Send Lette
Війна і правосуддя

Справи колишнього бійця “Беркута та бойовика “ЛНР” — справи щодо збройного конфлікту

23 червня у Голосіївському районному суді Києва заплановане засідання у справі за обвинуваченням Олександра Саттарова – колишнього бійця “Беркута”, який, за версією слідства, був учасником “самооборони Криму” у 2014 році.

Саттаров був заарештований українськими правоохоронцями у грудні 2017 року в Дніпрі. Спочатку за підозрою у посяганні на територіальну цілісність України, пізніше справа була перекваліфікована на статтю “державна зрада”. 

У липні 2019 року суд змінив запобіжний захід Саттарову на внесення застави у розмірі 602100 грн. Проте, як повідомляли наші колеги із організації “Кримський процес”, батько Саттарова заявляв тоді, що таких грошей не має і буде сподіватися на обмін. 

Як виявиться вже через місяць, сподівання батьків Саттарова були недаремними. Уже 19 серпня 2019 року прокурор вніс клопотання про зміну запобіжного заходу обвинуваченому на особисте зобов’язання, яке було задоволено судом. А 2 вересня Олександр Саттаров узяв участь у так званому обміні на українських політв’язнів, які утримувались на території Росії. 

Після обміну розгляд справи по суті так і не відбувся. Суд виявив бажання встановити місцезнаходження обвинуваченого і впевнитись, що той справді залишив територію материкової частини України. Для цього колегія суддів надіслала запит до Державної прикордонної служби, але… відповіді не отримали, тож на минулому засіданні 17 травня написали нового листа прикордонникам 🙂

У Прокуратурі Автономної Республіки Крим припускають, що суд за вже усталеною практикою у справах за відсутності обвинуваченого має намір оголосити Саттарова у розшук і призупинити розгляд справи. Проте, у прокуратурі АРК повідомили МІПЛ, що “враховуючи досвід Оболонського суду по “беркутівцям”, розглядають можливість запустити процедуру так званого заочного розгляду у цій справі”. 

Тим часом у Лисичанському суді Луганської області призначене засідання у справі Антона Мордасова – бойовика “ЛНР”, уродженця міста Щастя на Луганщині, який свого часу роздавав інтерв’ю сепаратистським ЗМІ про те, як у 2014 році брав участь у захопленні будівлі СБУ в Луганську, зокрема збройної кімнати. Згодом, якщо вірити відкритим джерелам, Мордасов воював у НЗФ “Бетмен”. Прокуратура Луганської області обвинувачує його в посяганні на територіальну цілісність та участі у незаконних збройних формуваннях.

Щоправда, у 2020 році у соціальних мережах з’явилася інформація про те, що Мордасов помер. Але, як ми знаємо з практики інших справ, пов’язаних зі збройним конфліктом, суди продовжують розглядати справи навіть попри таку інформації, оскільки встановити достовірно факт смерті на окупованих територіях немає можливості. Наприклад, у Павлоградському суді досі слухається так звана справа кіборгів за обвинуваченням Михайла Толстих “Гіві”, який, як ми знаємо, загинув у 2017 році. 

Повний розклад судових засідань, пов’язаних зі збройним конфліктом, МІПЛ за сприяння програми USAID Ukraine – USAID Україна “Права людини в дії” розсилає щотижня журналістам та експертам.

 

 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
В Україні вперше з 2022 року виправдали звинувачену у держзраді — великий репортаж МІПЛ про справу

МІПЛ понад рік відстежувала судовий процес над Світланою Оголь з Миколаївщини. Її обвинувачували в державній зраді за те, що вона нібито здала росіянам ветерана АТО, якого вони закатували разом зі ще одним чоловіком. Зрештою суд визнав, що нічого з переліченого Оголь не робила. Її виправдали та відразу ж звільнили. Оголь провела в СІЗО понад два роки.

18 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Спецоперація “Синиця”, блогер в ЄС та робота на ФСБ з “Укроборонпрому”: 73 справи щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

15 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Майже 80 російських воєнних злочинців засуджено за катування українців — прокурор Бєлоусов    

МІПЛ розпитала Юрія Бєлоусова, який очолює Департамент війни ОГП, про те, навіщо судити тих, кого немає на лаві підсудних, про невиправдані очікування суспільства від МКС і чому він проти змін законодавства, які б дозволили судам враховувати свідчення, задокументовані правозахисниками.

13 Листопада 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Систематичне порушення РФ Женевських конвенцій — злочин проти людяності, — правозахисники

Практики жорстокого поводження і порушення прав українських військовополонених Російська Федерація застосовує від початку збройного конфлікту в Україні. З 2014 року методи РФ не змінилися, а стали більш масовими. У такій поведінці росіян простежується державна політика.

21 Листопада 2024

Адвокація
Друга міжнародна конференція “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” стартувала

Сьогодні, 21 листопада, з урочистої церемонії відкриття розпочалася конференція "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South”, яка зібрала на одному майданчику понад 100 учасників, серед яких лідери громадської думки, експерти, журналісти, урядовці, представники дипломатичного корпусу.

21 Листопада 2024

Адвокація
Трагедія у Ягідному та мотивація постраждалих: іноземні делегати конференції Crimea Global відвідали Чернігівщину

21 листопада у Києві розпочалась Друга міжнародна конференція "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South". Окрім дискусійних панелей в рамках конференції відбулися кілька спеціальний заходів. Один з них присвятили мотивації потерпілих у процесі правосуддя. Організатороми події стали Медійна ініціатива за права людини та Освітній дім прав людини в Чернігові.

21 Листопада 2024

Більше публікацій