Send Lette
Війна і правосуддя

Суд у Києві почав розглядати справу «Палича» щодо катувань в тюрмі «Ізоляція». Процес буде закритий

Суддя Шевченківського районного суду Києва Євген Мартинов 16 серпня провів підготовче засідання у справі Дениса Куліковського «Палича». Його обвинувачують у воєнному злочині: «Порушення законів та звичаїв війни», а також у «Створенні терористичної групи чи організації».

підготовче засідання у справі Дениса Куліковського «Палича». Фото МІПЛ

За даними слідства, Куліковський катував людей у приміщенні колишнього заводу «Ізоляція», з якого представники окупаційних сил у Донецьку зробили катівню після окупації частини Донбасу. 

Про затримання «Палича» правоохоронні органи повідомили в листопаді минулого року. Тоді ж, у Маріуполі, його взяли під варту. Весь цей час тривало досудове розслідування. Зрештою, обвинувальний акт передали до суду. 

Всього у справі 23 потерпілих. На Ізоляції більшість з них були так званими «політичними» в’язнями, а Куліковський — начальником тюрми. 

Один із потерпілих у коментарі МІПЛ раніше описував «діяльність» «Палича» в межах «Ізоляції»:

«Після вечері «Палич» починає свої вечірні розваги напідпитку десь до 22:30. Разом з охоронцями, або сам,  «Палич» заходив в камеру і починав когось принижувати, бити, ображати, прямо на очах у всіх.  Влаштовував «кулачні бої». Міг змушувати один одного насилувати. А коли забирав когось з камери в коридор, то там і катував до нестями. Через двері камери було постійно чутно, як з коридору доноситься крик або стогін затриманого. «Палич» по звірячому забивав людей при катуванні», — розповідав колишній бранець «Ізоляції». 

“Палич” Денис Куліковський. Фото МІПЛ

Це підтверджують інші заручники. На засідання в Києві до суду прийшли більшість із потерпілих. 

«Ти пам’ятаєш, що ти нам на «Ізоляції» говорив?», — запитав один з потерпілих Куліковського. 

«Я все пам’ятаю», — відповів той. 

Засідання почалося з клопотання прокурора — він попросив продовжити обвинуваченому термін тримання під вартою. Аргументував тим, що Куліковський може втекти, ховатися від суду чи впливати на свідків і потерпілих. 

Захисник Куліковського Віктор Овсянніков заперечив і попросив суд змінити його підзахисному запобіжний захід на домашній арешт за тією адресою в Києві, де і затримали Куліковського. 

«Для мене це звучить абсурдно, — відреагував на прохання адвоката потерпілий Станіслав Асєєв. — Звісно, не може бути й мови про те, щоб його (обвинуваченого, — МІПЛ) відпустити під домашній арешт чи ще кудись». 

Суддя Мартинов продовжив термін арешту для Куліковського на 60 діб. 

“Палач” Денис Куліковський. Фото МІПЛ

Також суд вирішував, чи призначати обвинувальний акт до розгляду. Заперечень не було, однак адвокат Овсянніков попросив суд розглядати справу в закритому режимі. Аргументував тим, що деякі матеріали справи «можуть стосуватися статевих свобод і особистого життя людей». 

Крім того, Овсянніков сказав, що боїться і за власну безпеку: 

«Це в мене не перший клієнт по 438 статті. Мені неодноразово погрожували, телефонували, і я б це просив урахувати під час винесення ухвали про закритий судовий процес». 

Зрештою, суддя погодився з захисником — судовий розгляд відбуватиметься в закритому режимі.

Наступне засідання відбудеться 26 серпня. 

_________________________________

Артур Пріхно, журналіст МІПЛ

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
В Україні почався суд над російським десантником Чаловим, якого звинувачують у розстрілі дітей і дорослих у Бучі

Микита Чалов — оператор бойової машини 104-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії, який у 2022 році окупував Бучу. Слідство заявляє, що Чалов розстріляв два цивільних авто, вбивши двох дорослих і двох дітей. Ще троє людей отримали важкі поранення. Чалова обвинувачують у воєнному злочині. Справу почали слухати в Ірпінському міськсуді.

20 Грудня 2024

Війна і правосуддя
Херсонського депутата Карамалікова судять за держзраду — в окупації він передав росіянам затриманого пілота

У Кривому Розі судять Іллю Карамалікова, херсонського депутата від партії Ігоря Колихаєва “Нам тут жити!” За версією слідства, на початку окупації він видав Росгвардії російського пілота, якого затримали містяни. Це тягне на державну зраду. Карамаліков підтверджує, що відпустив військового, але доводить, що не через проросійські погляди. Йому загрожує 15 років або довічне ув’язнення. МІПЛ побувала на процесі.

18 Грудня 2024

Війна і правосуддя
Розголошення держтаємниці, вивезення дітей у Крим та розстріл військовополоненого: нові судові засідання наступного тижня

В українських судах продовжують розглядати справи за звинуваченнями у воєнних злочинах і злочинах проти національної безпеки. Медійна ініціатива за права людини зібрала 96 найцікавіших справ, які слухатимуть наступного тижня. У цьому матеріалі розповідаємо про них, місце і час проведення судових засідань.

13 Грудня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Війна і правосуддя
В Україні почався суд над російським десантником Чаловим, якого звинувачують у розстрілі дітей і дорослих у Бучі

Микита Чалов — оператор бойової машини 104-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії, який у 2022 році окупував Бучу. Слідство заявляє, що Чалов розстріляв два цивільних авто, вбивши двох дорослих і двох дітей. Ще троє людей отримали важкі поранення. Чалова обвинувачують у воєнному злочині. Справу почали слухати в Ірпінському міськсуді.

20 Грудня 2024

Адвокація
Правозахисники закликають народних депутатів не ухвалювати законопроєкти № 11538 та № 11539

Представники правозахисних організацій, які тривалий час працюють задля забезпечення відповідальності за міжнародні злочини, вчинені в умовах збройної агресії проти України, вважають, що прийняття законопроєктів № 11538 та № 11539 не тільки не сприяє майбутнім розслідуванням, але й ставить під сумнів перспективу існуючих справ.

20 Грудня 2024

Більше публікацій