Інші воєнні злочини

У Франції збирають “волонтерів” для відкриття місцевих “офісів “ДНР”

Уже кілька років у Франції діє так зване “представництво” “ДНР”, яке має сторінку у Facebook. Там поширюють відверті антиукраїнські матеріали з закликами підтримувати окупаційний режим на сході України. 23 січня цього року на цій сторінці з’явилося повідомлення з наступним текстом:
“Шукаємо волонтерів для відкриття місцевого офісу “ДНР” у Франції. Усі регіони, крім Нормандії, Провансу, Іль-де-Франс. Контакти…
Як розповіла нам у коментарі журналістка “Євгенія Руденко, з якою МІПЛ співпрацює у рамках проєкту щодо вивчення участі найманців у збройному конфлікті в Україні, французька влада періодично намагається протидіяти таким організаціям та припиняти їх діяльність через суд. Однак тоді вони видозмінюють назву і продовжують працювати.
“Вони тривалий час просто займалися поширенням інформації. Зараз же бачимо, що відбувається фактично рекрутинг людей по всій Франції, крім кількох регіонів. Чому ті регіони є виключенням, невідомо. Я лише можу припустити, що там уже всіх набрали”, – зазначила Євгенія Руденко.
На її думку, мова може йти про десятки чи сотні так званих “волонтерів”, які погоджуються долучатися до цієї “організації”.
“Це не масове явище, але воно несе загрозу. Вони ведуть свої соцмережі, набирають людей. Потім ці “бойовики-волонтери” пишуть блоги, поширюють фото і відео з фейками. Вони маргінальні, але вони працюють”, – зазначила Євгенія.
Відзначимо, що активізація цієї спільноти та “набір волонтерів” припадає саме на період ймовірного загострення ситуації з боку Росії, про яке говорить увесь світ. Чи є зв’язок між цим, поки стверджувати складно.
Як взагалі така організація могла запрацювати у Франції?
Це сталося ще в 2017 році. «Представницький центр ДНР у Франції» вдалося відкрити без попередньої згоди влади Франції через лазівку у французькому законі, яка дозволяє реєструвати асоціації (громадські організації) за спрощеним режимом. Про це Євгенія Руденко писала у своїй статті (https://cutt.ly/sOTJKmC) у 2018 році. Тоді саме тривали судові слухання щодо такого представництва у Марселі.
Зазначимо, що у Facebook є ще одна сторінка з назвою “France Crimée Франция Крым”. Вона працює за аналогічним принципом – поширює проросійські матеріали щодо Криму. Ця сторінка, зокрема, поширила також інформацію “представництва ДНР” про “набір волонтерів”.
Чи можуть таким чином проросійські бойовики вербувати людей у Франції та відправляти їх до України, невідомо, однак це потребує перебуває перевірки.
➖➖➖➖➖➖
Медійна ініціатива за права людини реалізовує проєкт “Громадяни країн ЄС, що беруть участь у збройному конфлікті в Україні: привернення уваги задля подолання безкарності” в рамках спільного конкурсу програми «Права людини і правосуддя» Міжнародний фонд “Відродження” та проєкту ПРООН “Права людини для України” що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.
0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
Етнічні шведи, німці та бойки Зміївки: від радянських репресій до російської окупації

Була субота, 30 квітня. Того дня Микола Курівчак, староста села Зміївка, що на Херсонщині, збирався їхати до […]

7 Лютого 2023

Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово: росіяни вивезли цивільних заручників до московського СІЗО

Цивільних заручників із Херсона перемістили в СІЗО Лефортово у Москві. Їх утримання там не підтверджено Міжнародним комітетом Червоного Хреста, правозахисники не мають можливості перевірити їх стан та умови утримання.

3 Лютого 2023

Війна і правосуддя
МІПЛ і герої розслідувань організації на заході ОБСЄ у Відні: про злочини росіян на Херсонщині та механізми вирішення гуманітарних питань

Делегації ОБСЄ від України, ЄС та США спільно з Медійною ініціативою за права людини 1 лютого провели захід у Відні, присвячений воєнним злочинам РФ під час окупації Херсонщини. На заході виступили мешканці регіону, які постраждали від дій російських окупантів

2 Лютого 2023

Більше публікацій