Send Lette
Адвокація

У Брюсселі показали фільм “20 днів у Маріуполі”: після цього МІПЛ взяла участь у дискусії

У столиці Бельгії показали десять фільмів цьогорічного міжнародного чеського фестивалю “Один світ” — найбільшої правозахисної події документального кіно у світі, організованої People in Need. Переглянули й оскароносну стрічку “20 днів у Маріуполі” українського режисера Мстислава Чернова. Серед глядачів була Любов Смачило, аналітикиня МІПЛ.

Коментуючи свою роботу Мстислав Чернов звертає увагу на те, що “20 днів у Маріуполі” — це історія не лише про Маріуполь і його жителів. Це страшний документ про долю решти українських міст і містечок, які щодня потерпають від російських обстрілів. Свідченням цьому є постійні руйнування і жертви серед цивільного населення. Так, у день демонстрації фільму в Брюсселі Росія атакувала Чернігів ракетами, поціливши у житловий будинок і вбивши 18 людей.

— Я вперше дивилася цей фільм і він мене дуже вразив. Переконана, що звірства, які вчиняє Росія проти України і її жителів, має побачити весь світ. Тому дуже добре,  що “20 днів у Маріуполі” всюди показують, — ділиться враженнями Любов Смачило, аналітикиня МІПЛ. — Наша команда ретельно документує свідчення постраждалих від злочинів росіян. Аналізуючи їх, ми доходимо висновку, що переслідування українців, які не згодні з російською окупацією, які пручаються їй, є злочином проти людяності. Це системна політика Росії щодо окупованих територій і цивільних громадян і до її створення та запровадження причетне найвище керівництво Росії.

Мстислав Чернов, режисер фільму “20 днів в Маріуполі”. Фото: One World in Brussels

За словами правозахисниці, наразі важливо знайти дієві механізми притягнення до відповідальності РФ і її очільників. Одним із таких у контексті розслідування злочину проти людяності може стати Міжнародний кримінальний суд.

Говорячи про найуразливіші категорії тих, кого переслідують росіяни, Маріам Ламберт із Orphans Feeding Foundation заявила про численні випадки депортації українських дітей в Росію і злочини, які РФ вчиняє проти українських сімей. Ламберт переконана, що війна в Україні — це справа не лише її народу, але й усіх європейців, і вона значно ближче до кожного в ЄС, ніж видається на перший погляд. На підтвердження своїх слів щодо міжнародних злочинів РФ правозахисниця розповіла кілька моторошних історій про жахи депортації українських дітей в Росію і те, як Orphans Feeding Foundation рятує їх звідти і повертає родинам:

— Коли ти бачиш возʼєднання дитини з батьками, то в цей момент решта не має значення, — ділиться Маріам Ламберт. 

Серед присутніх у залі під час дискусії був і міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич. Цей обласний центр розташований менш ніж за 70 км від позицій ворожих  сил, тож росіяни регулярно обстрілюють місто. Водночас чимало тих, кому вдалося виїхати з тимчасово окупованих регіонів на підконтрольну Україні територію, оселилися саме в Миколаєві. За офіційною інформацію місцевої влади, на кінець лютого 2024 року у місті проживало майже 50 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Міський голова Сєнкевич говорить, що і російські обстріли і те, що люди шукають прихистку в Миколаєві, вимагають від влади нестандартних управлінських рішень, у тому числі, аби мінімізувати ризики для цивільних. Та найдієвішим інструментом, переконаний він, є західна зброя, яка не на словах, а на ділі здатна захистити цивільних українців від постійних атак Росії.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Переслідування цивільних українців Росією може бути злочином проти людяності — в ОБСЄ розкрили нові факти

В ОБСЄ презентували звіт про порушення міжнародного гуманітарного права, воєнні злочини та злочини проти людяності, пов'язані зі свавільним позбавленням волі цивільних українців Російською Федерацією. Звіт підготовлений місією експертів ОБСЄ в рамках Московського механізму, запуск якого МІПЛ адвокатувала понад півтора року. Під час підготовки документу МІПЛ тісно співпрацювала з експертами місії, задокументовані нами факти про злочини Росії стали частиною звіту.

26 Квітня 2024

Адвокація
МІПЛ представила в ОБСЄ результати аналітики про права і мотивацію потерпілих від воєнних злочинів

Медійна ініціатива за права людини продовжує адвокаційний візит в ОБСЄ у рамках Supplementary Human Dimension Meetings. Аналітикиня Любов Смачило і керівниця відділу моніторингу судів у справах щодо війни Оксана Расулова взяли участь у заході “Виклики становлення правосуддя в Україні для потерпілих від воєнних злочинів і їхня мотивація на національному рівні", організований МІПЛ.

24 Квітня 2024

Адвокація
“Ми використовуємо всі можливі механізми та інструменти, щоб показати масштаб вчинених проти України злочинів Росії”, — Любов Смачило

Медійна ініціатива за права людини розпочала адвокаційний візит в ОБСЄ. Сьогодні у Відні Любов Смачило, аналітикиня МІПЛ, взяла участь у заході “Переслідування цивільних українців на окупованих територіях як злочин проти людяності: зусилля українського громадянського суспільства для відновлення справедливості”.

22 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Коригування, воєнні злочини та пособництво: 39 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

3 Травня 2024

Війна і правосуддя
“Всі викладали, чому я не можу?!” На Кіровоградщині суд виніс вирок чоловіку, який зняв для TikTok відео блокпоста

У Бобринецькому районному суді Кіровоградської області розглянули справу, у якій  місцевого жителя обвинувачують у перешкоджанні діяльності ЗСУ. Чоловік зняв та поширив у TikTok відео, на якому видно блокпост. Обвинувачений уклав угоду про визнання винуватості. Суд її затвердив та призначив чоловіку два роки умовно. МІПЛ розповідає, як відбулося судове засідання та що говорив підсудний.

3 Травня 2024

Війна і правосуддя
Перше рішення Верховного Суду у справі про порушення законів і звичаїв війни. Розбір аргументації

Верховний Суд розглянув апеляційну скаргу адвокатки у справі Олександра Кабашного, “військового комісара” з Криму. Його заочно засудили до 8 років ув’язнення за участь у примусових кампаніях з мобілізації кримців до російської армії, що є порушенням законів і звичаїв війни. Станом на квітень 2024 це поки єдине рішення Верховного Суду щодо воєнних злочинів.

2 Травня 2024

Більше публікацій