Send Lette
Інші воєнні злочини

У Франції збирають “волонтерів” для відкриття місцевих “офісів “ДНР”

Уже кілька років у Франції діє так зване “представництво” “ДНР”, яке має сторінку у Facebook. Там поширюють відверті антиукраїнські матеріали з закликами підтримувати окупаційний режим на сході України. 23 січня цього року на цій сторінці з’явилося повідомлення з наступним текстом:
“Шукаємо волонтерів для відкриття місцевого офісу “ДНР” у Франції. Усі регіони, крім Нормандії, Провансу, Іль-де-Франс. Контакти…
Як розповіла нам у коментарі журналістка “Євгенія Руденко, з якою МІПЛ співпрацює у рамках проєкту щодо вивчення участі найманців у збройному конфлікті в Україні, французька влада періодично намагається протидіяти таким організаціям та припиняти їх діяльність через суд. Однак тоді вони видозмінюють назву і продовжують працювати.
“Вони тривалий час просто займалися поширенням інформації. Зараз же бачимо, що відбувається фактично рекрутинг людей по всій Франції, крім кількох регіонів. Чому ті регіони є виключенням, невідомо. Я лише можу припустити, що там уже всіх набрали”, – зазначила Євгенія Руденко.
На її думку, мова може йти про десятки чи сотні так званих “волонтерів”, які погоджуються долучатися до цієї “організації”.
“Це не масове явище, але воно несе загрозу. Вони ведуть свої соцмережі, набирають людей. Потім ці “бойовики-волонтери” пишуть блоги, поширюють фото і відео з фейками. Вони маргінальні, але вони працюють”, – зазначила Євгенія.
Відзначимо, що активізація цієї спільноти та “набір волонтерів” припадає саме на період ймовірного загострення ситуації з боку Росії, про яке говорить увесь світ. Чи є зв’язок між цим, поки стверджувати складно.
Як взагалі така організація могла запрацювати у Франції?
Це сталося ще в 2017 році. «Представницький центр ДНР у Франції» вдалося відкрити без попередньої згоди влади Франції через лазівку у французькому законі, яка дозволяє реєструвати асоціації (громадські організації) за спрощеним режимом. Про це Євгенія Руденко писала у своїй статті (https://cutt.ly/sOTJKmC) у 2018 році. Тоді саме тривали судові слухання щодо такого представництва у Марселі.
Зазначимо, що у Facebook є ще одна сторінка з назвою “France Crimée Франция Крым”. Вона працює за аналогічним принципом – поширює проросійські матеріали щодо Криму. Ця сторінка, зокрема, поширила також інформацію “представництва ДНР” про “набір волонтерів”.
Чи можуть таким чином проросійські бойовики вербувати людей у Франції та відправляти їх до України, невідомо, однак це потребує перебуває перевірки.
➖➖➖➖➖➖
Медійна ініціатива за права людини реалізовує проєкт “Громадяни країн ЄС, що беруть участь у збройному конфлікті в Україні: привернення уваги задля подолання безкарності” в рамках спільного конкурсу програми «Права людини і правосуддя» Міжнародний фонд “Відродження” та проєкту ПРООН “Права людини для України” що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.
0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
У справах про катування цивільних втрачаються докази, оскільки процесуально опитати свідків, які перебувають за кордоном, неможливо — Анна Рассамахіна 

Якщо справа порушена в Україні, а свідки перебувають за кордоном (і таких випадків зараз багато), то слідчий не може дистанційно допитати і долучити матеріали цього допиту як докази.

30 Серпня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Проти України на боці Росії воюють громадяни Ірану, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Куби та Шрі-Ланки – Усов

В українському полоні перебувають громадяни дев’яти незахідних країн, які воювали на боці Російської Федерації, і держава-агресорка не зверталася до України, щоб їх повернути. Про це 21 листопада заявив Дмитро Усов, секретар українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час однієї з панелей конференції Crimea Global 2024.

22 Листопада 2024

Адвокація
Чи можуть незахідні країни сприяти відновленню ефективності міжнародних організацій: результати панельної дискусії Crimea Global 2024

У межах Другої міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулася друга панельна дискусія “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”.

22 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Проведення окупантів на ТЕС, вербування матроса та заклик до геноциду: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

22 Листопада 2024

Більше публікацій