Send Lette
Війна і правосуддя

Свідчення про воєнні злочини: перед посольством РФ в Гаазі говорили потерпілі

Команда МІПЛ разом із нідерландською фундацією Get Together for Ukraine провела акцію під посольством Росії, аби нагадати, що Росія відповість за воєнні злочини в Україні. Для неї було обрано символічнеа місце і місто. Як наголосили учасники, жертви воєнних злочинів сподіваються побачити на лаві підсудних у Гаазі російську військово-політичну верхівку.

 

Під час акції представили фотографії українських кореспондентів, на яких зафіксовані воєнні злочини Росії від початку повномасштабного вторгнення в Україну: зруйновані обстрілами будинки, жертви серед цивільного населення, знищені культурні цінності.

Роботи українських фотокорів МІПЛ об’єднала у виставку «Україна. Після вторгнення». Її експозиція відбудеться протягом серпня у центральній галереї Гааги SinArts Gallery.

Біля посольства РФ говорили й про насильницькі зникнення на окупованих територіях України. Так росіяни намагаються знизити рівень опору окупації. Про це сказала Тетяна Печончик, голова Центру прав людини ZMINA.

Її слова підтвердила Альона Лапчук з Херсона. Чоловіка Альони затримали, а потім вбили військові РФ. Від початку вторгнення він записався у лави територіальної оборони міста.

Розповідь про викрадення в окупації продовжила Олена Шевченко. Її сестра Людмила разом із чоловіком Ігорем зникли після того, як російські військові вивезли їх у госпіталь. Чоловіка Людмили пізніше знайшли в СІЗО №2 у Новозибкові Брянської області Росії.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
У Києві судитимуть затриманого очільника окупаційної поліції Нової Каховки. І ще 101 справа наприкінці квітня 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

19 Квітня 2025

Війна і правосуддя
У справі митрополита УПЦ МП додивилися відео обшуку: вилучили російську книгу і комп’ютер

Соснівський районний суд завершив досліджувати відео обшуку вдома у Дениса Снігірьова (церковне ім’я — Феодосій), митрополита УПЦ МП з Черкас. Церковника звинувачують у виправданні агресії Росії та порушенні рівноправності через віросповідання. Він відкидає провину, справу називає сфабрикованою. Раніше МІПЛ розповідала, як триває судовий процес та про докази у справі. Продовження — у репортажі з Черкас.  

18 Квітня 2025

Війна і правосуддя
Локальність і формалізм: правозахисники проаналізували вироки воєнним злочинцям за лютий і березень

Упродовж лютого — березня українські суди винесли ще 14 вироків у справах щодо воєнних злочинів, які російські військові та їхні прибічники вчинили на півночі та півдні України під час окупації. Ці справи, зокрема, стосувалися депортації, катувань, вбивств і незаконного затримання цивільних.

17 Квітня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
94% українських військовополонених, засуджених в РФ, звинувачують у тероризмі

Моніторинг незаконних судових справ щодо українських військовополонених, який веде Медійна ініціатива за права людини, демонструє, що окуповані суди засуджують бранців переважно за “вбивства”, у той час як суди в РФ виносять вироки щодо “тероризму”.

23 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
З початку квітня в Росії та на окупованих територіях затримали 7 і засудили 47 українців 

Щонайменше сімох цивільних українців затримали і 19 засудили за політичними статтями на окупованих територіях і в Росії у першій половині квітня. За той же час російські репресивні органи затримали 17 і засудили 30 росіян за нібито публічну підтримку або співпрацю зі спецслужбами України.

23 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Молися, зараз будемо розстрілювати: росіяни катували і тримали у ямі чиновника з Голої Пристані

Іван Мошенський працював у мерії Голої Пристані. Уже в перші дні великої війни російські війська окупували місто, однак міська рада продовжувала працювати. Все змінилося, коли окупанти призначили на посаду мера свого гауляйтера. Після чоло колеги Мошенського почали залишати місто. Чоловік розумів, що йому теж непогано було б виїхати, але власного транспорту для цього не мав. А за кілька місяців, у свято української Незалежності, росіяни викрали його.

22 Квітня 2025

Більше публікацій