Send Lette
Війна і правосуддя

Свідчення про воєнні злочини: перед посольством РФ в Гаазі говорили потерпілі

Команда МІПЛ разом із нідерландською фундацією Get Together for Ukraine провела акцію під посольством Росії, аби нагадати, що Росія відповість за воєнні злочини в Україні. Для неї було обрано символічнеа місце і місто. Як наголосили учасники, жертви воєнних злочинів сподіваються побачити на лаві підсудних у Гаазі російську військово-політичну верхівку.

 

Під час акції представили фотографії українських кореспондентів, на яких зафіксовані воєнні злочини Росії від початку повномасштабного вторгнення в Україну: зруйновані обстрілами будинки, жертви серед цивільного населення, знищені культурні цінності.

Роботи українських фотокорів МІПЛ об’єднала у виставку «Україна. Після вторгнення». Її експозиція відбудеться протягом серпня у центральній галереї Гааги SinArts Gallery.

Біля посольства РФ говорили й про насильницькі зникнення на окупованих територіях України. Так росіяни намагаються знизити рівень опору окупації. Про це сказала Тетяна Печончик, голова Центру прав людини ZMINA.

Її слова підтвердила Альона Лапчук з Херсона. Чоловіка Альони затримали, а потім вбили військові РФ. Від початку вторгнення він записався у лави територіальної оборони міста.

Розповідь про викрадення в окупації продовжила Олена Шевченко. Її сестра Людмила разом із чоловіком Ігорем зникли після того, як російські військові вивезли їх у госпіталь. Чоловіка Людмили пізніше знайшли в СІЗО №2 у Новозибкові Брянської області Росії.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Коригування по Херсону, обстріл Яворівського полігону і воєнні злочини: 39 справ щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

22 Квітня 2024

Війна і правосуддя
Ухилянти, афганські літаки та аграрії: 51 справа щодо війни, за якою радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

12 Квітня 2024

Війна і правосуддя
У Бородянці Радіка Гукасяна засудили до 12 років за воєнні злочини на Київщині

Девʼятого квітня Бородянський районний суд завершив розгляд справи Радіка Гукасяна — російського військового, механіка-водія 7 роти 3 батальйону 331 парашутно-десантного полку 98 повітряно-десантної дивізії повітряно-десантних військ ЗС РФ.

10 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
МІПЛ представила в ОБСЄ результати аналітики про права і мотивацію потерпілих від воєнних злочинів

Медійна ініціатива за права людини продовжує адвокаційний візит в ОБСЄ у рамках Supplementary Human Dimension Meetings. Аналітикиня Любов Смачило і керівниця відділу моніторингу судів у справах щодо війни Оксана Расулова взяли участь у заході “Виклики становлення правосуддя в Україні для потерпілих від воєнних злочинів і їхня мотивація на національному рівні", організований МІПЛ.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Адвокація
У Брюсселі показали фільм “20 днів у Маріуполі”: після цього МІПЛ взяла участь у дискусії

У столиці Бельгії показали десять фільмів цьогорічного міжнародного чеського фестивалю “Один світ” — найбільшої правозахисної події документального кіно у світі, організованої People in Need. Переглянули й оскароносну стрічку “20 днів у Маріуполі” українського режисера Мстислава Чернова. Серед глядачів була Любов Смачило, аналітикиня МІПЛ.

23 Квітня 2024

Більше публікацій