Send Lette
Інші воєнні злочини

Суми під блокадою: окупанти обстріляли місто, ховаючи техніку в житлових районах найближчих населених пунктів

7 березня, за допомогою бомбардувальників російські війська атакували приватний сектор міста Суми. У результаті чого, за даними місцевих мешканців, загинули понад 20 мирних жителів. 

З самого ранку 8 березня українська сторона намагалася організувати для місцевих мешканців гуманітарний коридор, щодо якого були домовленості з РФ. Рух колони з цивільними мав стартувати о
10-ій годині ранку. Однак, російська армія кілька годин не припиняла обстріли.

Наслідки авіаудару в ніч на 8 березня у Сумах. Фото: Андрій Мозговий

Як розповів у коментарі МІПЛ Віктор, який зараз знаходиться в Сумах, лише близько 12-ї години колона змогла почати рух. Однак, навіть під час гуманітарного коридору російські війська продовжували дії по захопленню частини міста. 

«За цей час російські війська змогли підтягнути тили та розміститися в межах міста компактною групою. Вони фактично скористалися гуманітарним коридором для виконання своїх військових задач», – зазначив Віктор. 

За його словами, під час авіанальоту війська РФ навмисно завдали удару по житловому сектору, коли люди спали. Вони зруйнували кілька будинків та вбили цивільних людей. І це не перший воєнний злочин російських окупантів за час блокади Сум. 

«Окупанти по кілька разів на день обстрілювали місто. Вони використовують далекобійну артилерію та штурмовики. Намагаються бити по об’єктах інфраструктури: газорозподільча станція, ТЕЦ, водоканал. Вони використовують одну й ту ж тактику: ставлять техніку в найближчих населених пунктах поруч із житловими будинками. Стріляють фактично з домоволодінь місцевих мешканців, знаючи, що відповіді ЗСУ не буде. Очевидно, що це злочин – прикриватися мирним населенням, використовувати його як щити для ведення бойових дій», – зазначив Віктор.

Наслідки авіаудару в ніч на 8 березня у Сумах. Фото: Андрій Мозговий

Інший місцевий мешканець Андрій підтвердив, що війська РФ стріляють та бомбардують не лише інфраструктурні об’єкти, а й житлові будинки. Він зокрема побував на місці зруйнованих російською авіацією будинків.  

«Там зруйнований цілий квартал. Багато повністю знищених, або дуже зруйнованих будинків. Десь близько 20-ти. А в цілому мікрорайоні будинки стоять без вікон», – зазначив він.

Наслідки авіаудару в ніч на 8 березня у Сумах. Фото: Андрій Мозговий

Через постійні обстріли та фактичну блокаду міста, у Сумах виникли проблеми з постачанням продуктів і ліків. 

«Деякі магазини працюють, але продуктів уже мало. Крупи, молочка майже відсутні. З аптеками схожа ситуація. Деяких спеціалізованих ліків просто неможливо купити в місті. Але волонтери працюють, допомагають, всі згуртувалися», – розповів Андрій напередодні гуманітарного коридору.

Сум’янка Анна також наголошувала на проблемах з ліками. Зокрема, критична ситуація з ліками для сердечників. 

Окрім того, що війська РФ обстрілюють мирне місто, вони ще й намагаються створити гуманітарну катастрофу, блокуючи людей без засобів для життя. Фіксуємо ці воєнні злочини. Воєнні злочинці мають бути покарані.

________

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]
Контакт: Віктор Бобиренко

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
У справах про катування цивільних втрачаються докази, оскільки процесуально опитати свідків, які перебувають за кордоном, неможливо — Анна Рассамахіна 

Якщо справа порушена в Україні, а свідки перебувають за кордоном (і таких випадків зараз багато), то слідчий не може дистанційно допитати і долучити матеріали цього допиту як докази.

30 Серпня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
В Україні вперше з 2022 року виправдали звинувачену у держзраді — великий репортаж МІПЛ про справу

МІПЛ понад рік відстежувала судовий процес над Світланою Оголь з Миколаївщини. Її обвинувачували в державній зраді за те, що вона нібито здала росіянам ветерана АТО, якого вони закатували разом зі ще одним чоловіком. Зрештою суд визнав, що нічого з переліченого Оголь не робила. Її виправдали та відразу ж звільнили. Оголь провела в СІЗО понад два роки.

18 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Вирізали ножем по тілу і гасили об нього недопалки — страшні подробиці знущань над мешканцем Голої Пристані 

Григорій Головко, 41-річний підприємець із окупованої ворогом Голої Пристані на Херсонщині, у найменших деталях памʼятає події того страшного дня, коли росіяни позбавили його волі. За сім місяців і три дні незаконного утримання його відпустили. Після цього разом із родиною чоловік виїхав на підконтрольну Україні територію.   

18 Листопада 2024

Cards
Микола Щербина

Микола Щербина Дата зникнення: 14 листопада 2022 року Місце зникнення: село Новотроїцьке, Херсонська область   Микола Щербина […]

16 Листопада 2024

Більше публікацій