Send Lette
Адвокація

У Брюсселі показали фільм “20 днів у Маріуполі”: після цього МІПЛ взяла участь у дискусії

У столиці Бельгії показали десять фільмів цьогорічного міжнародного чеського фестивалю “Один світ” — найбільшої правозахисної події документального кіно у світі, організованої People in Need. Переглянули й оскароносну стрічку “20 днів у Маріуполі” українського режисера Мстислава Чернова. Серед глядачів була Любов Смачило, аналітикиня МІПЛ.

Коментуючи свою роботу Мстислав Чернов звертає увагу на те, що “20 днів у Маріуполі” — це історія не лише про Маріуполь і його жителів. Це страшний документ про долю решти українських міст і містечок, які щодня потерпають від російських обстрілів. Свідченням цьому є постійні руйнування і жертви серед цивільного населення. Так, у день демонстрації фільму в Брюсселі Росія атакувала Чернігів ракетами, поціливши у житловий будинок і вбивши 18 людей.

— Я вперше дивилася цей фільм і він мене дуже вразив. Переконана, що звірства, які вчиняє Росія проти України і її жителів, має побачити весь світ. Тому дуже добре,  що “20 днів у Маріуполі” всюди показують, — ділиться враженнями Любов Смачило, аналітикиня МІПЛ. — Наша команда ретельно документує свідчення постраждалих від злочинів росіян. Аналізуючи їх, ми доходимо висновку, що переслідування українців, які не згодні з російською окупацією, які пручаються їй, є злочином проти людяності. Це системна політика Росії щодо окупованих територій і цивільних громадян і до її створення та запровадження причетне найвище керівництво Росії.

Мстислав Чернов, режисер фільму “20 днів в Маріуполі”. Фото: One World in Brussels

За словами правозахисниці, наразі важливо знайти дієві механізми притягнення до відповідальності РФ і її очільників. Одним із таких у контексті розслідування злочину проти людяності може стати Міжнародний кримінальний суд.

Говорячи про найуразливіші категорії тих, кого переслідують росіяни, Маріам Ламберт із Orphans Feeding Foundation заявила про численні випадки депортації українських дітей в Росію і злочини, які РФ вчиняє проти українських сімей. Ламберт переконана, що війна в Україні — це справа не лише її народу, але й усіх європейців, і вона значно ближче до кожного в ЄС, ніж видається на перший погляд. На підтвердження своїх слів щодо міжнародних злочинів РФ правозахисниця розповіла кілька моторошних історій про жахи депортації українських дітей в Росію і те, як Orphans Feeding Foundation рятує їх звідти і повертає родинам:

— Коли ти бачиш возʼєднання дитини з батьками, то в цей момент решта не має значення, — ділиться Маріам Ламберт. 

Серед присутніх у залі під час дискусії був і міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич. Цей обласний центр розташований менш ніж за 70 км від позицій ворожих  сил, тож росіяни регулярно обстрілюють місто. Водночас чимало тих, кому вдалося виїхати з тимчасово окупованих регіонів на підконтрольну Україні територію, оселилися саме в Миколаєві. За офіційною інформацію місцевої влади, на кінець лютого 2024 року у місті проживало майже 50 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Міський голова Сєнкевич говорить, що і російські обстріли і те, що люди шукають прихистку в Миколаєві, вимагають від влади нестандартних управлінських рішень, у тому числі, аби мінімізувати ризики для цивільних. Та найдієвішим інструментом, переконаний він, є західна зброя, яка не на словах, а на ділі здатна захистити цивільних українців від постійних атак Росії.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Папі Римському передали списки військовополонених 14 ОМБр. Рідні просять допомогти з обміном

За участі Медійної ініціативи за права людини 12 серпня відбулася зустріч архієпископа Вісвальдаса Кульбокаса, Апостольського нунція в Україні, зі спільнотою родин військовополонених 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого.

13 Серпня 2024

Адвокація
Проєкт “Хочу к своим” становить загрозу безпеці українців — правозахисники

Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права в питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян, які незаконно утримуються на території Росії та тимчасово окупованих територіях України, і припинити широкі інформаційні кампанії, спрямовані на пошук “зрадників” серед своїх громадян.

1 Серпня 2024

Адвокація
Родини полонених медиків вимагають посилити санкції проти російської медицини

Міжнародний комітет Червоного Хреста підтвердив утримання щонайменше 60 українських медиків у російському полоні. Натомість в обліку Медійної ініціативи за права людини наразі нараховується понад сто медиків, ув’язнених Росією. Загалом же правозахисники припускають, що таких бранців може бути понад 500. На цьому наголосили учасники пресконференції “Як визволити українських медиків з російського полону”.

26 Липня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Як катують у тюрмі “Ізоляція”: студент із Донецька розповів про пережите у вʼязницях так званої “ДНР”

У рідний Донецьк Даніїл Булгаков повернувся, аби доглядати хвору бабусю. Утім хлопця кинули у вʼязницю. Після звільнення він розповів МІПЛ про те, що відбувається у донецьких тюрмах, про постійні тортури і роботу так званих “адвокатів”, які працюють на “ДНР”.  

6 Вересня 2024

Війна і правосуддя
Здача батька росіянам, полонені росіяни і пропаганда проти ТЦК: 88 справ щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

6 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій