Send Lette
Війна і правосуддя

Telegram-канал про ТЦК на замовлення росіян, власник “Мотор Січ” і продаж посади для благодійного фонду “ЛНР”: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Дніпропетровщина

Торгівля з окупантами. Олександр Вернигора — власник арматурного заводу “Адмірал” із Дніпра, Євгенія Тонконог — співробітниця заводу, волонтерка благодійного фонду “Стефанія Дніпро”. Як каже обвинувачення, попри заборону на торгівлю з Росією, яку ввели з початком повномасштабного вторгнення, завод продовжив продавати окупантам трубопровідну арматуру. Постачання здійснювали через підприємства-прокладки. Їх обвинувачують у пособництві державі-агресору. Справа № 204/6225/24. Засідання призначено на 3 грудня о 15:00 у Красногвардійському районному суді Дніпра.

Коригування по Вугледару. Герман Кандрашин — мешканець Вугледара, колишній керівник одного з відділів Донецької регіональної митниці. Обвинувачення стверджує, що перед початком повномасштабного вторгнення він звільнився на пенсію та у грудні 2023 року зв’язався з російським генштабом. Він нібито наводив російські зенітно-ракетні комплекси С-300 на місця тимчасової дислокації підрозділів Сил оборони в районі Вугледара. Для цього у перервах між обстрілами обходив місцевість та фіксував пункти базування особового складу та військової техніки. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 204/4457/24. Засідання призначено на 4 грудня о 14:00 у Красногвардійському районному суді Дніпра.

Військовополонений із Криму. Артем Грабовецький — мешканець Армянська. У Криму він мобілізувався до російської армії, нібито хотів заробити грошей, аби закрити кредити. У складі 810-ї окремої бригади морської піхоти брав участь у штурмі українських позицій. У липні 2024 року потрапив у полон. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 204/4888/24. Засідання призначено на 2 грудня об 11:00 у Красногвардійському районному суді Дніпра. 

Ще 11 справ із Дніпропетровщини — у таблиці МІПЛ: воєнком із Алчевська, військкомат “ЛНР”, коригування по військовому госпіталі та ЗСУ, пропаганда у соцмережах, допомога “МГБ ДНР”, депутат із Херсона та зв’язок з російськими радикальними націоналістами.  

Чернігівщина

Керівник підрозділу “Укрзалізниці”. Віктор Якунін ― екскерівник підрозділу Укрзалізниці. Прокуратура вважає, що він за вказівками збирав і передавав росіянам інформацію щодо розташування обʼєктів критичної інфраструктури. Чоловіка затримали у лютому 2023 року. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 748/1326/23. Засідання призначено на 4 грудня о 14:30 у Новозаводському районному суді.

Ще чотири справ із Чернігівщини — у таблиці МІПЛ: воєнні злочини часів окупації.

Харківщина

Про ЗСУ в Ізюмі. Зоя Коваленко — мешканка Ізюма Харківської області. Як каже слідство, впродовж березня — серпня 2023 року жінка повідомляла знайомій у Telegram про розташування ЗСУ, зокрема, де військові жили, переміщували техніку, розташовували позиції. Її затримали й помістили під варту. Суд доручив відповідній службі влаштувати двох неповнолітніх дітей жінки під належний захист. Її обвинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про ЗСУ. Справа № 638/19663/23. Засідання призначено на 3 грудня об 11:00 у Дзержинському міському суді Харкова.

Ще сім справ з Харківщини — у таблиці МІПЛ: передача росіянам маршрутів ЗСУ, поліція та влада в окупації, заселення росіян, розчленування, продаж зерна та перереєстрація підприємств і катування.

Сумщина

Голова громади. Олександр Ген — колишній член Партії регіонів, тричі очолював Середино-Будську громаду. У 2022-му був на цій посаді від партії “Наш край”. Коли почалось повномасштабне вторгнення, каже слідство, передавав російським військовим інформацію про ЗСУ, планував здати місто. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 591/3624/22. Засідання призначено на 2 грудня об 11:00 у Зарічному районному суді.

Ще одна справа з Сумщини — у таблиці МІПЛ: заселення росіян під окупації.

Житомирщина

Наведення на нагородження військових. Ганна Іващенко жила у Добропільському районі Донецької області. За версією слідства, протягом листопада-грудня 2023 року жінка передавала російській розвідці інформацію про дислокацію ЗСУ, зокрема координати блокпостів, розташування українських військових і техніки у Добропіллі. В одному з повідомлень писала про ЗСУ на території пожежної частини, у відділку поліції, де проходило нагородження відзнаками. Крім цього, нібито повідомила про ППО західного виробництва й просила про масований удар по ньому. Її обвинувачують у державній зраді. Справа № 279/4273/24. Засідання призначено на 6 грудня об 11:20 у Богунському районному суді.

Донеччина

Інформація для ФСБ. Ігор Довганюк — мешканець Слов’янська, працював на місцевому заводі. За даними слідства, він передавав у чат-бот ФСБ інформацію про дислокацію військових та озброєння ЗСУ, напрямки руху техніки. Також він відмічав геолокації гуртожитків, промислових об’єктів і комунальних установ, чітко описував місця прильотів й оцінював їх як “скромні”. Ще він писав повідомлення з критикою української мови, волонтерів, демократичних процесів в Україні, брав участь у російських опитуваннях, де очікуваннями від “СВО” обирав “перемогу РФ та встановлення контролю над всією Україною”. Його обвинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про ЗСУ. Справа № 243/5257/23. Засідання призначено на 2 грудня о 14:30 у Слов’янському міськрайонному суді.

Ще одна справа з Донеччини — у таблиці МІПЛ: інформація про розміщення ЗСУ в Дружківці. 

Київщина

Власник “Мотор Січ”. В’ячеслав Богуслаєв і Олег Дзюба — директор і начальник департаменту зовнішньоекономічної діяльності заводу “Мотор Січ”. Богуслаєв — колишня довірена особа Януковича, Кучми, позаштатний радник Кравчука. Голосував за “Харківські угоди” у 2010-му та “диктаторські закони” у 2014-му. Бізнес Богуслаєва в окупованому Сніжному, каже слідство, фінансував так звану “ДНР”. СБУ підозрює Богуслаєва в тому, що він разом із начальником департаменту організував незаконне постачання в Росію двигунів для військової авіації. Тепер він просить обміняти його на когось, кого утримує РФ. Його обвинувачують у створенні терористичної організації. Справа № 761/38036/23. Засідання призначено на 3 грудня о 14:00 у Солом’янському районному суді Києва.

Київський репер. Еміль Лам ― 25-річний репер, виступає під іменем Cloudy Joint. У березні 2024 року Лам опублікував відео, де сказав фрази “Слава Росії” та “Україна має понести втрати”. Ці вислови спричинили скандал у соцмережах. Його обвинувачують у виправдовуванні агресії Росії. Справа № 757/21315/24-к. Засідання призначено на 2 грудня об 11:10 у Печерський районному суді Києва.

Ще 20 справ із Київщини — у таблиці МІПЛ: суд над українськими моряками, держслужбовець, який чекав на окупантів, дискредитація волонтерів, пропаганда війни в Лаврі, вигуки на підтримку Кадирова та численні воєнні злочини в окупації у 2022 році. 

Херсонщина

Медсестра з Херсона. Інна Касперук — колишня медсестра у Херсонській міській клінічній лікарні ім. Євгена Карабелеша. СБУ встановила, що її завербував агент ФСБ і вона передавала ворогу дані про бійців ЗСУ, які лікуються від поранень, про місця базування Сил оборони, а також нібито корегувала ракетно-артилерійські обстріли по Херсону. Залишилася працювати в лікарні Карабелеша на лівому березі за вказівкою свого куратора з ФСБ, передавала інформацію про ситуацію в місті після деокупації Херсона та відновлення мобільного інтернет-зв’язку. З початку 2023 року по квітень вона, як заявляє слідство, щонайменше 14 разів передавала координати місць дислокації українських військових, після прильотів скидала інформацію, куди саме влучили. Вона також нібито повідомляла координати місць скупчення цивільних, зокрема пунктів видачі гуманітарної допомоги, пересування бронетехніки ЗСУ та місця вильотів розвідувальних безпілотників. Касперук, говорить слідство, передавала особисті дані співробітників СБУ та військових, які зверталися до лікарні Карабелеша по медичну допомогу, писала, куди саме евакуюють поранених військових. Під час судового засідання щодо запобіжного заходу Інна Касперук визнала свою вину, покаялася та просила обрати їй домашній арешт. Наразі вона перебуває під вартою. Її обвинувачують у державній зраді. Справа № 766/5020/23. Засідання призначено на 2 грудня о 14:30 у Херсонському міському суді.

Ще 20 справ з Київщини — у таблиці МІПЛ: вихователька та “референдум”, співробітник колонії, депортація в’язнів, розгін мітингів у Херсоні, розмови про росіян, масове вбивство цивільних у Правдиному й очолення села в окупації.

Одещина

Фотографії HIMARS. Андрій Дрямов — засновник благодійного фонду з Одеси. Ще у 2021 році ЗМІ писали про сумнівну діяльність фонду, який збирав пожертви на вулиці у наметах. У 2023-му чоловіка затримали після того, як знайшли дві гранати в його авто. Під час огляду телефону знайшли переписку з російським абонентом, якому Дрямов надіслав фото установок HIMARS, які переміщували через Миколаїв. Ще він надіслав знімки та координати розташування підрозділу ЗСУ і складів ракетно-артилерійських боєприпасів. Наразі він під вартою з можливістю внесення застави 2,2 мільйони гривень. Його обвинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про ЗСУ. Справа № 947/6918/24. Засідання призначено на 3 грудня о 12:00 у Київському районному суді Одеси.

Тіктокер. Андрій Малихін — 35-річний одесит, тіктокер. СБУ встановила, що він “засвітив” роботу протиповітряної оборони під час дронової атаки РФ на Одесу 5 листопада 2023 року. Слідство стверджує, що чоловік зняв на мобільний роботу української ППО та запостив ці відео у своєму TikTok-акаунті (цей телефон знайшли під час обшуку його помешкання). Раніше він відбував покарання за крадіжку та пограбування. Його обвинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про ЗСУ. Справа № 523/5584/24. Засідання призначено на 2 грудня о 12:00 у Суворовському районному суді Одеси.

Ще сім справ з Київщини — у таблиці МІПЛ: допомога окупантам у Чорнобаївці, коригування по ППО, ФСБ у Херсоні, катування патрульних у Херсоні, волонтер для окупантів, “референдум” і корупція в ТЦК.

Кіровоградська

“Продаж” посади голови ОДА для благодійного фонду “ЛНР”. Іван Шовкопляс мешкав у Кремінній Луганської області. Очолював управління фізичної культури і спорту Луганської ОДА, був президентом Всесвітньої федерації шашок, очолював Луганський обласний благодійний фонд Олімпійського та Паралімпійського руху. У 2021 році чоловіка затримали за звинуваченням у зловживанні впливом та спробі повалення конституційного ладу. Разом зі спільником на той момент 81-річний Шовкопляс представлявся радником президента України Володимира Зеленського. Слідство стверджувало, що чоловік планував отримати 3,5 мільйони доларів за “продаж” посади голови Кіровоградської ОДА. Частину коштів він нібито хотів передати до благодійного фонду “ЛНР”. Наразі суд має розглянути клопотання прокуратури про звільнення його від кримінальної відповідальності. Мовляв, він сприяв припиненню злочину та повідомив про вчинене правоохоронцям. Утім на останні засідання чоловік не з’являється, суд ухвалив застосувати до нього привід. Його обвинувачують у фінансуванні дій задля повалення конституційного ладу. Справа № 405/366/22. Засідання призначено на 2 грудня о 9:30 у Ленінському районному суді Кіровограда (Кропивницького).

Миколаївщина

Працівниця станції переливання крові. Ірина Мазур працювала реєстраторкою медичного відділу станції переливання крові у Миколаєві. За даними обвинувачення, у березні 2022 року херсонець, який перейшов на бік РФ, залучив її до агентурної мережі задля підривної діяльності проти України. Жінка мала збирати розвідувальну інформацію. Завдяки посаді вона отримала доступ до списку військових одного з підрозділів і сфотографувала його, щоб передати росіянам. Її обвинувачують у державній зраді. Справа № 487/3600/22. Засідання призначено на 2 грудня о 13:30 у Заводському районному суді Миколаєва. 

Telegram-канал про ТЦК. Олексій Безверхий — мешканець Миколаєва. Як каже слідство, у квітні 2024 року він погодився на пропозицію невстановленого представника Росії вести Telegram-канал зі сповіщенням про місця роботи ТЦК. Також чоловік поширював заклики до силового протистояння. Так він перешкоджав мобілізації. Його обвинувачують у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ. Справа № 489/7400/24. Засідання призначено на 2 грудня о 12:00 у Ленінському районному суді Миколаєва. 

Вербування мера Очакова. Едуард Шевченко ― колишній командир 73-го морського центру Сил спеціальних операцій. У березні 2023 року його затримала СБУ. За версією слідства, за завданням окупантів він передавав інформацію про наслідки обстрілів. А згодом нібито спробував завербувати міського голову Очакова, радником якого працював на той момент. Його обвинувачують у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ. Справа № 483/1839/23. Засідання призначено на 4 грудня о 13:00 у Заводському районному суді Миколаєва.

Ще одна справа з Миколаївщини — у таблиці МІПЛ: коригування по Миколаєву.

Запоріжжя

Коригування з “Мотор Січі”. Вікторія Штапура була інженеркою-технологинею корпорації “Мотор Січ”. За даними обвинувачення, протягом жовтня–грудня 2023 року жінка повідомляла через Telegram представнику ФСБ про наслідки ворожих обстрілів, розповідала, де жили військові ЗСУ, а за однією локацією підтвердила влучання по місцю скупчення українських бійців. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 336/6182/24. Засідання призначено на 4 грудня о 14:00 у Шевченківському районному суді Запоріжжя. 

Ще дві справи з Запоріжжя — у таблиці МІПЛ: примус копання окопів і депортація.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Перші засідання 2025 року: січневі анонси МІПЛ

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

6 Січня 2025

Війна і правосуддя
Аграрій із Куп’янська, який нібито торгував із Росією, каже про “погрози СБУ”. Репортаж із суду в Харкові про справу, яка триває два роки

Едуард Лебеденко з Куп`янська Харківської області. Він був директором приватного підприємства “Полесадсервіс”. Слідчі вважають, що під час окупації району він співпрацював із росіянами — отримав від них дозвіл на торгівлю та продавав продукцію в Росію. МІПЛ побувала на двох останніх засіданнях та розповідає про перебіг справи.

30 Грудня 2024

Війна і правосуддя
Найкоротші судові анонси року: три справи на випадок робочого святкового тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни.

27 Грудня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
1000 днів у полоні: що відбувається з морпіхами, які боронили Маріуполь

Наразі в російському полоні перебуває близько 1300 морпіхів, які боронили Маріуполь, ще понад 1000 вважаються зниклими безвісті. Тих, кого тримають у полоні, катують. Щонайменше 12 морських піхотинців померли в російських тюрмах, їхні тіла передали в Україну під час репатріації.

6 Січня 2025

Війна і правосуддя
Перші засідання 2025 року: січневі анонси МІПЛ

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

6 Січня 2025

Адвокація
Голова МІПЛ Ольга Решетилова призначена Уповноваженим президента України з питань захисту прав військовослужбовців і членів їх сімей

Володимир Зеленський підписав указ про призначення Ольги Кобилинської, більш відомої за дівочим прізвищем Решетилова, Уповноваженим президента з питань захисту прав військовослужбовців і членів їх сімей. Відповідний указ опубліковано на сайті глави держави.

30 Грудня 2024

Більше публікацій