Send Lette
Війна і правосуддя

Суд провів перше засідання щодо зґвалтування російським військовим: обвинуваченого Михайла Романова оголосили в міжнародний розшук

В Солом’янському районному суді Києва 23 червня почали розглядати першу справу щодо сексуального насильства, вчиненого російськими військовими. Обвинуваченим у цій справі є Михайло Романов. 

Про цей злочин росіянина ЗМІ повідомляли ще в березні. Потім різні джерела, включаючи офіційні — керівника поліції Київської області, повідомляли про загибель Романова. Але у прокуратури такої інформації нема. Тому справу передали до суду.  

Романов — військовослужбовець 239 полку 90 гвардійської танкової Вітебсько-Новгородської дивізії ЗС РФ. Восьмого березня вони зайшли у село Шевченкове Броварського району. 

За даними слідства, одного дня Михайло Романов вдерся до будинку родини потерпілої, убив її чоловіка, вистріливши в нього зі своєї зброї, та разом з іншим військовим РФ кілька разів зґвалтував потерпілу.   

На підготовчому засіданні головуюча Анна Сергієнко оголосила клопотання прокурора, який просив розглядати справу в закритому режимі. Усі сторони погодилися, а тому журналісти вимушено залишили залу. 

Вже після засідання прокурорка Оксана Калюс розповіла:

«Це перший обвинувальний акт, направлений до суду у цій категорії справ — щодо сексуального насильства російськими військовослужбовцями. Санкція статті передбачає від 10 до 15 років, а також довічне ув’язнення. Під час сьогоднішнього засідання було заявлено ряд клопотань, зокрема про проведення судового розгляду в закритому режимі. Ми розуміємо, що потерпілі у справах подібної категорії важко переживають цю ситуацію як психологічно, так і фізично. Тому ми вживаємо всіх можливих заходів щодо забезпечення прав і свобод потерпілої». 

Прокурорка також зазначила, що суд відклав підготовче засідання, зафіксувавши неявку обвинуваченого. При цьому вона наголосила, що Романов оголошений у міжнародний розшук. 

«У нас є достатньо даних вважати, що він перебуває на території РФ. Тому ми заявили про виклик особи», — зазначила Оксана Калюс.  

Вона пояснила, що це необхідний крок перед тим, як суд розгляне можливість заочного судового розгляду — без фізичної присутності Романова в Україні. Це може вирішитися вже на наступному засіданні. 

При цьому іншого військового, який був з Романовим та також вчиняв злочин, прокуратура поки не встановила. 

Оксана Калюс зазначила, що прокуратура має достатні докази вини Романова, а саме свідчення потерпілої та свідків, упізнання, огляд місця злочину. Вона також закликала інших потерпілих звертатися в правоохоронні органи, у випадках, якщо вони стали жертвами насильства. 

Всього, за словами прокурорки, є дев’ять епізодів зґвалтування російськими військовими на Київщині. Але підозри оголошені лише у двох з них. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Суд над жінкою, яка допомагала росіянам вивезти дітей до Криму. І ще 105 справ наступного тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

3 Травня 2025

Війна і правосуддя
У Харкові слухають справу про замах на голову ОВА Синєгубова. Обвинувачений заперечує українське громадянство

Олександра Голуба затримали в електричні 23 жовтня в 2024 році. Його підозрюють у кількох злочинах, вчинених у 2024-му. Тоді в березні він нібито застрелив командира мінометного взводу 125-ї бригади ТрО, у жовтні в Шевченківському районі Харкова підірвав двері будівлі МСЕК і згодом підпалив два авто військових неподалік.

30 Квітня 2025

Війна і правосуддя
У Києві судитимуть звільненого військовополоненого за співпрацю з Росією: ще 100 справ наступного тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

25 Квітня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
За останній місяць Росія затримала щонайменше 15 і засудила 39 цивільних українців

Приниження і переслідування вірних Україні мешканців окупованих територій — це щоденна практика, яка має різні форми, але одну мету: залякати, придушити будь-який, навіть символічний, опір окупації. За два останні тижні квітня росіяни затримали щонайменше шість мешканців окупованих через політичні мотиви територій і засудили — 20. Всього за квітень затримали щонайменше 15 і засудили щонайменше 39 цивільних українців.

8 Травня 2025

Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Військовополонені
Родини загиблих у російському полоні військових мають отримувати 15 мільйонів гривень

Уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова вважає, що родини загиблих у полоні мають отримувати таку ж допомогу, як і родини військових, що загинули на полі бою. Для врегулювання цього питання у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт. Розповідаємо, чому він важливий.

5 Травня 2025

Більше публікацій