Send Lette
Насильницькі зникнення

У Донецьку понад місяць незаконно утримують вагітну жінку

Вже понад місяць представники незаконних збройних формувань утримують у Донецьку вагітну Оксану Паршину. Жінка їхала до своєї сестри, але була затримана на “пропускному пункті” “Маринівка”, при перетині неконтрольованої ділянки україно-російського кордону, представниками так званого міністерства госбезпеки (“мгб”).

Оксану просто зняли з автобуса, повідомивши, що перевірять документи та посадять на наступний рейс. Але цього не сталося. На добу вона просто зникла. Зранку наступного дня її привезли до квартири матері на обшук. Вилучили комп’ютер, на якому, як кажуть рідні, було більше пилу, аніж інформації, та релігійну літературу матері.

Варто сказати, що будинок Оксани Паршиної поблизу Донецького аеропорту, у якому вона тоді жила з маленькою дитиною було зруйновано ще 2014 року, Оксана врятувалась. Пізніше жила разом з мамою та сестрою, а згодом виїхала з ОРДЛО до Маріуполя.

Де утримували Паршину рідні лише здогадувалися. Спочатку їм сказали, що у приміщенні “мгб”, згодом у “ізоляторі тимчасового утримування”. Рідні дізналися, що затримали Оксану на 30 діб так званого адміністративного арешту. Вони дуже хвилювалися, адже не знали, чи отримувала Оксана кваліфіковану медичну допомогу. Справа у тому, що на момент потрапляння у заручниці жінка була на десятому тижні вагітності.

Минуло 30 днів, Паршину так і не відпустили. Весь цей час родичі намагалися знайти адвоката. Зі своїх джерел дізналися, що Оксану звинуватили у шпигунстві та переводять до СІЗО.

“Ми дуже сподівалися, що представники “мгб” з’ясують всі обставини, визнають, що помилялися, та відпустять. Але цього поки не сталося, незважаючи на вагітність”, – говорить один з родичів Оксани.

Про заручників представників НЗФ на Донбасі говоримо і пишемо за підтримки програми USAID Ukraine – USAID Україна “Права людини в дії”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Історія двох викрадень. Як росіяни створили “екстреміста” з каховського тренера з пейнтболу

Влітку 2023 року окупанти увʼязнили Павла Зозулюка, 43-річного активіста з Херсонської області. З тих пір його сімʼя намагається визволити чоловіка. МІПЛ поговорила з сестрою та племінником Павла, аби розказати його історію.

6 Березня 2024

Квазіправова система
Тероризм і спроба підпалити людину: що росіяни інкримінують Костянтину Зіновкіну з Мелітополя та де його утримують

Мелітополь росіяни окупували в перші дні повномасштабного вторгнення. Відразу ж захопили адмінбудівлі, почали викрадати місцевих жителів. Не оминули вони й Костянтина Зіновкіна, який залишився в Мелітополі, аби доглядати маму і бабусю.

12 Лютого 2024

Насильницькі зникнення
Окупація Новокаїрів: за що росіяни викрали місцевого жителя

Микола Гарбар — мешканець села Новокаїри. Це Бериславський район Херсонщини. Перед початком повномасштабного вторгнення Росії він жив у рідному селі, працював механізатором у фермерському господарстві. Чоловіка викрали росіяни. Можливо, за наводкою призначеного окупантами старости. З того часу рідні не мають про нього жодної звістки.

12 Січня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Військовий зник на полі бою. Ось 10 кроків, які варто зробити, аби розпочати пошук армійця 

В умовах бойових дій часом трапляється так, що військовослужбовець зникає безвісти. Для старту пошуку родинам необхідно дотримуватися чіткого алгоритму дій. Пропонуємо 10 ключових кроків.

28 Березня 2024

Війна і правосуддя
Вироки лютого: катування на Херсонщині, обстріл Тростянецької лікарні та пограбування на Чернігівщині

МІПЛ продовжує відстежувати вироки щодо воєнних злочинів та аналізувати з експертами їхні особливості і правову якість. Упродовж лютого у реєстрі судових рішень з’явилося ще три вироки за статтею 438 КК України щодо порушень законів і звичаїв ведення війни. Усі судові процеси були заочними

26 Березня 2024

Війна і правосуддя
Воєнні злочини, лист до Путіна та бойовики “ЛДНР”: 27 справ щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

25 Березня 2024

Більше публікацій