Заручники ОРДЛО

У камері-одиночці донецького СІЗО утримують Віктора Шидловського – у заручниках він з березня 2019 року

У підвалі донецького СІЗО представники незаконних збройних формувань незаконно утримують Віктора Шидловського. Про це МІПЛ стало відомо з власних джерел.

Він – камері-одиночці, весь час ізольований, на прогулянки Шидловського не виводять. Зі слів колишніх заручників, у подібних камерах вогко та холодно, є грибок та пліснява, через вікно сонячне світло майже не потрапляє, по стінам тече вода, шматками відвалюються штукатурка і фарба, на цементній підлозі взимку холодно стояти. Для Шидловського у СІЗО не приймають передачі – говорять, що такого там не утримують, ймовірно, приховують справжнє прізвище. Тобто Шидловський не отримує продукти харчування, ліки та одяг, яких потребує. До СІЗО Віктора бойовики утримували на «Ізоляції», де, за свідченнями колишніх заручників, били, катували електричним струмом, спилювали зуби.

48-річний Шидловський працював водієм на одному з підприємств Києва, у березні 2015 року був мобілізований і рік відслужив у Збройних силах України. За словами дружини, у березні 2019 року поїхав з дому та зник.

«Я знала, що чоловік має справи, і я певний час не могла з ним зв’язатися. Але одного дня мені наснився сон, що Віктор лежить на лавці у кімнаті і каже, що дуже втомився», – розповідає МІПЛ дружина Віктора Валентина, яку нам вдалося розшукати.

Виявляється, саме у той час Шидловського затримали представники НЗФ на тимчасово окупованій території Донецької області. Обставин рідні досі не знають. Лише у червні 2019-го дружина побачила відео в Інтернеті, яке розмістили бойовики. З нього було зрозуміло, що Віктора Шидловського було затримано, ймовірно, разом ще з двома громадянами України. Усіх трьох бойовики називають групою диверсантів, які мали намір ліквідувати ватажка «ДНР», «начальника центру спецоперацій» так званого міністерства держбезпеки Василя Євдокимова (з позивним «Ленін»).

Про заручників представників НЗФ на Донбасі говоримо і пишемо за підтримки програми @USAID Ukraine – USAID Україна “Права людини в дії”.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button