Send Lette
Інші воєнні злочини

У Франції збирають “волонтерів” для відкриття місцевих “офісів “ДНР”

Уже кілька років у Франції діє так зване “представництво” “ДНР”, яке має сторінку у Facebook. Там поширюють відверті антиукраїнські матеріали з закликами підтримувати окупаційний режим на сході України. 23 січня цього року на цій сторінці з’явилося повідомлення з наступним текстом:
“Шукаємо волонтерів для відкриття місцевого офісу “ДНР” у Франції. Усі регіони, крім Нормандії, Провансу, Іль-де-Франс. Контакти…
Як розповіла нам у коментарі журналістка “Євгенія Руденко, з якою МІПЛ співпрацює у рамках проєкту щодо вивчення участі найманців у збройному конфлікті в Україні, французька влада періодично намагається протидіяти таким організаціям та припиняти їх діяльність через суд. Однак тоді вони видозмінюють назву і продовжують працювати.
“Вони тривалий час просто займалися поширенням інформації. Зараз же бачимо, що відбувається фактично рекрутинг людей по всій Франції, крім кількох регіонів. Чому ті регіони є виключенням, невідомо. Я лише можу припустити, що там уже всіх набрали”, – зазначила Євгенія Руденко.
На її думку, мова може йти про десятки чи сотні так званих “волонтерів”, які погоджуються долучатися до цієї “організації”.
“Це не масове явище, але воно несе загрозу. Вони ведуть свої соцмережі, набирають людей. Потім ці “бойовики-волонтери” пишуть блоги, поширюють фото і відео з фейками. Вони маргінальні, але вони працюють”, – зазначила Євгенія.
Відзначимо, що активізація цієї спільноти та “набір волонтерів” припадає саме на період ймовірного загострення ситуації з боку Росії, про яке говорить увесь світ. Чи є зв’язок між цим, поки стверджувати складно.
Як взагалі така організація могла запрацювати у Франції?
Це сталося ще в 2017 році. «Представницький центр ДНР у Франції» вдалося відкрити без попередньої згоди влади Франції через лазівку у французькому законі, яка дозволяє реєструвати асоціації (громадські організації) за спрощеним режимом. Про це Євгенія Руденко писала у своїй статті (https://cutt.ly/sOTJKmC) у 2018 році. Тоді саме тривали судові слухання щодо такого представництва у Марселі.
Зазначимо, що у Facebook є ще одна сторінка з назвою “France Crimée Франция Крым”. Вона працює за аналогічним принципом – поширює проросійські матеріали щодо Криму. Ця сторінка, зокрема, поширила також інформацію “представництва ДНР” про “набір волонтерів”.
Чи можуть таким чином проросійські бойовики вербувати людей у Франції та відправляти їх до України, невідомо, однак це потребує перебуває перевірки.
➖➖➖➖➖➖
Медійна ініціатива за права людини реалізовує проєкт “Громадяни країн ЄС, що беруть участь у збройному конфлікті в Україні: привернення уваги задля подолання безкарності” в рамках спільного конкурсу програми «Права людини і правосуддя» Міжнародний фонд “Відродження” та проєкту ПРООН “Права людини для України” що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.
0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
В Росії до 12 і 11 років суворого режиму засудили двох українців, яких звинуватили у замаху на окупаційного “мера” Бердянська

Південний окружний військовий суд Росії оголосив вирок щодо Віталія Расторгуєва і Володимира Кривцуна. Чоловіків звинуватили у підготовці акту міжнародного тероризму за нібито намір підірвати авто з головою окупаційної військово-цивільної адміністрації в Бердянську.

18 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово — Ростов: херсонців, яких Росія утримує за “тероризм”, почали судити

Сергій Офіцеров, Юрій Кайов, Сергій Ковальський, Костянтин Резнік, Сергій Кабаков, Денис Лялька, Сергій Гейдт, Олег Богданов і Юрій Тавожнянський — цивільні херсонці, яких росіяни викрали влітку 2022 року. Їх звинувачують у “підготовці та скоєнні акту міжнародного тероризму”. Із 20 лютого 2023 року дев’ятьох херсонців тримають у СІЗО № 1 у Ростові і незаконно судять.

3 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі Медведєва 14 місяців не можуть почати досліджувати докази. Чому унікальна незаочна справа проти росіянина стоїть на місці? 

Андрій Медведєв ― російський військовий, якого судять очно за воєнний злочин. Він один із небагатьох, кого можна побачити на лаві підсудних ― тож процес історичний та унікальний. Але справа в суді вже 14 місяців, а досліджувати докази все ще не почали. МІПЛ пояснює, чому так відбувається. 

17 Червня 2024

Аналітика
Насильницькі зникнення: національна практика v. міжнародні стандарти

Проблема насильницьких зникнень набула нового значення для України через умови триваючого збройного конфлікту на її території. Починаючи з 2014 року, з окупації Кримського півострова та збройного протистояння у межах окремих районів у Донецькій та Луганській областях, правоохоронні органи України фіксували випадки зникнень та затримань осіб на території, яка перебувала під контролем РФ. Такі ж випадки продовжують документувати і після повномасштабного вторгнення РФ на територію України.

15 Червня 2024

Війна і правосуддя
Херсонський діджей-втікач, проієрей з Черкас і корегування по Миколаєву через Telegram: 56 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

15 Червня 2024

Більше публікацій