Send Lette
Інші воєнні злочини

У Франції збирають “волонтерів” для відкриття місцевих “офісів “ДНР”

Уже кілька років у Франції діє так зване “представництво” “ДНР”, яке має сторінку у Facebook. Там поширюють відверті антиукраїнські матеріали з закликами підтримувати окупаційний режим на сході України. 23 січня цього року на цій сторінці з’явилося повідомлення з наступним текстом:
“Шукаємо волонтерів для відкриття місцевого офісу “ДНР” у Франції. Усі регіони, крім Нормандії, Провансу, Іль-де-Франс. Контакти…
Як розповіла нам у коментарі журналістка “Євгенія Руденко, з якою МІПЛ співпрацює у рамках проєкту щодо вивчення участі найманців у збройному конфлікті в Україні, французька влада періодично намагається протидіяти таким організаціям та припиняти їх діяльність через суд. Однак тоді вони видозмінюють назву і продовжують працювати.
“Вони тривалий час просто займалися поширенням інформації. Зараз же бачимо, що відбувається фактично рекрутинг людей по всій Франції, крім кількох регіонів. Чому ті регіони є виключенням, невідомо. Я лише можу припустити, що там уже всіх набрали”, – зазначила Євгенія Руденко.
На її думку, мова може йти про десятки чи сотні так званих “волонтерів”, які погоджуються долучатися до цієї “організації”.
“Це не масове явище, але воно несе загрозу. Вони ведуть свої соцмережі, набирають людей. Потім ці “бойовики-волонтери” пишуть блоги, поширюють фото і відео з фейками. Вони маргінальні, але вони працюють”, – зазначила Євгенія.
Відзначимо, що активізація цієї спільноти та “набір волонтерів” припадає саме на період ймовірного загострення ситуації з боку Росії, про яке говорить увесь світ. Чи є зв’язок між цим, поки стверджувати складно.
Як взагалі така організація могла запрацювати у Франції?
Це сталося ще в 2017 році. «Представницький центр ДНР у Франції» вдалося відкрити без попередньої згоди влади Франції через лазівку у французькому законі, яка дозволяє реєструвати асоціації (громадські організації) за спрощеним режимом. Про це Євгенія Руденко писала у своїй статті (https://cutt.ly/sOTJKmC) у 2018 році. Тоді саме тривали судові слухання щодо такого представництва у Марселі.
Зазначимо, що у Facebook є ще одна сторінка з назвою “France Crimée Франция Крым”. Вона працює за аналогічним принципом – поширює проросійські матеріали щодо Криму. Ця сторінка, зокрема, поширила також інформацію “представництва ДНР” про “набір волонтерів”.
Чи можуть таким чином проросійські бойовики вербувати людей у Франції та відправляти їх до України, невідомо, однак це потребує перебуває перевірки.
➖➖➖➖➖➖
Медійна ініціатива за права людини реалізовує проєкт “Громадяни країн ЄС, що беруть участь у збройному конфлікті в Україні: привернення уваги задля подолання безкарності” в рамках спільного конкурсу програми «Права людини і правосуддя» Міжнародний фонд “Відродження” та проєкту ПРООН “Права людини для України” що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.
0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Ставка генерала Лапіна: окупація Чернігівщини очима місцевої жительки

Олена Ковальова завідує Будинком культури в Терехівці. Саме там в окупованому селі жив російський генерал-полковник Олександр Лапін, на той час — командувач військами Центрального військового округу РФ. МІПЛ відвідала Терехівку, аби дізнатися, що там сталося і задокументувати воєнні злочини армійців РФ.

29 Січня 2024

Інші воєнні злочини
Понад 130 українців: правозахисники назвали кількість постраждалих, яких окупанти катували у Куп’янському райвідділі поліції

За пів року окупації Куп’янська через катівню, яку росіяни облаштували в місцевому ІТТ, пройшли щонайменше 130 людей. Про це йдеться у новому звіті Центру прав людини ZMINA, який ґрунтується на опитуваннях 30 потерпілих і свідків.

18 Січня 2024

Інші воєнні злочини
280 днів у заручниках: як Ольга Черняк із Херсона пережила тортури, російський полон і не зламалась

До початку повномасштабної війни Ольга Черняк жила в Херсоні разом із чоловіком та дітьми. Одразу після окупації міста не виїхали — піклувалися про батьків хворих батьків. Та коли наважилася, то Ольгу, її чоловіка Ігоря і сина Степана викрали росіяни. В заручниках жінка пережила місяці російського пекла, але вистояла і тепер на волі.

31 Грудня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Справа Ягідного, Діана Панченко та “російська громада” Полтави: 29 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

24 Лютого 2024

Тимчасовий пункт. Як українські полонені проходили через Шебекіно

На початку повномасштабного вторгнення РФ очікувала, що Шебекіно прийматиме українських біженців і біженок, проте очікуваних масштабів не було, тож росіяни швидко знайшли для міста іншу роль. МІПЛ продовжує документувати свідчення звільнених із полону — цього разу розповідаємо про табір у Шебекіно.

23 Лютого 2024

Аналітика
Загибель українських військових у російському полоні — МІПЛ презентувала аналітику

Мета аналітики — наголосити на неналежному утриманні українців у російському полоні та проблемах із забезпеченням їхніх прав і притягненням до відповідальності винних у тортурах.

22 Лютого 2024

Більше публікацій