Send Lette
Війна і правосуддя

Справи екс-керівника ВМС ЗСУ Березовського та “військового комісара” з Алушти Качарова, – судові засідання тижня

Дніпровський районний суд Києва розглядатиме справу про державну зраду колишнього керівника військово-морських сил ЗСУ Дениса Березовського.
1 березня 2014 року тодішній виконувач обов’язків президента України Олександр Турчинов призначив Березовського на посаду керівника ВМС.
Та відразу після свого призначення Денис Березовський виступив перед особовим складом ВМС ЗСУ та представниками ЗМІ. Як повідомляють у прокуратурі, у своїй промові контрадмірал заявив, що відмовляється виконувати будь-які рішення, накази та розпорядження української влади та зобов’язався виконувати накази самопроголошеної окупаційної влади в Криму.
“Відповідно до законодавства, вказана посада передбачає обов’язок стримувати, локалізувати i нейтралізувати збройні конфлікти, а при необхідності – надати відсіч збройній агресії з моря як самостійно, так і у взаємодії з іншими підрозділами 3СУ. Однак, обвинувачений, об’єднавшись у злочинну організацію з іншими особами, які сприяли окупації Росією півострова Крим, вирішив стати на шлях державної зради”, – йдеться у повідомленні прокуратури Криму.
Крім того, Березовський, за даними слідства, наказав своїм підлеглим скласти зброю, не чинити спротив збройним силам РФ та перейти під командування окупантів.
Обвинувальний акт до суду щодо Березовського прокуратура передала 30 листопада минулого року. Судитимуть екс-керівника ВМС заочно. Його обвинувачують у державній зраді та створенні, керівництві злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участі у ній. Засідання заплановане на 10-30 25 січня.
➖➖➖➖➖➖
Також восени минулого року до суду відправили справу проти незаконного “військового комісара” з Алушти Костянтина Качарова. Важливо, що Качарову інкримінують воєнний злочин – порушення правил та звичаїв війни.
Обвинувачений Костянтин Качаров є громадянином Російської Федерації. У 2018 році його призначили на посаду «військового комісара Сімферопольського району та міста Алушти Республіки Крим».
Перебуваючи на цій посаді, Качаров проводив примусові призовні кампанії цивільного населення півострову до лав збройних сил держави-окупанта.
За даними слідства, він організував та провів 5 таких призовних кампаній.
“Вказані дії є порушенням заборони державі-окупанту примушувати цивільне населення служити в її збройних силах, передбаченої статтею 51 IV Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року”, – йдеться у повідомленні прокуратури Криму.
Станом на жовтень минулого року окупанти незаконно провели 13 призовних кампаній, змусивши служити в Збройних силах РФ понад 34 тисяч кримчан.
Справу Качарова слухає Дарницький районний суд Києва заочно. Засідання заплановане на 9-00 28 січня.
➖➖➖➖➖➖
Також цього тижня відбудуться засідання у справах, про які ми писали раніше:
Юрій Барбашов – Сватівський районний суд, 26.01, 10-00;
Микола Федорян – Голосіївський районний суд Києва, 24.01, 9-00;
Віктор Агєєв – Деснянський районний суд Києва, 28.01, 10-00;
Андрій Тишенін, Артур Шамбазов – Подільський районний суд Києва, 25.01, 16-00;
Іван Без’язиков – Київський апеляційний суд Києва, 27.01, 14-00.
Про суди у справах, пов’язаних зі збройним конфліктом, МІПЛ розповідає вам за підтримки програми “Права людини в дії” USAID Україна.
0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Контррозвідник ЗСУ, допомога російському генштабу та воєнні злочини: 78 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

20 Жовтня 2024

Війна і правосуддя
Суд намагався заборонити журналістці МІПЛ записувати засідання на диктофон 

За останні два роки моніторингу справ щодо війни МІПЛ вперше намагалися заборонити записувати аудіо у Богунському суді в Житомирі, хоча КПК дозволяє це робити всім слухачам і слухачкам. Справа стосувалася обвинувачення жінки у державній зраді: вона нібито здала росіянам інформацію про місце нагородження військових у Добропіллі на Донеччині.  

17 Жовтня 2024

Війна і правосуддя
Розстріл цивільних, захоплення інтернату у Бородянці та пограбування. За що засудили росіян

У Реєстрі судових рішень оприлюднили ще три вироки російським військовим за злочини, вчинені під час окупації та бойових дій. Двох російський військових засудили до довічного ув’язнення за розстріл цивільних, які намагалися евакуюватися. Один військовий отримав 11 років тюрми за наказ захопити й утримувати як “живий щит” 500 людей у Бородянському психоневрологічному інтернаті. До 12 років ув’язнення засудили російського військового за пограбування будинку.

16 Жовтня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Росіяни етапували у Владімірський централ херсонця Павла Запорожця, засудженого за “міжнародний тероризм”

У Росії почали виконувати вирок колишньому українському правоохоронцю Павлу Запорожцю. Чоловіка викрали в Україні, депортували, звинуватили в “міжнародному тероризмі” й уже понад два роки утримують у неволі. Аби заплутати сліди Запорожця, його весь час переміщують із одного місця утримання в інше. У жовтні чоловіка помістили у Владімірський централ, де утримують особливо небезпечних злочинців.

21 Жовтня 2024

Війна і правосуддя
Контррозвідник ЗСУ, допомога російському генштабу та воєнні злочини: 78 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

20 Жовтня 2024

Військовополонені
У російському полоні азовець Сергій Тарасюк заразився туберкульозом: його стан критичний

Завдяки випадковій фотографії у соцмережах дружина Сергія Тарасюка дізналася страшну правду про полон чоловіка. Більше двох років його утримують у нелюдських умовах. Стан здоров’я 58-річного азовця критичний. За останньою інформацією, Тарасюк перебуває у СІЗО № 2 міста Камишин Волгоградської області.

18 Жовтня 2024

Більше публікацій