Насильницькі зникнення

У Донецьку понад місяць незаконно утримують вагітну жінку

Вже понад місяць представники незаконних збройних формувань утримують у Донецьку вагітну Оксану Паршину. Жінка їхала до своєї сестри, але була затримана на “пропускному пункті” “Маринівка”, при перетині неконтрольованої ділянки україно-російського кордону, представниками так званого міністерства госбезпеки (“мгб”).

Оксану просто зняли з автобуса, повідомивши, що перевірять документи та посадять на наступний рейс. Але цього не сталося. На добу вона просто зникла. Зранку наступного дня її привезли до квартири матері на обшук. Вилучили комп’ютер, на якому, як кажуть рідні, було більше пилу, аніж інформації, та релігійну літературу матері.

Варто сказати, що будинок Оксани Паршиної поблизу Донецького аеропорту, у якому вона тоді жила з маленькою дитиною було зруйновано ще 2014 року, Оксана врятувалась. Пізніше жила разом з мамою та сестрою, а згодом виїхала з ОРДЛО до Маріуполя.

Де утримували Паршину рідні лише здогадувалися. Спочатку їм сказали, що у приміщенні “мгб”, згодом у “ізоляторі тимчасового утримування”. Рідні дізналися, що затримали Оксану на 30 діб так званого адміністративного арешту. Вони дуже хвилювалися, адже не знали, чи отримувала Оксана кваліфіковану медичну допомогу. Справа у тому, що на момент потрапляння у заручниці жінка була на десятому тижні вагітності.

Минуло 30 днів, Паршину так і не відпустили. Весь цей час родичі намагалися знайти адвоката. Зі своїх джерел дізналися, що Оксану звинуватили у шпигунстві та переводять до СІЗО.

“Ми дуже сподівалися, що представники “мгб” з’ясують всі обставини, визнають, що помилялися, та відпустять. Але цього поки не сталося, незважаючи на вагітність”, – говорить один з родичів Оксани.

Про заручників представників НЗФ на Донбасі говоримо і пишемо за підтримки програми USAID Ukraine – USAID Україна “Права людини в дії”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *