Send Lette
Інші воєнні злочини

У Франції збирають “волонтерів” для відкриття місцевих “офісів “ДНР”

Уже кілька років у Франції діє так зване “представництво” “ДНР”, яке має сторінку у Facebook. Там поширюють відверті антиукраїнські матеріали з закликами підтримувати окупаційний режим на сході України. 23 січня цього року на цій сторінці з’явилося повідомлення з наступним текстом:
“Шукаємо волонтерів для відкриття місцевого офісу “ДНР” у Франції. Усі регіони, крім Нормандії, Провансу, Іль-де-Франс. Контакти…
Як розповіла нам у коментарі журналістка “Євгенія Руденко, з якою МІПЛ співпрацює у рамках проєкту щодо вивчення участі найманців у збройному конфлікті в Україні, французька влада періодично намагається протидіяти таким організаціям та припиняти їх діяльність через суд. Однак тоді вони видозмінюють назву і продовжують працювати.
“Вони тривалий час просто займалися поширенням інформації. Зараз же бачимо, що відбувається фактично рекрутинг людей по всій Франції, крім кількох регіонів. Чому ті регіони є виключенням, невідомо. Я лише можу припустити, що там уже всіх набрали”, – зазначила Євгенія Руденко.
На її думку, мова може йти про десятки чи сотні так званих “волонтерів”, які погоджуються долучатися до цієї “організації”.
“Це не масове явище, але воно несе загрозу. Вони ведуть свої соцмережі, набирають людей. Потім ці “бойовики-волонтери” пишуть блоги, поширюють фото і відео з фейками. Вони маргінальні, але вони працюють”, – зазначила Євгенія.
Відзначимо, що активізація цієї спільноти та “набір волонтерів” припадає саме на період ймовірного загострення ситуації з боку Росії, про яке говорить увесь світ. Чи є зв’язок між цим, поки стверджувати складно.
Як взагалі така організація могла запрацювати у Франції?
Це сталося ще в 2017 році. «Представницький центр ДНР у Франції» вдалося відкрити без попередньої згоди влади Франції через лазівку у французькому законі, яка дозволяє реєструвати асоціації (громадські організації) за спрощеним режимом. Про це Євгенія Руденко писала у своїй статті (https://cutt.ly/sOTJKmC) у 2018 році. Тоді саме тривали судові слухання щодо такого представництва у Марселі.
Зазначимо, що у Facebook є ще одна сторінка з назвою “France Crimée Франция Крым”. Вона працює за аналогічним принципом – поширює проросійські матеріали щодо Криму. Ця сторінка, зокрема, поширила також інформацію “представництва ДНР” про “набір волонтерів”.
Чи можуть таким чином проросійські бойовики вербувати людей у Франції та відправляти їх до України, невідомо, однак це потребує перебуває перевірки.
➖➖➖➖➖➖
Медійна ініціатива за права людини реалізовує проєкт “Громадяни країн ЄС, що беруть участь у збройному конфлікті в Україні: привернення уваги задля подолання безкарності” в рамках спільного конкурсу програми «Права людини і правосуддя» Міжнародний фонд “Відродження” та проєкту ПРООН “Права людини для України” що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.
0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Вісім років в полоні: в Україну припинили повертати бранців “донецької республіки”

Масові незаконні затримання цивільних громадян України на окупованих територіях – не нова практика для росіян. Близько півсотні українців залишаються за ґратами російських тюрем починаючи з 2017 року. І це тільки ті, хто був затриманий у так званій ДНР.

21 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ірпінський суд півтора року не виносить вирок росіянину, якого звинувачують у розстрілі батька й сина в Бучі

Олександра Кашина обвинувачують у розстрілі цивільних чоловіка та підлітка — Руслана та Юрія Нечипоренків. У Бучу Кашин потрапив як окупант у складі 2-ї оперативної роти управління Федеральної служби військ нацгвардії РФ по Ярославській області. Ірпінський міськсуд розглядає цю справу заочно за статтею 438 КК України.

20 Січня 2025

Майже 4000 звернень за 20 днів роботи: військова омбудсменка назвала найбільші проблеми в українському війську

За 20 днів на посаді Уповноваженої Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей до Ольги Решетилової, яка була призначена на цю посаду 30 грудня 2024 року, надійшло 3876 звернень. Вони стосуються різних питань, зокрема проходження військово-лікарських комісій, переміщення між підрозділами, непоновлення після самовільного залишення частини, комунікації родин зниклих безвісти і військовополонених з військовими частинами тощо.

19 Січня 2025

Більше публікацій