Send Lette
Війна і правосуддя

Суд провів перше засідання щодо зґвалтування російським військовим: обвинуваченого Михайла Романова оголосили в міжнародний розшук

В Солом’янському районному суді Києва 23 червня почали розглядати першу справу щодо сексуального насильства, вчиненого російськими військовими. Обвинуваченим у цій справі є Михайло Романов. 

Про цей злочин росіянина ЗМІ повідомляли ще в березні. Потім різні джерела, включаючи офіційні — керівника поліції Київської області, повідомляли про загибель Романова. Але у прокуратури такої інформації нема. Тому справу передали до суду.  

Романов — військовослужбовець 239 полку 90 гвардійської танкової Вітебсько-Новгородської дивізії ЗС РФ. Восьмого березня вони зайшли у село Шевченкове Броварського району. 

За даними слідства, одного дня Михайло Романов вдерся до будинку родини потерпілої, убив її чоловіка, вистріливши в нього зі своєї зброї, та разом з іншим військовим РФ кілька разів зґвалтував потерпілу.   

На підготовчому засіданні головуюча Анна Сергієнко оголосила клопотання прокурора, який просив розглядати справу в закритому режимі. Усі сторони погодилися, а тому журналісти вимушено залишили залу. 

Вже після засідання прокурорка Оксана Калюс розповіла:

«Це перший обвинувальний акт, направлений до суду у цій категорії справ — щодо сексуального насильства російськими військовослужбовцями. Санкція статті передбачає від 10 до 15 років, а також довічне ув’язнення. Під час сьогоднішнього засідання було заявлено ряд клопотань, зокрема про проведення судового розгляду в закритому режимі. Ми розуміємо, що потерпілі у справах подібної категорії важко переживають цю ситуацію як психологічно, так і фізично. Тому ми вживаємо всіх можливих заходів щодо забезпечення прав і свобод потерпілої». 

Прокурорка також зазначила, що суд відклав підготовче засідання, зафіксувавши неявку обвинуваченого. При цьому вона наголосила, що Романов оголошений у міжнародний розшук. 

«У нас є достатньо даних вважати, що він перебуває на території РФ. Тому ми заявили про виклик особи», — зазначила Оксана Калюс.  

Вона пояснила, що це необхідний крок перед тим, як суд розгляне можливість заочного судового розгляду — без фізичної присутності Романова в Україні. Це може вирішитися вже на наступному засіданні. 

При цьому іншого військового, який був з Романовим та також вчиняв злочин, прокуратура поки не встановила. 

Оксана Калюс зазначила, що прокуратура має достатні докази вини Романова, а саме свідчення потерпілої та свідків, упізнання, огляд місця злочину. Вона також закликала інших потерпілих звертатися в правоохоронні органи, у випадках, якщо вони стали жертвами насильства. 

Всього, за словами прокурорки, є дев’ять епізодів зґвалтування російськими військовими на Київщині. Але підозри оголошені лише у двох з них. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
“Куратор” благодійного фонду вивіз із країни сотні чоловіків — тепер його судять

Відстежуємо найцікавіші судові справи України про злочини, скоєні в умовах війни. Наступного тижня таких буде понад 90. У доданих файлах є посилання на інформацію про кожну справу.

4 Липня 2025

Війна і правосуддя
В Одесі судять уже другого працівника СІЗО, який постраждав від російських катувань. І ще 104 справи в українських судах

Відстежуємо найцікавіші судові справи про злочини, скоєні в умовах війни. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з матеріалу з анонсами на сайті.

27 Червня 2025

Війна і правосуддя
Катівні, вбивства і зґвалтування як державна політика Росії: у травні українські суди винесли 8 нових вироків за воєнні злочини

Вироки демонструють зрушення у практиці розслідувань: суди все частіше доходять до тих, хто керував злочинами, а не лише виконував їх. Ці справи стають доказами системності злочинів Росії проти цивільного населення України.

23 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
ФСБ приховує місце утримання викраденого у Севастополі айтівця Сергія Гріщенкова

В окупованому Севастополі ФСБ викрала 58-річного Сергія Гріщенкова. Чоловіка звинувачують у співпраці з СБУ, вже понад два місяці він перебуває в СІЗО без жодного зв’язку з родиною. Рідні припускають, що Сергія затримали через проукраїнську позицію, яка в окупованому Криму вже стала синонімом слова “злочин”. Про те, що відбувається в Криму та долю батька МІПЛ розповіла його донька Дар’я Гріщенкова.

7 Липня 2025

Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Насильницькі зникнення
З російського полону повернувся 70-річний цивільний Микола Медик з Донеччини

4 липня 2025 року в рамках домовленостей у Стамбулі відбувся черговий етап обміну полоненими між Україною та Росією. За повідомленням Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, в Україну повернулася група військовослужбовців ЗСУ, а також кілька цивільних, серед яких Микола Медик, пенсіонер із селища Володимирівка, що на Донеччині.

4 Липня 2025

Більше публікацій