Війна і правосуддя

Суд провів перше засідання щодо зґвалтування російським військовим: обвинуваченого Михайла Романова оголосили в міжнародний розшук

В Солом’янському районному суді Києва 23 червня почали розглядати першу справу щодо сексуального насильства, вчиненого російськими військовими. Обвинуваченим у цій справі є Михайло Романов. 

Про цей злочин росіянина ЗМІ повідомляли ще в березні. Потім різні джерела, включаючи офіційні — керівника поліції Київської області, повідомляли про загибель Романова. Але у прокуратури такої інформації нема. Тому справу передали до суду.  

Романов — військовослужбовець 239 полку 90 гвардійської танкової Вітебсько-Новгородської дивізії ЗС РФ. Восьмого березня вони зайшли у село Шевченкове Броварського району. 

За даними слідства, одного дня Михайло Романов вдерся до будинку родини потерпілої, убив її чоловіка, вистріливши в нього зі своєї зброї, та разом з іншим військовим РФ кілька разів зґвалтував потерпілу.   

На підготовчому засіданні головуюча Анна Сергієнко оголосила клопотання прокурора, який просив розглядати справу в закритому режимі. Усі сторони погодилися, а тому журналісти вимушено залишили залу. 

Вже після засідання прокурорка Оксана Калюс розповіла:

«Це перший обвинувальний акт, направлений до суду у цій категорії справ — щодо сексуального насильства російськими військовослужбовцями. Санкція статті передбачає від 10 до 15 років, а також довічне ув’язнення. Під час сьогоднішнього засідання було заявлено ряд клопотань, зокрема про проведення судового розгляду в закритому режимі. Ми розуміємо, що потерпілі у справах подібної категорії важко переживають цю ситуацію як психологічно, так і фізично. Тому ми вживаємо всіх можливих заходів щодо забезпечення прав і свобод потерпілої». 

Прокурорка також зазначила, що суд відклав підготовче засідання, зафіксувавши неявку обвинуваченого. При цьому вона наголосила, що Романов оголошений у міжнародний розшук. 

«У нас є достатньо даних вважати, що він перебуває на території РФ. Тому ми заявили про виклик особи», — зазначила Оксана Калюс.  

Вона пояснила, що це необхідний крок перед тим, як суд розгляне можливість заочного судового розгляду — без фізичної присутності Романова в Україні. Це може вирішитися вже на наступному засіданні. 

При цьому іншого військового, який був з Романовим та також вчиняв злочин, прокуратура поки не встановила. 

Оксана Калюс зазначила, що прокуратура має достатні докази вини Романова, а саме свідчення потерпілої та свідків, упізнання, огляд місця злочину. Вона також закликала інших потерпілих звертатися в правоохоронні органи, у випадках, якщо вони стали жертвами насильства. 

Всього, за словами прокурорки, є дев’ять епізодів зґвалтування російськими військовими на Київщині. Але підозри оголошені лише у двох з них. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
“Вчать любити Росію”. Як українські суди карають колаборантів в освіті

Почався новий навчальний рік. Для окупованих територій це означає портрети Путіна та російські прапори в навчальних закладах, квест “У пошуках символів Росії” з берізкою, матрьошкою та ведмедем і вірші школярів про “росіян, які готові воювати у чесному бою”. Це — частина російських освітніх програм, які намагаються насадити на окупованих територіях.

27 Вересня 2023

Війна і правосуддя
“Чи може вона зрадити?” У справі Світлани Оголь допитали перших свідків

У Миколаєві судять Світлану Оголь. Жінку обвинувачують у тому, що вона здала окупантам колишнього атовця Сергія Кучерешка і ніби як зрадила Україну. МІПЛ побувала на судовому засіданні, де допитали перших свідків.

18 Вересня 2023

Війна і правосуддя
Після репортажу МІПЛ на могилі закатованого учасника АТО з Миколаївщини встановили прапор України

Нещодавно МІПЛ розповідала про суд над мешканкою села Кашперо-Миколаївка, що в Миколаївській області. Її звинувачують у здачі окупантам учасника АТО Сергія Кучерешка.

14 Вересня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Більше публікацій