Send Lette
Військовополонені

У Києві вшанували морських піхотинців, які третій рік перебувають у російському полоні

На Майдані Незалежності в Києві відбувся публічний захід, організований Асоціацією “Сила Морської Піхоти”. Під гаслом “Ми — там, де важко. Ми — морська піхота. Третій рік боротьби — в полоні” учасники акції нагадали суспільству про українських військових, які з 2022 року залишаються в полоні Російської Федерації після оборони Маріуполя.

Подія зібрала родини зниклих безвісти, полонених морських піхотинців, рідних загиблих воїнів, звільнених із полону морпіхів, а також представника Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Захід мав на меті не лише вшанувати відвагу морських піхотинців, а й привернути увагу до складного процесу їхнього звільнення.

Морпіхи, які вже повернулися з полону, виступили з емоційними промовами. Вони наголосили, що попри регулярні обміни, значна кількість їхніх побратимів досі перебуває в катівнях Росії. Військові закликали суспільство не забувати про захисників, які тримали оборону Маріуполя ціною неймовірних втрат, і вимагати прискорити їхнє повернення.

Колишні полонені морпіхи закликали владу посилити зусилля для звільнення побратимів. Фото: МІПЛ

До учасників звернулася також Олена Бєлячкова, координаторка груп родин полонених і зниклих безвісти МІПЛ . У своєму виступі вона нагадала, що саме морська піхота стала одним із символів вірності присязі ще у 2014 році, коли багато військовослужбовців не зрадили присязі після окупації Криму та залишились служити Україні.

За словами Бєлячкової, саме морські піхотинці часто зазнають найжорстокіших катувань у полоні, оскільки російська влада вважає їх особливо небезпечними. Деякі з них не витримують нелюдських умов і повертаються з полону вже “на щиті”. Водночас вона запевнила, що МІПЛ постійно підтримує родини полонених і зниклих безвісти та продовжить боротьбу за повернення кожного з них додому.

“Ми будемо з родинами до останнього. Допоки кожен наш захисник не повернеться і не скаже своїм близьким: “Я вдома”, — наголосила Олена Бєлячкова.

Олена Бєлячкова звертається до учасників акції. Фото: МІПЛ

Організатори заходу  закликали владу, міжнародну спільноту та громадськість посилити зусилля у питанні визволення військовополонених. Вони нагадали, що за кожним іменем — людська доля, родина, яка чекає, і воїн, який віддав усе за свободу України.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Військовополонені
Рідні зниклих безвісти і полонених 14 окремої механізованої бригади долають пішки 350 км

Пунктом призначення представниць спільноти родин зниклих безвісти та полонених 14 ОМБр стане Говерла. Маршрут почався з м. Володимир Волинської області і пролягає через Павлівку, Буськ, Рогатин, Бурштин, Івано-Франківськ, Надвірну, Ворохту. Участь у поході беруть Тетяна Римша, Олександра Римша та Інна Мисанюк. За сім днів пішки вони подолають близько 350 км.

19 Травня 2025

Військовополонені
Три роки без батька: маленький Тимур щодня обіймає фото тата — морського піхотинця 

Артур Рудь — захисник Маріуполя, офіцер 36 окремої бригади морської піхоти ім. контрадмірала Білінського. 12 квітня 2022 року він, як і ще понад тисяча українських військовослужбовців, які тримали оборону на металургійному комбінаті ім. Ілліча, потрапив у полон

13 Травня 2025

Військовополонені
Родини загиблих у російському полоні військових мають отримувати 15 мільйонів гривень

Уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова вважає, що родини загиблих у полоні мають отримувати таку ж допомогу, як і родини військових, що загинули на полі бою. Для врегулювання цього питання у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт. Розповідаємо, чому він важливий.

5 Травня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
В Україні судитимуть творця підконтрольних Росії громадських організацій

Відстежуємо найцікавіші судові справи про злочини, скоєні в умовах війни. У доданих файлах знайдете посилання на 87 справ, які розглядатимуть наступного тижня. Вони розподілені за областями. Зверніть увагу на те, що деякі суди перейменовано в рамках декомунізації.

23 Травня 2025

Інші воєнні злочини
Москва стверджує, що не утримує в полоні українських цивільних, але лише за 15 днів травня затримала і засудила 19

Майже всю першу половину травня російські чиновники, зокрема співробітники репресивного апарату, були зайняті святкуванням радянського Дня Перемоги. Навіть у цих умовах на окупованих українських територіях і в Росії вони продовжували затримувати і засуджувати громадян України.

23 Травня 2025

Війна і правосуддя
Підозрюваний у замаху на голову Харківської ОВА Синєгубова зірвав судове засідання

Суд у гучній справі про підготовку вбивства Олега Синєгубова перетворився на хаос. Обвинувачений кричав, бив скло й вимагав “швидку”, заявляючи, що вирок йому вже винесено в іншому кабінеті.

22 Травня 2025

Більше публікацій