Ігоря Колихаєва “Нам тут жити!” За версією слідства, на початку окупації він видав Росгвардії російського пілота, якого затримали містяни. Це тягне на державну зраду. Карамаліков підтверджує, що відпустив військового, але доводить, що не через проросійські погляди. Йому загрожує 15 років або довічне ув’язнення. МІПЛ побувала на процесі.

18 Грудня 2024

Війна і правосуддя
Розголошення держтаємниці, вивезення дітей у Крим та розстріл військовополоненого: нові судові засідання наступного тижня

В українських судах продовжують розглядати справи за звинуваченнями у воєнних злочинах і злочинах проти національної безпеки. Медійна ініціатива за права людини зібрала 96 найцікавіших справ, які слухатимуть наступного тижня. У цьому матеріалі розповідаємо про них, місце і час проведення судових засідань.

13 Грудня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Війна і правосуддя
В Україні почався суд над російським десантником Чаловим, якого звинувачують у розстрілі дітей і дорослих у Бучі

Микита Чалов — оператор бойової машини 104-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії, який у 2022 році окупував Бучу. Слідство заявляє, що Чалов розстріляв два цивільних авто, вбивши двох дорослих і двох дітей. Ще троє людей отримали важкі поранення. Чалова обвинувачують у воєнному злочині. Справу почали слухати в Ірпінському міськсуді.

20 Грудня 2024

Адвокація
Правозахисники закликають народних депутатів не ухвалювати законопроєкти № 11538 та № 11539

Представники правозахисних організацій, які тривалий час працюють задля забезпечення відповідальності за міжнародні злочини, вчинені в умовах збройної агресії проти України, вважають, що прийняття законопроєктів № 11538 та № 11539 не тільки не сприяє майбутнім розслідуванням, але й ставить під сумнів перспективу існуючих справ.

20 Грудня 2024

Більше публікацій