Send Lette
Війна і правосуддя

У Харкові до довічного увʼязнення засудили місцевого, який передавав росіянам координати ОДА

Київський райсуд Харкова визнав винним у держзраді харків’янина Дениса Панікарова.

За повідомленням Харківської обласної прокуратури, з лютого до квітня 2022 року 38-річний чоловік збирав інформацію про ЗСУ та інфраструктуру в Харкові.

Розвіддані передавав двом пособницям російських спецслужб. Одна з них нині живе в Москві. У 2014 році вона служила медсестрою в лавах так званої “ДНР”. Інша кураторка мешкає в Санкт-Петербурзі, очолює організацію “Врятуємо Донбас” (рос. “Спасем Донбасс”).

Слідство з’ясувало, що 28 лютого 2022 року чоловік надіслав координати Харківської ОДА, а згодом ще низку адрес, які надалі обстріляла російська армія. Як ідеться в ухвалі суду, серед іншого це були відомості про розташування складів ЗСУ та переміщення українських військових, базу Нацкорпусу.

Крім цього, в соцмережах він публікував дописи, у яких, за висновком експерта, є заперечення збройної агресії РФ та схвалення дій країни-агресора. Наприклад, поширив допис про те, що “У місті Мерефа американськими вченими проводяться випробування небезпечних біологічних препаратів на пацієнтах”.

Під час обшуку в чоловіка знайшли комп’ютер, за допомогою якого він надсилав координати, а також карабін “Форт-202”, набої до пістолета, корпус гранати, які він незаконно придбав та зберігав удома. На фото, поширених Харківською облпрокуратурою, також є рації, бінокль і російська література з тактичної військової підготовки.

 

Під час слідства харківʼянин змінював версії щодо інкримінованого йому злочину, але провину так і не визнав. Лише зазначив, що нічого не знає та жодної інформації в РФ не передавав.

За повідомленням “Суспільне. Харків”, після затримання чоловік написав заяву про додавання його в списки на обмін. Він хоче виїхати в Росію, де в нього є родичі й друзі, а також через те, що, за його словами, “в Україні немає справедливості”. У коментарі журналістам він сказав, що до повномасштабного вторгнення працював охоронцем у приватному підприємстві.

У підсумку колегія суддів визнала Дениса Панікарова винним у держзраді, вчиненій в умовах воєнного стану, виправданні збройної агресії РФ, а також у незаконному зберіганні вогнепальної зброї та боєприпасів. Йому призначили довічне позбавлення волі з конфіскацією майна. За даними аналітичної системи Youcontrol, в людини з такими ж прізвищем та ініціалами у Харкові є квартира.

Вирок можна оскаржити впродовж 30 днів.

Нагадаємо, що 1 березня 2022 року внаслідок обстрілу російськими військами будівлі Харківської обласної військової адміністрації загинула  31 людина, сама споруда зруйнована. Дмитро Чубенко, речник Харківської обласної прокуратури, в коментарі “Суспільне. Харків” повідомив, що Панікарова обвинуватили саме в передачі координат, а не в причетності до удару. Є й інші обвинувачені, які в той період коригували обстріли.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
“Куратор” благодійного фонду вивіз із країни сотні чоловіків — тепер його судять

Відстежуємо найцікавіші судові справи України про злочини, скоєні в умовах війни. Наступного тижня таких буде понад 90. У доданих файлах є посилання на інформацію про кожну справу.

4 Липня 2025

Війна і правосуддя
В Одесі судять уже другого працівника СІЗО, який постраждав від російських катувань. І ще 104 справи в українських судах

Відстежуємо найцікавіші судові справи про злочини, скоєні в умовах війни. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з матеріалу з анонсами на сайті.

27 Червня 2025

Війна і правосуддя
Катівні, вбивства і зґвалтування як державна політика Росії: у травні українські суди винесли 8 нових вироків за воєнні злочини

Вироки демонструють зрушення у практиці розслідувань: суди все частіше доходять до тих, хто керував злочинами, а не лише виконував їх. Ці справи стають доказами системності злочинів Росії проти цивільного населення України.

23 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
ФСБ приховує місце утримання викраденого у Севастополі айтівця Сергія Гріщенкова

В окупованому Севастополі ФСБ викрала 58-річного Сергія Гріщенкова. Чоловіка звинувачують у співпраці з СБУ, вже понад два місяці він перебуває в СІЗО без жодного зв’язку з родиною. Рідні припускають, що Сергія затримали через проукраїнську позицію, яка в окупованому Криму вже стала синонімом слова “злочин”. Про те, що відбувається в Криму та долю батька МІПЛ розповіла його донька Дар’я Гріщенкова.

7 Липня 2025

Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Насильницькі зникнення
З російського полону повернувся 70-річний цивільний Микола Медик з Донеччини

4 липня 2025 року в рамках домовленостей у Стамбулі відбувся черговий етап обміну полоненими між Україною та Росією. За повідомленням Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, в Україну повернулася група військовослужбовців ЗСУ, а також кілька цивільних, серед яких Микола Медик, пенсіонер із селища Володимирівка, що на Донеччині.

4 Липня 2025

Більше публікацій