Send Lette
Війна і правосуддя

Суд у Києві почав розглядати справу «Палича» щодо катувань в тюрмі «Ізоляція». Процес буде закритий

Суддя Шевченківського районного суду Києва Євген Мартинов 16 серпня провів підготовче засідання у справі Дениса Куліковського «Палича». Його обвинувачують у воєнному злочині: «Порушення законів та звичаїв війни», а також у «Створенні терористичної групи чи організації».

підготовче засідання у справі Дениса Куліковського «Палича». Фото МІПЛ

За даними слідства, Куліковський катував людей у приміщенні колишнього заводу «Ізоляція», з якого представники окупаційних сил у Донецьку зробили катівню після окупації частини Донбасу. 

Про затримання «Палича» правоохоронні органи повідомили в листопаді минулого року. Тоді ж, у Маріуполі, його взяли під варту. Весь цей час тривало досудове розслідування. Зрештою, обвинувальний акт передали до суду. 

Всього у справі 23 потерпілих. На Ізоляції більшість з них були так званими «політичними» в’язнями, а Куліковський — начальником тюрми. 

Один із потерпілих у коментарі МІПЛ раніше описував «діяльність» «Палича» в межах «Ізоляції»:

«Після вечері «Палич» починає свої вечірні розваги напідпитку десь до 22:30. Разом з охоронцями, або сам,  «Палич» заходив в камеру і починав когось принижувати, бити, ображати, прямо на очах у всіх.  Влаштовував «кулачні бої». Міг змушувати один одного насилувати. А коли забирав когось з камери в коридор, то там і катував до нестями. Через двері камери було постійно чутно, як з коридору доноситься крик або стогін затриманого. «Палич» по звірячому забивав людей при катуванні», — розповідав колишній бранець «Ізоляції». 

“Палич” Денис Куліковський. Фото МІПЛ

Це підтверджують інші заручники. На засідання в Києві до суду прийшли більшість із потерпілих. 

«Ти пам’ятаєш, що ти нам на «Ізоляції» говорив?», — запитав один з потерпілих Куліковського. 

«Я все пам’ятаю», — відповів той. 

Засідання почалося з клопотання прокурора — він попросив продовжити обвинуваченому термін тримання під вартою. Аргументував тим, що Куліковський може втекти, ховатися від суду чи впливати на свідків і потерпілих. 

Захисник Куліковського Віктор Овсянніков заперечив і попросив суд змінити його підзахисному запобіжний захід на домашній арешт за тією адресою в Києві, де і затримали Куліковського. 

«Для мене це звучить абсурдно, — відреагував на прохання адвоката потерпілий Станіслав Асєєв. — Звісно, не може бути й мови про те, щоб його (обвинуваченого, — МІПЛ) відпустити під домашній арешт чи ще кудись». 

Суддя Мартинов продовжив термін арешту для Куліковського на 60 діб. 

“Палач” Денис Куліковський. Фото МІПЛ

Також суд вирішував, чи призначати обвинувальний акт до розгляду. Заперечень не було, однак адвокат Овсянніков попросив суд розглядати справу в закритому режимі. Аргументував тим, що деякі матеріали справи «можуть стосуватися статевих свобод і особистого життя людей». 

Крім того, Овсянніков сказав, що боїться і за власну безпеку: 

«Це в мене не перший клієнт по 438 статті. Мені неодноразово погрожували, телефонували, і я б це просив урахувати під час винесення ухвали про закритий судовий процес». 

Зрештою, суддя погодився з захисником — судовий розгляд відбуватиметься в закритому режимі.

Наступне засідання відбудеться 26 серпня. 

_________________________________

Артур Пріхно, журналіст МІПЛ

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Коригування по Херсону, обстріл Яворівського полігону і воєнні злочини: 39 справ щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

22 Квітня 2024

Війна і правосуддя
Ухилянти, афганські літаки та аграрії: 51 справа щодо війни, за якою радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

12 Квітня 2024

Війна і правосуддя
У Бородянці Радіка Гукасяна засудили до 12 років за воєнні злочини на Київщині

Девʼятого квітня Бородянський районний суд завершив розгляд справи Радіка Гукасяна — російського військового, механіка-водія 7 роти 3 батальйону 331 парашутно-десантного полку 98 повітряно-десантної дивізії повітряно-десантних військ ЗС РФ.

10 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
МІПЛ представила в ОБСЄ результати аналітики про права і мотивацію потерпілих від воєнних злочинів

Медійна ініціатива за права людини продовжує адвокаційний візит в ОБСЄ у рамках Supplementary Human Dimension Meetings. Аналітикиня Любов Смачило і керівниця відділу моніторингу судів у справах щодо війни Оксана Расулова взяли участь у заході “Виклики становлення правосуддя в Україні для потерпілих від воєнних злочинів і їхня мотивація на національному рівні", організований МІПЛ.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Адвокація
У Брюсселі показали фільм “20 днів у Маріуполі”: після цього МІПЛ взяла участь у дискусії

У столиці Бельгії показали десять фільмів цьогорічного міжнародного чеського фестивалю “Один світ” — найбільшої правозахисної події документального кіно у світі, організованої People in Need. Переглянули й оскароносну стрічку “20 днів у Маріуполі” українського режисера Мстислава Чернова. Серед глядачів була Любов Смачило, аналітикиня МІПЛ.

23 Квітня 2024

Більше публікацій