Send Lette
Війна і правосуддя

Спроба провести росіян на ТЕС, “ДНР” і продаж зерна в РФ: 55 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Київ та область

ППО Одещини. Олег Мінаєв, як вважає слідство, надсилав відео і скриншоти з мітками геолокації та координатами розташування ППО в Одеській області й інформацію про пуск і проліт ракет із систем ППО. За це його обвинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про ЗСУ. Засідання призначено на 14 серпня о 14:00 у Печерському районному суді Києва.

Заклик до геноциду. Тимофій Сєргєйцев — російський політтехнолог і пропагандист. Слідство встановило, що в 2022 році у “РИА Новости” вийшла публікація “Что Россия должна сделать с Украиной”, у якій Сєргєйцев писав про те, що Україну треба знищити. Він закликав російську владу провести денацифікацію України, зокрема знищити військових ЗСУ, національних батальйонів і територіальної оборони. Його обвинувачують у геноциді. Засідання призначено на 13 серпня о 13:00 у Шевченківському районному суді Києва (in absentia).

Обвинувачення українських моряків. Роман Лобов — кримський “прокурор”, який представляв обвинувачення та просив про арешт полонених українських моряків у 2018 році. Тоді росіяни незаконно ув’язнили членів екіпажів українських катерів “Бердянськ”, “Нікополь” та буксиру “Яни Капу”, звинувативши їх у “незаконному перетині російського кордону”. Роман Лобов та інший “прокурор”, Олександр Пакула, тоді просили арештувати українських моряків. Це суперечить міжнародному праву. Також Лобов представляв обвинувачення у справі генерального директора телеканалу ATR Ленура Іслямова, якого окупаційний “верховний суд Криму” засудив до 18 років ув’язнення. Лобова обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 14 серпня об 11:30 у Шевченківському районному суді Києва (in absentia).

Катування на Київщині. Сергій Казеічев, Олександр Кочкін та Григорій Синевич — заступник командир роти загону особливого призначення національної гвардії РФ, його заступник і підлеглий. За інформацією слідства, під час окупації Бучанського району російські військові викрали чотирьох мешканців села Здвижівка, тримали їх у холодному сараї та звинувачували в коригуванні вогню ЗСУ. Щоб залякати цивільних, росіяни розстріляли собаку одного із затриманих у нього на очах. Іншого потерпілого військові РФ вивезли в ліс, облили невідомою рідиною та погрожували підпалити. Їх обвинувачують у порушенні законів та звичаїв війни. Засідання призначено на 14 серпня о 12:30 у Бородянському районному суді Київської області (in absentia).

Розстріл цивільного. Дмитро Калінович — єфрейтор, стрілець-оператор 4-ої десантно-штурмової роти 3-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗС РФ. За даними слідства, у березні 2022 року під час окупації Київської області він розстріляв 60-річного мешканця села Козаровичі. Свідчення у справі дав полонений російський військовий. Каліновича обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 12 серпня о 12:00 у Вишгородському районному суді Київської області (in absentia). 

Катування у Богданівці. Олександр Васильєв і Максим Краснорщоков ― російські військові, командир роти та командир батальйону. Слідство встановило, що вони віддавали накази жорстоко катувати та розстрілювати цивільних під час окупації Київщини. Обом інкримінують порушення законів та звичаїв війни. Засідання призначено на 14 серпня о 10:30 у Броварському міськрайонному суді Київської області (in absentia).

Допит і катування. Олександр Васильєв, Олексій Булгаков, Дугар Шожоєв ― військові 15-ї мотострілецької бригади РФ. Булгаков і Васильєв наказали рядовому Шожоєву вивести з дому місцевого жителя для допиту. Чоловіка відвели до катівні в школі, де били, гасили недопалки на його тілі та погрожували вбити. Росіян обвинувачують у порушенні законів та звичаїв війни. Засідання призначено на 15 серпня о 16:00 у Броварському міськрайонному суді Київської області (in absentia).

Пограбування. В’ячеслав Бояркін, Аблай Нуртишев, Данил Бороденко, Нікіта Харьков, Євгеній Петряшин — російські військові. За даними слідства, під час окупації Київщини вони вдиралися до помешкань цивільних і грабували їх. Чоловіків обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 16 серпня об 11:30 у Броварському міськрайонному суді Київської області (in absentia).

Розстріл авто. Микита Чалов — російський військовий, оператор бойової машини. Слідство встановило, що в Бучі він розстріляв два евакуаційні авто. Через це загинули люди. Йому інкримінують порушення законів та звичаїв війни. Засідання призначено на 12 серпня о 09:15 в Ірпінському міському суді (in absentia). 

Побиття та вбивство. Олексій Горєлов, Денис Гриненко та Вадим Моругін — військові РФ, які брали участь в окупації Київщини у 2022 році. Слідство вважає, що за наказом капітана Горєлова Гриненко і Моругін спочатку жорстоко побили, а потім вбили цивільного в Бучі. Їм інкримінують порушення законів та звичаїв війни. Засідання призначено на 12 серпня о 09:50 в Ірпінському міському суді (in absentia). 

Розстріл авто. Бахріддін Мадгозієв і Кажмурат Сєргазієв — молодший сержант і рядовий, підрозділ яких окупував Бучу в 2022 році. Слідство встановило, що під час контролю сектору міста вони вистрілили по цивільній машині, а потім вбили чоловіка. Їх обвинувачують у порушенні законів та звичаїв війни. Засідання призначено на 13 серпня о 16:40 в Ірпінському міському суді (in absentia).

Вбивство цивільного в Ірпені. Олександр Тимофєєв ― механік-водій 234-го гвардійського десантно-штурмового полку РФ. За даними слідства, він разом з іншими російськими військовими в лютому 2022 року вдерся до квартири мешканця Ірпеня. Чоловіка зв’язали, били, а наприкінці невстановлений слідством військовий застрелив його. Засідання призначено на 14 серпня о 09:40 в Ірпінському міському суді (in absentia).

Українці в армії РФ. Олександр Коніщев і Антон Лігінчук ― військові армії РФ родом із Макіївки та Херсона. Коніщева вже затримували: у 2010 році він вкрав сумочку, а в 2014-му грабував місцевих у Маріуполі, поки за місто тривали бої. Тоді він втік. Слідство вважає, що Коніщев і Лігінчук пограбували разом щонайменше дві квартири, вкрали золоті прикраси, кросівки, годинники. Їх знайшли за відбитками пальців. Обох обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 14 серпня о 10:50 в Ірпінському міському суді (in absentia).

Знущання в Бучі. Рядовий Владислав Осіпов, сержанти Петро Данилов, Денис Єрєнков і підполковник Андрій Єрмишко — військові 64-ї окремої мотострілецької бригади 35-ї загальновійськової армії Росії, які брали участь в окупації Бучі. Прокуратура встановила, що вони знущалися з місцевої родини, щоб вибити адреси військових і патріотів. Їх обвинувачують у порушенні законів та звичаїв війни. Судове засідання призначено на 14 серпня о 14:00 в Ірпінському міському суді (in absentia).

Розстріл батька і сина. Олександр Кашин ― солдат 2-ї оперативної роти управління федеральної служби військ нацгвардії РФ. У лютому та березні 2022 року він як окупант перебував на Київщині. За даними слідства, у Бучі він розстріляв двох цивільних, які їхали на велосипедах по гуманітарку. Це були батько та неповнолітній син. Вони зійшли з велосипедів, підняли руки. Кашин, каже слідство, розстріляв обох. Батько загинув, а син вижив, бо прикинувся мертвим. Він зміг дістатися дитсадка по меддопомогу. Кашина обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 15 серпня о 10:30 в Ірпінському міському суді (in absentia).

Розстріл цивільних у Бучі. Олександр Досягаєв — командир 2-го батальйону 104-го полку 76-ї десантно-штурмової дивізії повітряно-десантних військ РФ. За даними СБУ, на початку березня 2022 року він керував десантниками, які захопили Бучу. Підпорядкований йому підрозділ брав участь у зачистках і фільтраційних заходах для придушення руху опору та залякування мешканців. За наказом Досягаєва російські десантники впродовж двох годин розстріляли на проїжджій частині чотирьох людей — місцевого і трьох волонтерів, які проїжджали повз. Усі загинули на місці. Досягаєву інкримінують порушення законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 15 серпня о 10:45 в Ірпінському міському суді (in absentia).  

Пошук ветеранів АТО. Андрій Бровін — російський військовий, заступник командира повітряно десантної підготовки, брав участь в окупації Київщини у 2022 році. Слідство встановило, що він шукав ветеранів АТО/ООС у Бучі й вистрілив у цивільного. Його обвинувачують у порушенні законів та звичаїв війни. Засідання призначено на 16 серпня о 09:55 в Ірпінському міському суді (in absentia).  

Харківська область

Катівня. Антон Поляков — підполковник армії РФ із позивним  “Морячок”, служить у 30-й мотострілецький бригаді Центрального військового округу РФ. Слідчі встановили, що саме він влаштував катівню у селищі Піски-Радьківські на Харківщині. Поляков полював на ветеранів АТО, коли його підрозділ зайшов до Ізюмського району у травні 2022 року. В селищі Піски-Радьківські росіяни оселилися у дитсадочку, а катівню облаштували у погребі на одному з подвір’їв. У темному, вологому та холодному приміщенні людей утримували під загрозою розстрілу, вогонь відкривали без попередження — розповідають потерпілі. Полякова обинувачують у порушенні законів та звичаїв війни. Засідання призначено на 12 серпня о 13:30 у Дзержинському районному суді Харкова (in absentia).

Пограбування ювелірного магазину. Набивуллах Гулмагомедов та Ілля Кательніков — гранатометники гаубично-артилерійського дивізіону армії РФ. Під час окупації Ізюму у квітні 2022 року вони, встановило слідство, пограбували магазин ювелірних виробів “Золотий вік”. Винесли прикрас на вісім мільйонів гривень. Обом інкримінують порушення законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 13 серпня о 14:00 у Дзержинському міському суді Харкова (in absentia).

Намісник монастиря. Михайло Пімашин ― архімандрит, намісник чоловічого монастиря на честь Піщанської ікони Божої Матері Ізюмської єпархії УПЦ (МП). Очевидці окупації кажуть, що він освячував російських військових, давав інтерв’ю російським пропагандистам, писав листа помічнику російського патріарха Кирила з проханням про гуманітарну допомогу, казав, що громада підпорядковується РПЦ. Пімашина обвинувачують у виправдовуванні збройної агресії РФ. Засідання призначено на 15 серпня об 11:00 у Дзержинському районному суді Харкова.

Начальниця під час окупації. Олена Асєєва — колишня інженерка з охорони праці служби охорони праці та цивільного захисту АТ “Харківгаз”. Слідство встановило, що під час окупації Харківщини вона виконувала обов’язки начальниці окупаційного комунального підприємства “Ізюмгаз”. Її обвинувачують у пособництві державі-агресору. Засідання призначено на 12 серпня об 11:00 у Київському районному суді Харкова. 

Хлібоприймальне підприємство. Слідство встановило, що Анатолій Дерев’янко з села Вербівка Балаклійської громади став керівником Балаклійського Хлібоприймального підприємства під час російської окупації. Захист Деревʼянка переконаний, що він, попри все, дбав про колектив і беріг майно. Чоловіка обвинувачують у колабораціонізмі. Засідання призначено на 15 серпня о 12:00 у Комінтернівському районному суді Харкова.

Справа про зґвалтування. Еміль Ахмеров, Маммі Маммієв, Костянтин Шляпніков — командир полку, командир відділення та водій відповідно — російські військові, які окупували Харківщину. Прокуратура вважає, що вони зґвалтували дівчину у 2022 році під час окупації. Засідання призначено на 13 серпня о 10:00 у Дзержинському районному суді Харкова (in absentia).

Фермерка. Наталія Проценко — власниця сільгосппідприємства, депутатка Шевченківської селищної ради, обрана від ОПЗЖ. Як встановило слідство, під час окупації громади у 2022 році вона надала своє підприємство росіянам для розміщення та ремонту техніки. Крім цього, організувала продаж збіжжя до Росії. Жінці інкримінують пособництво країні-агресору. Засідання призначено на 14 серпня о 10:50 в Орджонікідзевському районному суді Харкова.

Зґвалтування в окупації. Андрій Бублєв ― військовий, командир розрахунку 202-го стрілецького полку мобілізаційного резерву 4-ої окремої мотострілецької бригади 2-го армійського корпусу 8-ої загальновійськової армії південного військового округу ЗС РФ. Слідство вважає, що він зупинив авто, яким їхало подружжя, заманив їх до свого дому, щоб нібито продати пальне, якого було обмаль. Там побив і зачинив у підвалі чоловіка, а жінку зґвалтував. Його обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 16 серпня о 12:30 в Орджонікідзевському районному суді Харкова (in absentia).

Продаж зерна в РФ. Олена Сіренко — заступниця керівника сільгосптовариства з Харківщини. За даними слідства, вона з керівником організувала роботу при окупантах. З підприємства продавали зерно до РФ. Жінці інкримінують колабораціонізм. Засідання призначено на 13 серпня о 10:30 у Червонозаводському районному суді Харкова.

Допомога в “націоналізації”. Едуард Лебеденко — аграрій із Куп’янська. За даними обвинувачення, під час окупації він надавав приміщення агрофірми росіянам. Також сприяв “націоналізації” майна інших фермерів, які виїхали з окупованого міста. Власне підприємство чоловік перереєстрував у російській “податковій”, продавав зерно до Росії. Дії чоловіка кваліфікували як пособництво державі-агресору. Засідання призначено на 14 серпня о 10:15 у Червонозаводському районному суді Харкова.

“Матеріальна допомога” на Харківщині. Віра Дресвянкіна — колишня староста Гусинської сільської ради у Куп’янському районі. У 2022 році слідство встановило, що Дресвянкіна під час окупації добровільно стала чиновницею окупаційної адміністрації: нібито організовувала збір даних для виплати мешканцям села Гусинка “матеріальної допомоги” в російських рублях і формувала акти прийому-передачі. Її обвинувачують у колабораціонізмі. Засідання призначено на 14 серпня о 13:30 у Червонозаводському районному суді Харкова. 

Допомога росіянам. Володимир Самойлов — пенсіонер із Чугуївського району. Як встановило слідство, під час окупації він розміщував російських військових у своєму домі, розчищав трактором територію для облаштування їхніх позицій. Чоловіка звинувачують у колабораціонізмі. Засідання призначено на 14 серпня о 15:00 у Балаклійському районному суді Харківської області.

Поміч окупантам. Сергій Шершень із селища Козача Лопань. Як встановило слідство, він став “помічником” місцевого окупаційного очільника. Разом із росіянами він викрадав місцевих патріотів: вдирались до будинків і, погрожуючи розстрілом, вивозили їх до російської катівні. А інші окупанти тим часом грабували помешкання. Після деокупації регіону Шершень залишився у селищі, де намагався залягти на дно, майже не виходив із дому. Однак СБУ знайшла його, наразі він під вартою. Шершня обвинувачують у пособництві державі-агресору. Засідання призначено на 16 серпня об 11:00 у Балаклійському районному суді Харківської області.

Придушення руху опору. Максим Живило — співробітник центрального апарату ФСБ. За інформацією слідчих, на початку вторгнення РФ його відправили до Вовчанська. Він був старшим групи, яка займалась придушенням руху опору. Живило разом із десятьма російськими військовими зупинили авто місцевого, якого підозрювали у співпраці із ЗСУ. Чоловіка 86 діб тримали в місцевій прокуратурі й катували. СБУ вважає, що полковник ФСБ контролював перевезення вантажів через окупаційні блокпости. За його “підписом” росіяни вивезли до РФ понад 20 фур із награбованим майном місцевих. Його обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 15 серпня о 10:00 у Харківському районному суді Харківської області (in absentia).

Чернігівська область

Викрадення цивільного. Андрій Александров — військовий 90-ї гвардійської танкової дивізії РФ. Як встановило слідство, у березні 2022 року під час окупації Чернігівської області він й інші військові увірвалися до помешкання цивільних, затримали господаря, погрожували йому автоматом, викрали з гаража два автомобілі. Росіяни вивезли господаря будинку з собою, він зник безвісти. Засідання призначено на 15 серпня о 14:00 у Менському районному суді Чернігівської області (in absentia).

Пограбування під час окупації. Кирило Ішматов — російський військовий, командир другого мотострілецького взводу РФ. Слідство встановило, що він віддав наказ про пограбування фермерського господарства та навмисне пошкодження сільськогосподарської техніки під час окупації села Шестовиця на Чернігівщині у березні 2022 року. Його обвинувачують у порушенні законів та звичаїв війни. Засідання призначено на 14 серпня о 09:00  у Чернігівському районному суді (in absentia).

Донецька область

Учасник “Слов’янського полку”. Валерій Богоудінов ― мешканець Донеччини. За даними слідства, у 2014 році він приєднався до “Слов’янського полку” “ДНР” і чергував на блокпосту на в’їзді до Костянтинівки. Навесні 2015 року він розносив листівки із закликом приєднуватися до “ДНР”, агітував місцевих, розповсюджував заклики у “ВКонтакте”. Чоловіку інкримінують участь у терористичній організації. Він перебуває під вартою. Засідання призначене на 14 серпня о 15:30 у Костянтинівському міськрайонному суді Донецької області. 

Інформація для ФСБ. Ігор Довганюк — мешканець Слов’янська, працював на місцевому заводі. За даними слідства, він передавав у чат-бот ФСБ інформацію про дислокацію особового складу та озброєння ЗСУ, напрямки руху військової техніки. Також він відмічав геолокації гуртожитків, промислових об’єктів і комунальних установ, чітко описував місця прильотів й оцінював їх як “скромні”. Ще він писав повідомлення з критикою української мови, волонтерів, демократичних процесів в Україні, брав участь у російських опитуваннях, де очікуваннями від “СВО” обирав “перемогу РФ та встановлення контролю над всією Україною”. Йому інкримінують несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ. Засідання призначене на 12 серпня о 09:30 у Слов’янському міськрайонному суді.

Інформатор зі Слов’янська. Віктор Рибников — мешканець Слов’янська, працював патологоанатомом. За даним слідства, у 2022 році він через соцмережі повідомляв представникам РФ місця базування ЗСУ, вказував місця на карті, просив “накрити” ці координати “Градами” чи “Ураганами”. Під час затримання намагався вбити себе ножем, але його врятували. Рибникову інкримінують несанкціоноване поширення інформації про переміщення ЗСУ. Засідання призначене на 12 серпня о 13:00 у Слов’янському міськрайонному суді.

Із “ДНР” у фітнес-центр. Станіслав Притула — мешканець Донеччини. Як стверджує слідство, у 2014 році він вступив до розвідвійськ “ДНР”, захоплював адмінбудівлі й інфраструктуру в Горлівці. Згодом переїхав до Вінниці, де влаштувався у фітнес-центр та намагався приховати минуле. Притулі інкримінують участь у терористичній організації. Засідання призначене на 13 серпня о 14:00 у Слов’янському міськрайонному суді Донецької області.

Підтримка “денацифікації”. Петро Гущин — житель Слов’янська. Як встановило слідство, з травня по червень 2022 року він поширював в “Однокласниках” проросійські дописи, зокрема про денацифікацію та бандерівців, які бомблять Донбас. Також він підтримував пости з закликами завдати ракетних ударів по Києву. Гущину, який перебуває в ізоляторі, інкримінують виправдовування збройної агресії РФ. Засідання призначене на 15 серпня об 11:00 у Слов’янському міськрайонному суді Донецької області. 

Провести окупантів на ТЕС. Андрій Чабан — пенсіонер МВС, очолював караул Бахмутського міжрайонного відділення поліції охорони на Вуглегірській ТЕС. За даними обвинувачення, у травні 2022 року він повідомив представнику РФ інформацію про розташування підрозділів ЗСУ та поліції. Також допоміг підібрати будівлю для розміщення поліції “ДНР” у Світлодарську й погодився її очолювати. Крім цього, надіслав скриншот із Google-карт, де позначив пости охорони Вуглегірській ТЕС. При цьому пообіцяв провести окупантів на станцію під виглядом охоронців. Чоловіка взяли під варту. На початку розслідування справу розпочали за статтею про держзраду, проте до суду передали за звинуваченням у сприянні терористичній організації, що передбачає менше покарання. Засідання призначене на 14 серпня о 09:00 у Слов’янському міськрайонному суді Донецької області. 

Дніпропетровська область

До ФСБ через ЄС. Тетяна Олексик — мешканка Донеччини, яка, за версією слідства, передавала геолокації підрозділів ЗСУ в районі Краматорська. Для цього вона через ЄС виїжджала до РФ, де зустрічалася з “куратором” від ФСБ — колишнім очільником розвідки артилерії, який визначив їй основні завдання та канали комунікації через клірика УПЦ МП. Її обвинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення ЗСУ. Засідання призначене на 9 серпня о 12:00 у Дніпропетровському районному суді.

Впровадження рублів. Юлія Корабельнікова була податковою інспекторкою в Куп’янську. Обвинувачення каже, що протягом квітня-вересня 2022 року вона працювала в податковій окупантів, сприяла впровадженню рублів і пропонувала роботу двом колегам. Жінці інкримінують держзраду. Засідання призначене на 15 серпня о 13:00 у Новомосковському міськрайонному суді Дніпропетровської області.

Провайдер для окупантів. Віталій Забіян — співзасновник підприємства “Медіателемережа”, що надає провайдерські послуги. Як каже слідство, після 2014 року він виїхав з окупованої Кадіївки, що у Луганській області, та продовжив роботу у Києві. Втім, його підприємство також залишилось працювати і в окупації — його мати та дочка надалі керували фірмою, перереєстрували її у податкових органах “ДНР”, а у 2022 році у Росії. Провайдер, зокрема, транслював російські пропагандистські телеканали. Забіяну інкримінують колабораціонізм. Засідання призначене на 15 серпня о 14:00 у Новомосковському міськрайонному суді Дніпропетровської області.

Залізничник. Сергій Войцеховський працював машиністом-інструктором у Покровському депо. У вересні 2022 року слідство звинуватило його в участі впродовж кількох тижнів у червні-липні 2014 року у підрозділі “Восток” “ДНР”. Під час обшуку в нього вдома знайшли боєприпаси і зброю. На суді допитували його дружину. Жінка зазначила, що 11 вересня 2022 року до їхнього помешкання увірвалося четверо людей у камуфляжі, затримали і побили чоловіка, при цьому йому відрізали частину вуха. Зі слів жінки, це були представники СБУ, які відвезли її з чоловіком на фільтрацію. Чоловіка били, а її змусили підписати протокол, що на якомусь відео саме він. Суд ухвалив звернутися до ДБР для перевірки цієї інформації, адже на відео допиту у затриманого дійсно пошкоджене вухо. Войцеховському інкримінують участь у терористичній організації. Засідання призначене на 12 серпня об 11:30 у Новомосковському міськрайонному суді Дніпропетровської області.

Житомирська область

Освітянка. Людмила Красуцька ― заступниця директора ліцею у Житомирі та вчителька математики. Слідство вважає, що вона виправдовувала дії Росії проти України. Її відсторонили від посади та звинувачують у виправдовуванні збройної агресії РФ. Засідання призначено на 12 серпня о 16:00 у Богунському районному суді Житомира.

Запорізька область

Син начальника охорони Януковича. Ян Заневський — співробітник ФСБ, син колишнього начальника охорони президента-втікача Віктора Януковича. Слідство встановило, що Заневський бере участь у фільтрації людей на тимчасово окупованих територіях Запорізької, Херсонської, Миколаївської областей. Люди, які змогли виїхати з окупації, розповідали, що він їх катував. Йому інкримінують порушення законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 25 серпня о 10:00 в Орджонікідзевському районному суді Запоріжжя (in absentia).

Миколаївська область 

Пенсіонерка. Як каже слідство, пенсіонерка Наталя Грибкова у липні 2022 року в переписці у Viber раділа через загибель українських військових, критикувала ЗСУ. Людина з такими же прізвищем та ініціалами у 2015 році балотувалася до Миколаївської міськради від нині забороненої проросійської партії “Нова держава”. Грибкову обвинувачують у глорифікації збройної агресії РФ. Засідання призначене на 13 серпня о 09:30 в Заводському районному суді Миколаєва

Скриншоти ЗСУ. Сергій Григоровський — мешканець Миколаєва. Як каже слідство, з ідеологічних мотивів він передавав представнику РФ інформацію про розташування ЗСУ. Чоловік робив скриншоти на Google-мапах місць розташування техніки, особового складу. Його взяли під варту й інкримінують несанкціоноване поширення інформації про переміщення ЗСУ. Засідання призначене на 15 серпня о 14:00 у Корабельному районному суді Миколаєва.

Бази і склади Очакова. Інна Герасимова жила в Очакові. Як встановило слідство, у липні 2023 року вона повідомляла адміністратору проросійського Telegram-каналу про розташування українських військових і техніки: вказувала конкретні бази, де перебували військові, місця зберігання боєприпасів, часто позначала детальні локації на папері та пересилала на фото. Її обвинувачують у державній зраді. Засідання призначене на 15 серпня о 13:30 у Корабельному районному суді Миколаєва. 

Відео руху техніки. Андрій Галацан — мешканець Миколаївщини. Як каже слідство, з ідеологічних мотивів чоловік зняв на відео переміщення військової техніки залізницею та відправив до одного з Telegram-каналів. Його затримали та звинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення ЗСУ. Засідання призначене на 13 серпня об 11:00 у Ленінському районному суді Миколаєва.

Повідомлення про військових. Анастасія Мілєва — мешканка Миколаєва. За даними слідства, у лютому 2023 року жінка повідомила співрозмовнику у Telegram про розміщення українських військових на території держустанови у селі Коблеве. Ще в одному повідомленні вона надіслала скриншот, де позначила місце перебування ЗСУ. Жінці інкримінують несанкціоноване поширення інформації про розташування ЗСУ. Засідання відбудеться 13 серпня о 13:00 у Ленінському районному суді Миколаєва.

Одеська область 

Фотографії HIMARS. Андрій Дрямов — засновник благодійного фонду з Одеси. Ще у 2021 році ЗМІ писали про сумнівну діяльність фонду, який збирав пожертви на вулиці у наметах. У 2023-му чоловіка затримали після того, як знайшли дві гранати в його авто. Під час огляду телефону знайшли переписку з російським абонентом, якому Дрямов надіслав фото установок HIMARS, які переміщували через Миколаїв. Ще він надіслав знімки та координати розташування підрозділу ЗСУ і складів ракетно-артилерійських боєприпасів. Наразі він під вартою з можливістю внесення застави 2,2 мільйона гривень. Дрямову інкримінують несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ. Засідання призначене на 13 серпня о 12:00 у Київському районному суді Одеси.

Тіктокер. Андрій Малихін — 35-річний одесит, тіктокер. СБУ встановила, що він “засвітив” роботу протиповітряної оборони під час дронової атаки РФ на Одесу 5 листопада 2023 року. Слідство стверджує, що чоловік зняв на мобільний роботу української ППО та запостив ці відео у своєму TikTok-акаунті (цей телефон знайшли під час обшуку його помешкання). Раніше він відбував покарання за крадіжку та пограбування. Малихіну інкримінують несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ. Засідання призначене на 14 серпня об 11:30 у Суворовському районному суді Одеси

Херсонська область

Організація “референдум”. Олена Каменєва — мешканка Херсонщини. За даними слідства, під час окупації допомагала росіянам проводити “референдум” про приєднання області до РФ. Її затримали та інкримінують колабораціонізм. Засідання призначене на 13 серпня о 13:00 у Великоолександрівському районному суді Херсонської області.

Очільниця “виборчої дільниці”. Валентина Савіцька з Херсонщини впродовж липня-вересня 2022 року допомагала окупантам проводити “референдум” з приєднання області до Росії. Як встановило слідство, жінка очолила “дільничну комісію”, яку окупанти облаштували у Комишанській школі. Також Савіцька встигла оформити російський паспорт. Їй інкримінують колабораціонізм. Засідання призначене на 14 серпня о 14:30 у Великоолександрівському районному суді Херсонської області.

Черкаська область

Злив інформації родичу в РФ. Олександра Руська — мешканка Одещини. Впродовж жовтня-листопада 2023 року вона, як каже слідство, повідомляла родичу в Росії про розташування українських військових і наслідки ракетних ударів РФ, зокрема в селах Вилкове й Приморське. Співрозмовник пересилав інформацію представникам російських спецслужб. Жінка збиралася виїхати з країни, під час обшуку у неї знайшли квитки до Росії. Її звинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення ЗСУ. Засідання призначене на 13 серпня об 11:00 у Соснівському районному суді Черкас.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Російському командиру Соловову висунули звинувачення в утриманні сотень людей у підвалі школи в Ягідному

Чернігівський районний суд провів перше засідання по суті у справі російського військового Семена Соловова із позивним “Клен”, якого обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни (стаття 438 КК України). Прокуратура встановила, що саме він наказав утримувати у підвалі цивільних із села Ягідне. Виконавців цього наказу вже засудили. 

18 Вересня 2024

Війна і правосуддя
Обман ТЦК, розстріл військовополоненого і потерпілий, обвинувачений у держзраді: 67 справ щодо війни, за якими стежимо наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

13 Вересня 2024

Війна і правосуддя
МІПЛ підписала меморандум із ОГПУ, яким впроваджуються стандарти документування воєнних злочинів

Такий меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з Офісом Генерального прокурора під час стратегічної сесії Міжнародної ради експертів Генпрокурор Андрій Костін підписав із кількома організаціями громадянського суспільства. 

11 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Російському командиру Соловову висунули звинувачення в утриманні сотень людей у підвалі школи в Ягідному

Чернігівський районний суд провів перше засідання по суті у справі російського військового Семена Соловова із позивним “Клен”, якого обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни (стаття 438 КК України). Прокуратура встановила, що саме він наказав утримувати у підвалі цивільних із села Ягідне. Виконавців цього наказу вже засудили. 

18 Вересня 2024

Cards
Дмитро Богаєвський 

Дмитро Богаєвський  Дата зникнення: 17 березня 2022 року Місце зникнення: Глібівка, Київська область Дмитро Богаєвський — підприємець […]

16 Вересня 2024

Військовополонені
Мати азовця Ярослава Козирєва: “Я дійшла до стану, коли не розуміла, навіщо вставати з ліжка”. Історія полону

“Мої ранки починаються з молитви до Бога, щоб він його зміцнив, захистив від злих людей і катувань. І це останнє, про що я думаю перед сном”, — говорить крізь сльози Ірина Козирєва, мати військовослужбовця бригади “Азов”. Її син Ярослав уже 29 місяць перебуває у російському полоні, хоча за нормами Женевських конвенцій мав бути обміняний ще два роки тому.   

16 Вересня 2024

Більше публікацій