Send Lette
Адвокація

У Брюсселі показали фільм “20 днів у Маріуполі”: після цього МІПЛ взяла участь у дискусії

У столиці Бельгії показали десять фільмів цьогорічного міжнародного чеського фестивалю “Один світ” — найбільшої правозахисної події документального кіно у світі, організованої People in Need. Переглянули й оскароносну стрічку “20 днів у Маріуполі” українського режисера Мстислава Чернова. Серед глядачів була Любов Смачило, аналітикиня МІПЛ.

Коментуючи свою роботу Мстислав Чернов звертає увагу на те, що “20 днів у Маріуполі” — це історія не лише про Маріуполь і його жителів. Це страшний документ про долю решти українських міст і містечок, які щодня потерпають від російських обстрілів. Свідченням цьому є постійні руйнування і жертви серед цивільного населення. Так, у день демонстрації фільму в Брюсселі Росія атакувала Чернігів ракетами, поціливши у житловий будинок і вбивши 18 людей.

— Я вперше дивилася цей фільм і він мене дуже вразив. Переконана, що звірства, які вчиняє Росія проти України і її жителів, має побачити весь світ. Тому дуже добре,  що “20 днів у Маріуполі” всюди показують, — ділиться враженнями Любов Смачило, аналітикиня МІПЛ. — Наша команда ретельно документує свідчення постраждалих від злочинів росіян. Аналізуючи їх, ми доходимо висновку, що переслідування українців, які не згодні з російською окупацією, які пручаються їй, є злочином проти людяності. Це системна політика Росії щодо окупованих територій і цивільних громадян і до її створення та запровадження причетне найвище керівництво Росії.

Мстислав Чернов, режисер фільму “20 днів в Маріуполі”. Фото: One World in Brussels

За словами правозахисниці, наразі важливо знайти дієві механізми притягнення до відповідальності РФ і її очільників. Одним із таких у контексті розслідування злочину проти людяності може стати Міжнародний кримінальний суд.

Говорячи про найуразливіші категорії тих, кого переслідують росіяни, Маріам Ламберт із Orphans Feeding Foundation заявила про численні випадки депортації українських дітей в Росію і злочини, які РФ вчиняє проти українських сімей. Ламберт переконана, що війна в Україні — це справа не лише її народу, але й усіх європейців, і вона значно ближче до кожного в ЄС, ніж видається на перший погляд. На підтвердження своїх слів щодо міжнародних злочинів РФ правозахисниця розповіла кілька моторошних історій про жахи депортації українських дітей в Росію і те, як Orphans Feeding Foundation рятує їх звідти і повертає родинам:

— Коли ти бачиш возʼєднання дитини з батьками, то в цей момент решта не має значення, — ділиться Маріам Ламберт. 

Серед присутніх у залі під час дискусії був і міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич. Цей обласний центр розташований менш ніж за 70 км від позицій ворожих  сил, тож росіяни регулярно обстрілюють місто. Водночас чимало тих, кому вдалося виїхати з тимчасово окупованих регіонів на підконтрольну Україні територію, оселилися саме в Миколаєві. За офіційною інформацію місцевої влади, на кінець лютого 2024 року у місті проживало майже 50 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Міський голова Сєнкевич говорить, що і російські обстріли і те, що люди шукають прихистку в Миколаєві, вимагають від влади нестандартних управлінських рішень, у тому числі, аби мінімізувати ризики для цивільних. Та найдієвішим інструментом, переконаний він, є західна зброя, яка не на словах, а на ділі здатна захистити цивільних українців від постійних атак Росії.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
38 тисяч зниклих українців: як знайти та ідентифікувати людей

Понад пів сотні дипломатів взяли участь у спеціальному заході ОБСЄ, де Медійна ініціатива за права людини вперше з початку війни Росії проти України порушила проблему зниклих безвісти українців. Крім МІПЛ і делегацій країн-учасниць ОБСЄ, в дискусії взяли участь рідні зниклих безвісти, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти.

16 Травня 2024

Адвокація
Переслідування цивільних українців Росією може бути злочином проти людяності — в ОБСЄ розкрили нові факти

В ОБСЄ презентували звіт про порушення міжнародного гуманітарного права, воєнні злочини та злочини проти людяності, пов'язані зі свавільним позбавленням волі цивільних українців Російською Федерацією. Звіт підготовлений місією експертів ОБСЄ в рамках Московського механізму, запуск якого МІПЛ адвокатувала понад півтора року. Під час підготовки документу МІПЛ тісно співпрацювала з експертами місії, задокументовані нами факти про злочини Росії стали частиною звіту.

26 Квітня 2024

Адвокація
МІПЛ представила в ОБСЄ результати аналітики про права і мотивацію потерпілих від воєнних злочинів

Медійна ініціатива за права людини продовжує адвокаційний візит в ОБСЄ у рамках Supplementary Human Dimension Meetings. Аналітикиня Любов Смачило і керівниця відділу моніторингу судів у справах щодо війни Оксана Расулова взяли участь у заході “Виклики становлення правосуддя в Україні для потерпілих від воєнних злочинів і їхня мотивація на національному рівні", організований МІПЛ.

24 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
СБУ, чат-боти і TikTok: 53 справи щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

17 Травня 2024

Війна і правосуддя
Дві справи про захоплення цивільних на Чернігівщині: аналіз роботи адвокатів

Під окупацією Росії села Іванівка та Слобода Чернігівської області були з 5 по 30 березня 2022 року. Там в один день сталося два випадки, справи про які наразі слухає Чернігівський районний суд. Слідство встановило, що в Слободі російські військові Петро Базаров та Євгеній Басов затримали цивільного Віталія Карпенка, схопили його на вулиці, забрали телефон і в магазині били і погрожували вбити. А в Іванівці двоє інших росіян, Микола Будаєв і Файзибек Нематов, напали на подружжя Яцюків — Наталію та Олександра. Військові обшукали їхнє обійстя, погрожували вбивством, тримали жінку в підвалі. Цих чотирьох військових обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Справу Будаєва та Нематова суд слухає з травня, а Басова та Базарова — з листопада 2023 року. Обидві — заочно.

16 Травня 2024

Війна і правосуддя
Закликаємо Верховну Раду не приймати законопроєкт № 7033-д, який обмежує доступ до судових рішень

2 травня 2024 року Комітет з питань правової політики Верховної Ради України повторно розглянув та рекомендував проєкт закону № 7033-д до голосування у парламенті. Цей законопроєкт обмежує доступ до інформації та рішень судового реєстру, які становлять значний суспільний інтерес і є важливими для реалізації функцій громадського контролю за діяльністю органів правопорядку.

16 Травня 2024

Більше публікацій