Send Lette
Адвокація

У Брюсселі показали фільм “20 днів у Маріуполі”: після цього МІПЛ взяла участь у дискусії

У столиці Бельгії показали десять фільмів цьогорічного міжнародного чеського фестивалю “Один світ” — найбільшої правозахисної події документального кіно у світі, організованої People in Need. Переглянули й оскароносну стрічку “20 днів у Маріуполі” українського режисера Мстислава Чернова. Серед глядачів була Любов Смачило, аналітикиня МІПЛ.

Коментуючи свою роботу Мстислав Чернов звертає увагу на те, що “20 днів у Маріуполі” — це історія не лише про Маріуполь і його жителів. Це страшний документ про долю решти українських міст і містечок, які щодня потерпають від російських обстрілів. Свідченням цьому є постійні руйнування і жертви серед цивільного населення. Так, у день демонстрації фільму в Брюсселі Росія атакувала Чернігів ракетами, поціливши у житловий будинок і вбивши 18 людей.

— Я вперше дивилася цей фільм і він мене дуже вразив. Переконана, що звірства, які вчиняє Росія проти України і її жителів, має побачити весь світ. Тому дуже добре,  що “20 днів у Маріуполі” всюди показують, — ділиться враженнями Любов Смачило, аналітикиня МІПЛ. — Наша команда ретельно документує свідчення постраждалих від злочинів росіян. Аналізуючи їх, ми доходимо висновку, що переслідування українців, які не згодні з російською окупацією, які пручаються їй, є злочином проти людяності. Це системна політика Росії щодо окупованих територій і цивільних громадян і до її створення та запровадження причетне найвище керівництво Росії.

Мстислав Чернов, режисер фільму “20 днів в Маріуполі”. Фото: One World in Brussels

За словами правозахисниці, наразі важливо знайти дієві механізми притягнення до відповідальності РФ і її очільників. Одним із таких у контексті розслідування злочину проти людяності може стати Міжнародний кримінальний суд.

Говорячи про найуразливіші категорії тих, кого переслідують росіяни, Маріам Ламберт із Orphans Feeding Foundation заявила про численні випадки депортації українських дітей в Росію і злочини, які РФ вчиняє проти українських сімей. Ламберт переконана, що війна в Україні — це справа не лише її народу, але й усіх європейців, і вона значно ближче до кожного в ЄС, ніж видається на перший погляд. На підтвердження своїх слів щодо міжнародних злочинів РФ правозахисниця розповіла кілька моторошних історій про жахи депортації українських дітей в Росію і те, як Orphans Feeding Foundation рятує їх звідти і повертає родинам:

— Коли ти бачиш возʼєднання дитини з батьками, то в цей момент решта не має значення, — ділиться Маріам Ламберт. 

Серед присутніх у залі під час дискусії був і міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич. Цей обласний центр розташований менш ніж за 70 км від позицій ворожих  сил, тож росіяни регулярно обстрілюють місто. Водночас чимало тих, кому вдалося виїхати з тимчасово окупованих регіонів на підконтрольну Україні територію, оселилися саме в Миколаєві. За офіційною інформацію місцевої влади, на кінець лютого 2024 року у місті проживало майже 50 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Міський голова Сєнкевич говорить, що і російські обстріли і те, що люди шукають прихистку в Миколаєві, вимагають від влади нестандартних управлінських рішень, у тому числі, аби мінімізувати ризики для цивільних. Та найдієвішим інструментом, переконаний він, є західна зброя, яка не на словах, а на ділі здатна захистити цивільних українців від постійних атак Росії.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
У роботі на ідентифікацію загиблих і зниклих безвісти військових та інших осіб понад 12 тисяч ДНК-експертиз — МВС

Завдяки ДНК-експертизі навіть найменші зразки тканин чи кісток можуть пролити світло на долю військового. Про те, як відбувається цей процес, ризики хибних висновки експертів і куди звертатися рідним зниклих безвісти, МІПЛ поговорила з Русланом Аббасовим, заступником директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

9 Січня 2025

Адвокація
Голова МІПЛ Ольга Решетилова призначена Уповноваженим президента України з питань захисту прав військовослужбовців і членів їх сімей

Володимир Зеленський підписав указ про призначення Ольги Кобилинської, більш відомої за дівочим прізвищем Решетилова, Уповноваженим президента з питань захисту прав військовослужбовців і членів їх сімей. Відповідний указ опубліковано на сайті глави держави.

30 Грудня 2024

Адвокація
Правозахисники закликають народних депутатів не ухвалювати законопроєкти № 11538 та № 11539

Представники правозахисних організацій, які тривалий час працюють задля забезпечення відповідальності за міжнародні злочини, вчинені в умовах збройної агресії проти України, вважають, що прийняття законопроєктів № 11538 та № 11539 не тільки не сприяє майбутнім розслідуванням, але й ставить під сумнів перспективу існуючих справ.

20 Грудня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Розслідування
Чому Інтерпол відмовляється оголошувати в розшук підозрюваних у воєнних злочинах росіян — розслідування

МІПЛ провела розслідування і встановила, чому інструменти Інтерполу недоступні для України, коли йдеться про воєнні злочини Росії.

14 Січня 2025

Насильницькі зникнення
Правозахисники встановили імена майже 1900 викрадених Росією українців і розповіли, як це зробили

У 2022 році Медійна ініціатива за права людини створила департамент документування міжнародних злочинів. Відтоді його співробітники системно фіксують випадки насильницьких зникнень, катувань, незаконного утримання та інші злочини Росії проти українців. Точна кількість затриманих цивільних невідома, МІПЛ же зафіксувала 1887 осіб, викрадених на окупованих територіях України. Ця цифра весь час змінюється.

10 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ворожка, керівник СБУ та вербування мера Очакова: 85 справ щодо війни в анонсі від МІПЛ

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

10 Січня 2025

Більше публікацій