Інші воєнні злочини

Телеканал TF1 оприлюднив інтерв’ю з французьким бойовиком з окупованої Донеччини

Провідний приватний французький телеканал TF1 розпочав свій головний випуск новин з сюжету, що розповідає про ситуацію в Україні виключно з території ОРДО.

Ведучий новин підкреслив, що їхній знімальній групі вдалося потрапити туди, куди не всі наважуються поїхати – на лінію фронту.

Сюжет розпочинається з нічних перестрілок між українською та російською стороною, які чутно в околицях Донецька.

Представники незаконних збройних формувань розповідають, що, мовляв, українські військові постійно влаштовують провокації, і це їхня стратегія у цій війні.

Але справжнім героєм сюжету став французький бойовик Ерван Кастель. Його представляють, як колишнього офіцера французької армії, бретонця,  що перебуває на окупованій території ОРДО останні сім років.

Протягом цього часу він роздав десятки інтерв’ю і веде свій блог.

В інтерв’ю TF1 він каже чітко: «Я за незалежність Донбасу і його приєднання до Російської Федерації». Він показує журналістці те, що він називає українськими провокаціями і каже, що стріляють, як правило, вночі.

Після цього інтерв’ю Лізерон Будуль продовжує перебувати на окупованій території і направляється до Азовського моря, де йде до церкви і робить підсумок: «Місцеві мешканці хочуть вірити, що Росія, яка їх захищає останні вісім років, підтримає їх, якщо почнеться війна».

На запит Медійної ініціативи за права людини щодо кримінальної відповідальності героя сюжету Ервана Кастеля до Департаменту розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту ОГПУ, нам відповіли, що «Офісом Генерального прокурора здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактам вчинення громадянами Франції найманства та участі ними у не передбачених законом збройних формуваннях під час збройного конфлікту в Україні». За інформацією власних джерел МІПЛ, Костель – у числі цих громадян.

Лізерон Будуль – відома французька воєнна журналістка, у 2017 році вона отримала приз «Велика репортерка» за висвітлення конфліктів в Іраку та Сирії. Але вже у 2020 році її звинувачували (і тут лінк на Твіттер) у непрофесійності та однобокому висвітленні конфлікту у Нагорному Карабасі лише з азербайджанської сторони.

Євгенія Руденко, з Ліону, спеціально для Медійної ініціативи за права людини

Медійна ініціатива за права людини реалізовує проєкт “Громадяни країн ЄС, що беруть участь у збройному конфлікті в Україні: привернення уваги задля подолання безкарності” в рамках спільного конкурсу програми «Права людини і правосуддя» Міжнародний фонд “Відродження” та проєкту ПРООН “Права людини для України” що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
“Українські діти перебувають в заручниках у росіян. До них застосовують тортури”, — Анастасія Пантелєєва

Двох підлітків із окупованого Бердянська — Тіграна Оганнісяна і його друга Микиту Ханганова — росіяни утримують, як […]

2 Червня 2023

Інші воєнні злочини
“Щось занадто гордо пішла, давай гранату в спину кинемо”, — Людмила Никитенко про викрадення окупантами та депортацію із власного дому

Мешканку Запорізької області Людмилу Никитенко росіяни викрали із дому восени минулого року. Після побоїв та майже місяця […]

17 Травня 2023

Інші воєнні злочини
Армія, кохання, війна і зрада сусідів: як колишні атовці з-під Маріуполя опинилися в російському полоні

Понад рік на тимчасово окупованій території Донецької області росіяни утримують у заручниках колишніх атовців Артема Кобилівського і Дмитра Кацуру. До повномасштабного вторгнення Росії чоловіки не були знайомі, але їхні життєві шляхи виявилися дуже схожими

12 Травня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
“У розумінні військових Каховська ГЕС чи ЗАЕС не мають захисту, адже під час війни міжнародне законодавство безсенсове, це просто шматки паперу”, — Ґлен Ґрант

Руйнування Каховської ГЕС продемонструвало, що міжнародне право, яке прямо захищає небезпечні обʼєкти цивільної інфраструктури від атак військових, неефективне. МІПЛ спробувала розібратися, чому так відбувається, які інші обʼєкти перебувають у небезпеці і чи може міжнародна спільнота їх захистити.

7 Червня 2023

Військовополонені
Тульська колонія суворого режиму: полонених українців етапують все далі від кордону

Територія колонії у Донському — це головна двоповерхова будівля з камерами-двориками для прогулянок. Уздовж коридору — камери. У камерах — нари, стіл, дві лавки, туалет, умивальник, шафа для засобів гігієни. Камери розраховані на 10-24 особи, видно, що пропускна спроможність збільшена вже після початку великої війни.

6 Червня 2023

Інші воєнні злочини
“Українські діти перебувають в заручниках у росіян. До них застосовують тортури”, — Анастасія Пантелєєва

Двох підлітків із окупованого Бердянська — Тіграна Оганнісяна і його друга Микиту Ханганова — росіяни утримують, як […]

2 Червня 2023

Більше публікацій