Send Lette
Насильницькі зникнення

Стала відома інформація про ще одного заручника ОРДЛО

Володимир Черкас зник у Донецьку 6 вересня 2017 року.

«Принаймні, ми вважаємо цю дату умовно офіційною, оскільки в той день Володя не відповів на дзвінок – замість нього знайомі почули невідомий голос», – розповідає МІПЛ колишня дружина Тетяна. З її слів, напередодні Черкас поїхав на непідконтрольні території через смерть батька – Володимир хотів спробувати вивезти маму, яка через поважний вік відмовлялась виїжджати. Рідні розповідають, що останній дзвінок пролунав від Володимира, коли той перетинав лінію розмежування у напрямку Донецька. Сказав, що все добре. Потім зв’язок зник. Родина думала, що Володимир просто перевозив речі, тому не міг говорити.

Перші місяці ніякої інформації про Володимира Черкаса рідним отримати не вдавалось. Його мама шукала у Донецьку – писала запити, зустрічалась з представником так званої уповноваженої з прав людини, але все марно. Потім вдалося зв’язатися з адвокатом, який говорив, що слідство триває, слідчі змінюються. Але де саме утримують Черкаса, чому затримали та у чому звинувачують – ніхто не знав. «Та й взагалі не відомо було, чи живий. Мамі снилися дивні сни, що її син стояв поряд з її покійним чоловіком», – зауважує Тетяна.

Про точне місце перебування Володимира Черкаса стало відомо лише після так званого великого обміну полоненими у грудні 2019 року. Колишні заручники сказали про ймовірну причину затримання – його ніби арештували з групою невідомих осіб, звинуватили у диверсіях та співпраці з СБУ. А також повідомили про місце утримання – понад два роки представники незаконних збройних формувань тримали чоловіка на «Ізоляції» – у секретній тюрмі так званого міністерства держбезпеки («МДБ»).

Саме на «Ізоляції» Володимира Черкаса зустрів колишній заручник Олександр Тимофєєв.

«Володимир – добра, спокійна людина, завжди намагалась підтримати оточуючих», – говорить він. Тимофєєв згадує, як Черкаса, як і інших, били бойовики, знущалися над ним, змушували працювати. «Після тортур у нього погіршилося самопочуття – виникли проблеми з серцем, підвищувався тиск. Одного разу я був свідком того, як Володимиру стало погано – від болю у серці він ледь тримався на ногах, але медичної допомоги йому не надали», – продовжує Тимофєєв.

До війни Володимир Черкас жив з родиною у Донецьку, займався бізнесом, має трьох неповнолітніх дітей та відверто висловлював проукраїнську позицію.

Нині за непідтвердженою інформацію, Володимира Черкаса утримують у макіївській колонії №97, у так званому СІЗО МДБ. Чи отримав він так званий вирок – рідним поки не відомо. А надто вони не знають, який стан його здоров’я.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
До України повернули Олену Федорук та Марину Юрчак, які понад сім років провели в ув’язненні у РФ

Під час 56-го обміну полоненими між Україною та Росією вперше за довгий час додому повернули полонених жінок. Серед них цивільні бранки РФ, яких незаконно затримали ще до 2022 року. 

13 Вересня 2024

Насильницькі зникнення
Як катують у тюрмі “Ізоляція”: студент із Донецька розповів про пережите у вʼязницях так званої “ДНР”

У рідний Донецьк Даніїл Булгаков повернувся, аби доглядати хвору бабусю. Утім хлопця кинули у вʼязницю. Після звільнення він розповів МІПЛ про те, що відбувається у донецьких тюрмах, про постійні тортури і роботу так званих “адвокатів”, які працюють на “ДНР”.  

6 Вересня 2024

Насильницькі зникнення
Катували струмом і хотіли зґвалтувати. Історія херсонця, який жив у камері з мером Херсона Колихаєвим і мало не вкоротив собі віку в полоні

Рівно девʼять місяців Віктор Солдатов, сисадмін Херсонського суднобудівного заводу, провів у російському полоні. В інтервʼю МІПЛ він розповів про знущання окупантів над ним, свого сокамерника Ігоря Колихаєва неочікуване звільнення та проблеми зі здоровʼям після тортур.

27 Серпня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Cards
Дмитро Богаєвський 

Дмитро Богаєвський  Дата зникнення: 17 березня 2022 року Місце зникнення: Глібівка, Київська область Дмитро Богаєвський — підприємець […]

16 Вересня 2024

Військовополонені
Мати азовця Ярослава Козирєва: “Я дійшла до стану, коли не розуміла, навіщо вставати з ліжка”. Історія полону

“Мої ранки починаються з молитви до Бога, щоб він його зміцнив, захистив від злих людей і катувань. І це останнє, про що я думаю перед сном”, — говорить крізь сльози Ірина Козирєва, мати військовослужбовця бригади “Азов”. Її син Ярослав уже 29 місяць перебуває у російському полоні, хоча за нормами Женевських конвенцій мав бути обміняний ще два роки тому.   

16 Вересня 2024

Війна і правосуддя
Обман ТЦК, розстріл військовополоненого і потерпілий, обвинувачений у держзраді: 67 справ щодо війни, за якими стежимо наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

13 Вересня 2024

Більше публікацій