Інші воєнні злочини

Суми під блокадою: окупанти обстріляли місто, ховаючи техніку в житлових районах найближчих населених пунктів

7 березня, за допомогою бомбардувальників російські війська атакували приватний сектор міста Суми. У результаті чого, за даними місцевих мешканців, загинули понад 20 мирних жителів. 

З самого ранку 8 березня українська сторона намагалася організувати для місцевих мешканців гуманітарний коридор, щодо якого були домовленості з РФ. Рух колони з цивільними мав стартувати о
10-ій годині ранку. Однак, російська армія кілька годин не припиняла обстріли.

Наслідки авіаудару в ніч на 8 березня у Сумах. Фото: Андрій Мозговий

Як розповів у коментарі МІПЛ Віктор, який зараз знаходиться в Сумах, лише близько 12-ї години колона змогла почати рух. Однак, навіть під час гуманітарного коридору російські війська продовжували дії по захопленню частини міста. 

«За цей час російські війська змогли підтягнути тили та розміститися в межах міста компактною групою. Вони фактично скористалися гуманітарним коридором для виконання своїх військових задач», – зазначив Віктор. 

За його словами, під час авіанальоту війська РФ навмисно завдали удару по житловому сектору, коли люди спали. Вони зруйнували кілька будинків та вбили цивільних людей. І це не перший воєнний злочин російських окупантів за час блокади Сум. 

«Окупанти по кілька разів на день обстрілювали місто. Вони використовують далекобійну артилерію та штурмовики. Намагаються бити по об’єктах інфраструктури: газорозподільча станція, ТЕЦ, водоканал. Вони використовують одну й ту ж тактику: ставлять техніку в найближчих населених пунктах поруч із житловими будинками. Стріляють фактично з домоволодінь місцевих мешканців, знаючи, що відповіді ЗСУ не буде. Очевидно, що це злочин – прикриватися мирним населенням, використовувати його як щити для ведення бойових дій», – зазначив Віктор.

Наслідки авіаудару в ніч на 8 березня у Сумах. Фото: Андрій Мозговий

Інший місцевий мешканець Андрій підтвердив, що війська РФ стріляють та бомбардують не лише інфраструктурні об’єкти, а й житлові будинки. Він зокрема побував на місці зруйнованих російською авіацією будинків.  

«Там зруйнований цілий квартал. Багато повністю знищених, або дуже зруйнованих будинків. Десь близько 20-ти. А в цілому мікрорайоні будинки стоять без вікон», – зазначив він.

Наслідки авіаудару в ніч на 8 березня у Сумах. Фото: Андрій Мозговий

Через постійні обстріли та фактичну блокаду міста, у Сумах виникли проблеми з постачанням продуктів і ліків. 

«Деякі магазини працюють, але продуктів уже мало. Крупи, молочка майже відсутні. З аптеками схожа ситуація. Деяких спеціалізованих ліків просто неможливо купити в місті. Але волонтери працюють, допомагають, всі згуртувалися», – розповів Андрій напередодні гуманітарного коридору.

Сум’янка Анна також наголошувала на проблемах з ліками. Зокрема, критична ситуація з ліками для сердечників. 

Окрім того, що війська РФ обстрілюють мирне місто, вони ще й намагаються створити гуманітарну катастрофу, блокуючи людей без засобів для життя. Фіксуємо ці воєнні злочини. Воєнні злочинці мають бути покарані.

________

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com
Контакт: Віктор Бобиренко

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
Етнічні шведи, німці та бойки Зміївки: від радянських репресій до російської окупації

Була субота, 30 квітня. Того дня Микола Курівчак, староста села Зміївка, що на Херсонщині, збирався їхати до […]

7 Лютого 2023

Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово: росіяни вивезли цивільних заручників до московського СІЗО

Цивільних заручників із Херсона перемістили в СІЗО Лефортово у Москві. Їх утримання там не підтверджено Міжнародним комітетом Червоного Хреста, правозахисники не мають можливості перевірити їх стан та умови утримання.

3 Лютого 2023

Війна і правосуддя
МІПЛ і герої розслідувань організації на заході ОБСЄ у Відні: про злочини росіян на Херсонщині та механізми вирішення гуманітарних питань

Делегації ОБСЄ від України, ЄС та США спільно з Медійною ініціативою за права людини 1 лютого провели захід у Відні, присвячений воєнним злочинам РФ під час окупації Херсонщини. На заході виступили мешканці регіону, які постраждали від дій російських окупантів

2 Лютого 2023

Більше публікацій