Send Lette
Насильницькі зникнення

У камері-одиночці донецького СІЗО утримують Віктора Шидловського – у заручниках він з березня 2019 року

У підвалі донецького СІЗО представники незаконних збройних формувань незаконно утримують Віктора Шидловського. Про це МІПЛ стало відомо з власних джерел.

Він – камері-одиночці, весь час ізольований, на прогулянки Шидловського не виводять. Зі слів колишніх заручників, у подібних камерах вогко та холодно, є грибок та пліснява, через вікно сонячне світло майже не потрапляє, по стінам тече вода, шматками відвалюються штукатурка і фарба, на цементній підлозі взимку холодно стояти. Для Шидловського у СІЗО не приймають передачі – говорять, що такого там не утримують, ймовірно, приховують справжнє прізвище. Тобто Шидловський не отримує продукти харчування, ліки та одяг, яких потребує. До СІЗО Віктора бойовики утримували на «Ізоляції», де, за свідченнями колишніх заручників, били, катували електричним струмом, спилювали зуби.

48-річний Шидловський працював водієм на одному з підприємств Києва, у березні 2015 року був мобілізований і рік відслужив у Збройних силах України. За словами дружини, у березні 2019 року поїхав з дому та зник.

«Я знала, що чоловік має справи, і я певний час не могла з ним зв’язатися. Але одного дня мені наснився сон, що Віктор лежить на лавці у кімнаті і каже, що дуже втомився», – розповідає МІПЛ дружина Віктора Валентина, яку нам вдалося розшукати.

Виявляється, саме у той час Шидловського затримали представники НЗФ на тимчасово окупованій території Донецької області. Обставин рідні досі не знають. Лише у червні 2019-го дружина побачила відео в Інтернеті, яке розмістили бойовики. З нього було зрозуміло, що Віктора Шидловського було затримано, ймовірно, разом ще з двома громадянами України. Усіх трьох бойовики називають групою диверсантів, які мали намір ліквідувати ватажка «ДНР», «начальника центру спецоперацій» так званого міністерства держбезпеки Василя Євдокимова (з позивним «Ленін»).

Про заручників представників НЗФ на Донбасі говоримо і пишемо за підтримки програми @USAID Ukraine – USAID Україна “Права людини в дії”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Вісім років в полоні: в Україну припинили повертати бранців “донецької республіки”

Масові незаконні затримання цивільних громадян України на окупованих територіях – не нова практика для росіян. Близько півсотні українців залишаються за ґратами російських тюрем починаючи з 2017 року. І це тільки ті, хто був затриманий у так званій ДНР.

21 Січня 2025

Насильницькі зникнення
Правозахисники встановили імена майже 1900 викрадених Росією українців і розповіли, як це зробили

У 2022 році Медійна ініціатива за права людини створила департамент документування міжнародних злочинів. Відтоді його співробітники системно фіксують випадки насильницьких зникнень, катувань, незаконного утримання та інші злочини Росії проти українців. Точна кількість затриманих цивільних невідома, МІПЛ же зафіксувала 1887 осіб, викрадених на окупованих територіях України. Ця цифра весь час змінюється.

10 Січня 2025

Насильницькі зникнення
В Україні завдяки ДНК опізнали тіла ще трьох українців, вбитих в Росії

Сергій Дєдовський із Чернігівщини, Андрій Пащенко та Сергій Шевцов із Київщини — цивільні, яких у 2022 року викрали і вивезли в Росію. Живими звіти вони не повернулися. Їхню особу встановили завдяки ДНК-експертизі.

7 Січня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Вісім років в полоні: в Україну припинили повертати бранців “донецької республіки”

Масові незаконні затримання цивільних громадян України на окупованих територіях – не нова практика для росіян. Близько півсотні українців залишаються за ґратами російських тюрем починаючи з 2017 року. І це тільки ті, хто був затриманий у так званій ДНР.

21 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ірпінський суд півтора року не виносить вирок росіянину, якого звинувачують у розстрілі батька й сина в Бучі

Олександра Кашина обвинувачують у розстрілі цивільних чоловіка та підлітка — Руслана та Юрія Нечипоренків. У Бучу Кашин потрапив як окупант у складі 2-ї оперативної роти управління Федеральної служби військ нацгвардії РФ по Ярославській області. Ірпінський міськсуд розглядає цю справу заочно за статтею 438 КК України.

20 Січня 2025

Майже 4000 звернень за 20 днів роботи: військова омбудсменка назвала найбільші проблеми в українському війську

За 20 днів на посаді Уповноваженої Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей до Ольги Решетилової, яка була призначена на цю посаду 30 грудня 2024 року, надійшло 3876 звернень. Вони стосуються різних питань, зокрема проходження військово-лікарських комісій, переміщення між підрозділами, непоновлення після самовільного залишення частини, комунікації родин зниклих безвісти і військовополонених з військовими частинами тощо.

19 Січня 2025

Більше публікацій