Send Lette
Інші воєнні злочини

Суми під блокадою: окупанти обстріляли місто, ховаючи техніку в житлових районах найближчих населених пунктів

7 березня, за допомогою бомбардувальників російські війська атакували приватний сектор міста Суми. У результаті чого, за даними місцевих мешканців, загинули понад 20 мирних жителів. 

З самого ранку 8 березня українська сторона намагалася організувати для місцевих мешканців гуманітарний коридор, щодо якого були домовленості з РФ. Рух колони з цивільними мав стартувати о
10-ій годині ранку. Однак, російська армія кілька годин не припиняла обстріли.

Наслідки авіаудару в ніч на 8 березня у Сумах. Фото: Андрій Мозговий

Як розповів у коментарі МІПЛ Віктор, який зараз знаходиться в Сумах, лише близько 12-ї години колона змогла почати рух. Однак, навіть під час гуманітарного коридору російські війська продовжували дії по захопленню частини міста. 

«За цей час російські війська змогли підтягнути тили та розміститися в межах міста компактною групою. Вони фактично скористалися гуманітарним коридором для виконання своїх військових задач», – зазначив Віктор. 

За його словами, під час авіанальоту війська РФ навмисно завдали удару по житловому сектору, коли люди спали. Вони зруйнували кілька будинків та вбили цивільних людей. І це не перший воєнний злочин російських окупантів за час блокади Сум. 

«Окупанти по кілька разів на день обстрілювали місто. Вони використовують далекобійну артилерію та штурмовики. Намагаються бити по об’єктах інфраструктури: газорозподільча станція, ТЕЦ, водоканал. Вони використовують одну й ту ж тактику: ставлять техніку в найближчих населених пунктах поруч із житловими будинками. Стріляють фактично з домоволодінь місцевих мешканців, знаючи, що відповіді ЗСУ не буде. Очевидно, що це злочин – прикриватися мирним населенням, використовувати його як щити для ведення бойових дій», – зазначив Віктор.

Наслідки авіаудару в ніч на 8 березня у Сумах. Фото: Андрій Мозговий

Інший місцевий мешканець Андрій підтвердив, що війська РФ стріляють та бомбардують не лише інфраструктурні об’єкти, а й житлові будинки. Він зокрема побував на місці зруйнованих російською авіацією будинків.  

«Там зруйнований цілий квартал. Багато повністю знищених, або дуже зруйнованих будинків. Десь близько 20-ти. А в цілому мікрорайоні будинки стоять без вікон», – зазначив він.

Наслідки авіаудару в ніч на 8 березня у Сумах. Фото: Андрій Мозговий

Через постійні обстріли та фактичну блокаду міста, у Сумах виникли проблеми з постачанням продуктів і ліків. 

«Деякі магазини працюють, але продуктів уже мало. Крупи, молочка майже відсутні. З аптеками схожа ситуація. Деяких спеціалізованих ліків просто неможливо купити в місті. Але волонтери працюють, допомагають, всі згуртувалися», – розповів Андрій напередодні гуманітарного коридору.

Сум’янка Анна також наголошувала на проблемах з ліками. Зокрема, критична ситуація з ліками для сердечників. 

Окрім того, що війська РФ обстрілюють мирне місто, вони ще й намагаються створити гуманітарну катастрофу, блокуючи людей без засобів для життя. Фіксуємо ці воєнні злочини. Воєнні злочинці мають бути покарані.

________

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]
Контакт: Віктор Бобиренко

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Розслідування
Чому Інтерпол відмовляється оголошувати в розшук підозрюваних у воєнних злочинах росіян — розслідування

МІПЛ провела розслідування і встановила, чому інструменти Інтерполу недоступні для України, коли йдеться про воєнні злочини Росії.

14 Січня 2025

Насильницькі зникнення
Правозахисники встановили імена майже 1900 викрадених Росією українців і розповіли, як це зробили

У 2022 році Медійна ініціатива за права людини створила департамент документування міжнародних злочинів. Відтоді його співробітники системно фіксують випадки насильницьких зникнень, катувань, незаконного утримання та інші злочини Росії проти українців. Точна кількість затриманих цивільних невідома, МІПЛ же зафіксувала 1887 осіб, викрадених на окупованих територіях України. Ця цифра весь час змінюється.

10 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ворожка, керівник СБУ та вербування мера Очакова: 85 справ щодо війни в анонсі від МІПЛ

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

10 Січня 2025

Більше публікацій