Send Lette
Війна і правосуддя

Суд у Києві почав розглядати справу «Палича» щодо катувань в тюрмі «Ізоляція». Процес буде закритий

Суддя Шевченківського районного суду Києва Євген Мартинов 16 серпня провів підготовче засідання у справі Дениса Куліковського «Палича». Його обвинувачують у воєнному злочині: «Порушення законів та звичаїв війни», а також у «Створенні терористичної групи чи організації».

підготовче засідання у справі Дениса Куліковського «Палича». Фото МІПЛ

За даними слідства, Куліковський катував людей у приміщенні колишнього заводу «Ізоляція», з якого представники окупаційних сил у Донецьку зробили катівню після окупації частини Донбасу. 

Про затримання «Палича» правоохоронні органи повідомили в листопаді минулого року. Тоді ж, у Маріуполі, його взяли під варту. Весь цей час тривало досудове розслідування. Зрештою, обвинувальний акт передали до суду. 

Всього у справі 23 потерпілих. На Ізоляції більшість з них були так званими «політичними» в’язнями, а Куліковський — начальником тюрми. 

Один із потерпілих у коментарі МІПЛ раніше описував «діяльність» «Палича» в межах «Ізоляції»:

«Після вечері «Палич» починає свої вечірні розваги напідпитку десь до 22:30. Разом з охоронцями, або сам,  «Палич» заходив в камеру і починав когось принижувати, бити, ображати, прямо на очах у всіх.  Влаштовував «кулачні бої». Міг змушувати один одного насилувати. А коли забирав когось з камери в коридор, то там і катував до нестями. Через двері камери було постійно чутно, як з коридору доноситься крик або стогін затриманого. «Палич» по звірячому забивав людей при катуванні», — розповідав колишній бранець «Ізоляції». 

“Палич” Денис Куліковський. Фото МІПЛ

Це підтверджують інші заручники. На засідання в Києві до суду прийшли більшість із потерпілих. 

«Ти пам’ятаєш, що ти нам на «Ізоляції» говорив?», — запитав один з потерпілих Куліковського. 

«Я все пам’ятаю», — відповів той. 

Засідання почалося з клопотання прокурора — він попросив продовжити обвинуваченому термін тримання під вартою. Аргументував тим, що Куліковський може втекти, ховатися від суду чи впливати на свідків і потерпілих. 

Захисник Куліковського Віктор Овсянніков заперечив і попросив суд змінити його підзахисному запобіжний захід на домашній арешт за тією адресою в Києві, де і затримали Куліковського. 

«Для мене це звучить абсурдно, — відреагував на прохання адвоката потерпілий Станіслав Асєєв. — Звісно, не може бути й мови про те, щоб його (обвинуваченого, — МІПЛ) відпустити під домашній арешт чи ще кудись». 

Суддя Мартинов продовжив термін арешту для Куліковського на 60 діб. 

“Палач” Денис Куліковський. Фото МІПЛ

Також суд вирішував, чи призначати обвинувальний акт до розгляду. Заперечень не було, однак адвокат Овсянніков попросив суд розглядати справу в закритому режимі. Аргументував тим, що деякі матеріали справи «можуть стосуватися статевих свобод і особистого життя людей». 

Крім того, Овсянніков сказав, що боїться і за власну безпеку: 

«Це в мене не перший клієнт по 438 статті. Мені неодноразово погрожували, телефонували, і я б це просив урахувати під час винесення ухвали про закритий судовий процес». 

Зрештою, суддя погодився з захисником — судовий розгляд відбуватиметься в закритому режимі.

Наступне засідання відбудеться 26 серпня. 

_________________________________

Артур Пріхно, журналіст МІПЛ

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Полковник СБУ, вихід у полон у Маріуполі та адвокат проти ТЦК: перші справи початку квітня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

28 Березня 2025

Адвокація
Вперше після Нюрнберга: в Страсбурзі зробили крок до трибуналу над Росією за злочин агресії

У Страсбурзі учасники Коаліції держав провели фінальне засідання, на якому завершили технічну роботу над проєктами документів, необхідними для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.

25 Березня 2025

Війна і правосуддя
Підпал авто військових, страта військового і колишній полонений: 98 справ в українських судах наприкінці березня 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

21 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Коордштаб призупинив роботу своїх регіональних центрів: родини полонених і зниклих безвісти проти

З 1 квітня 2025 року регіональні консультаційні центри Координаційного штабу у Миколаєві, Харкові, Львові та Вінниці призупинили свою роботу. Розповідаємо, що створять натомість та як реагують на це родин полонених та зниклих безвісти.

2 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
ФСБ за спинами зрадників: як росіяни окуповували Голу Пристань

Упродовж всього 2022 року росіяни намагалися збудувати на окупованій Херсонщині власні органи влади, і головне — репресивний апарат із місцевих колаборантів. Вони мали б працювати під наглядом ФСБ, яку підсилювали передусім зрадниками із Криму, окупованих частин Донеччини і Луганщини, бійцями “Беркуту”, що втекли після Майдану, колишніми українськими топпосадовцями.

1 Квітня 2025

Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Більше публікацій