Send Lette
Інші воєнні злочини

Телеканал TF1 оприлюднив інтерв’ю з французьким бойовиком з окупованої Донеччини

Провідний приватний французький телеканал TF1 розпочав свій головний випуск новин з сюжету, що розповідає про ситуацію в Україні виключно з території ОРДО.

Ведучий новин підкреслив, що їхній знімальній групі вдалося потрапити туди, куди не всі наважуються поїхати – на лінію фронту.

Сюжет розпочинається з нічних перестрілок між українською та російською стороною, які чутно в околицях Донецька.

Представники незаконних збройних формувань розповідають, що, мовляв, українські військові постійно влаштовують провокації, і це їхня стратегія у цій війні.

Але справжнім героєм сюжету став французький бойовик Ерван Кастель. Його представляють, як колишнього офіцера французької армії, бретонця,  що перебуває на окупованій території ОРДО останні сім років.

Протягом цього часу він роздав десятки інтерв’ю і веде свій блог.

В інтерв’ю TF1 він каже чітко: «Я за незалежність Донбасу і його приєднання до Російської Федерації». Він показує журналістці те, що він називає українськими провокаціями і каже, що стріляють, як правило, вночі.

Після цього інтерв’ю Лізерон Будуль продовжує перебувати на окупованій території і направляється до Азовського моря, де йде до церкви і робить підсумок: «Місцеві мешканці хочуть вірити, що Росія, яка їх захищає останні вісім років, підтримає їх, якщо почнеться війна».

На запит Медійної ініціативи за права людини щодо кримінальної відповідальності героя сюжету Ервана Кастеля до Департаменту розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту ОГПУ, нам відповіли, що «Офісом Генерального прокурора здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактам вчинення громадянами Франції найманства та участі ними у не передбачених законом збройних формуваннях під час збройного конфлікту в Україні». За інформацією власних джерел МІПЛ, Костель – у числі цих громадян.

Лізерон Будуль – відома французька воєнна журналістка, у 2017 році вона отримала приз «Велика репортерка» за висвітлення конфліктів в Іраку та Сирії. Але вже у 2020 році її звинувачували (і тут лінк на Твіттер) у непрофесійності та однобокому висвітленні конфлікту у Нагорному Карабасі лише з азербайджанської сторони.

Євгенія Руденко, з Ліону, спеціально для Медійної ініціативи за права людини

Медійна ініціатива за права людини реалізовує проєкт “Громадяни країн ЄС, що беруть участь у збройному конфлікті в Україні: привернення уваги задля подолання безкарності” в рамках спільного конкурсу програми «Права людини і правосуддя» Міжнародний фонд “Відродження” та проєкту ПРООН “Права людини для України” що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 19 років ув’язнення інженера Запорізької АЕС Сергія Потинга

26 березня російський суд засудив працівника Запорізької АЕС Сергія Потинга до 19 років колонії. Його звинуватили в незаконному зберіганні зброї та намаганні підірвати автівку представника силових структур Росії (ст. 222, 205, 30 КК РФ). До вироку чоловік майже два роки перебував у російській вʼязниці. Перед тим окупанти викрадали його рідних, аби ті розповіли, де Сергій переховується.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Окупаційна поліція проводить рейди у селищах Донеччини

Окупаційна поліція провела 25 березня рейд у селищі Донське на півдні Донецької області з оглядами сотень домівок і авто і перевірками документів у мешканців. Про це йдеться у повідомленні “міністерства внутрішніх справ” у Донецьку.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 18 років експоліціянтку з Маріуполя: її звинуватили у тероризмі

29-річну Альону Голтвенко, яка до повномасштабної війни працювала у Національній поліції України в Маріуполі, в Росії засудили до 18 років ув’язнення. Понад рік вона перебувала в СІЗО-1 у Ростові-на-Дону.

12 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Аналітика
Російські суди переслідують українських військових як терористів — аналітика

Медійна ініціатива за права людини презентувала аналітику про те, як судова система Росії переслідує полонених українців. Документ ґрунтується на дослідженні понад 30 справ, які Росія порушила проти українських військових. Головний висновок полягає у тому, що кримінальне переслідування військовополонених — це широкомасштабна і системна урядова політика РФ.

31 Березня 2025

Насильницькі зникнення
Російські окупанти перетворили 20-річного студента з Мелітополя на “зрадника батьківщини”

Щоб вижити в окупованому Мелітополі Владислав Відлацький був вимушений отримати російський паспорт. У подальшому це дозволило окупантам порушити проти нього справу саме за статтею 275 Кримінального кодексу Росії, тобто за “державну зраду”. Його також звинуватили за 205 статтею, вона стосується тероризму.

31 Березня 2025

Більше публікацій