Send Lette
Адвокація

У Лондоні за участі міністра Дауті і посла Залужного заслухали українців, які постраждали від воєнних злочинів Росії

У столиці Сполученого Королівства відбулася зустріч британських парламентарів та дипломатичної спільноти з українцями, які постраждали від воєнних злочинів Росії. На заході, ініційованому посольством Великої Британії в Україні та Агентством Великої Британії з міжнародного розвитку, виступили Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, та двоє потерпілих.

Історією свого полону з присутніми поділився підприємець Григорій Головко, якого росіяни викрали у Херсонській області з робочого місця, жорстоко катували і впродовж пів року змушували зізнатися у шпигунстві. Слово мала і Олександра Столяр, мати Ірини Навальної, яку викрали в Маріуполі 27 вересня 2022 року, у день проведення фейкового референдуму, за начебто спробу вчинення теракту, а тепер судять у Південному окружному воєнному суді Ростова-на-Дону.

Зліва направо: Олександра Столяр, мати цивільної утримуваної РФ; Валерій Залужний, посол України у Британії; Григорій Головко, колишній бранець РФ. Фото: МІПЛ

Станом на 30 жовтня 2024 року, лише за даними МІПЛ, Росія незаконно утримує щонайменше 1932 цивільних українців. Це суворо заборонено Женевськими конвенціями. Питання звільнення цих і тисяч інших людей досі не зрушило з місця. На цьому наголошує Ольга Решетилова:

Міжнародна спільнота повною мірою не усвідомлює масштабів проблеми. Саме тому такі заходи зі свідченнями потерпілих надзвичайно важливі. Адже так дипломати можуть від першої особи почути, що переживають українці в російській окупації та в ув’язненні. Це ефективний спосіб нагадати, що на одинадцятому році війни, коли тисячі українських цивільних незаконно утримуються в російських тюрмах, у світі досі не існує механізму їх звільнення.

Участь у зустрічі брав міністр Великої Британії у справах Європи Стівен Дауті. Він наголосив на тому, що Росія повинна негайно припинити свавільні затриманні цивільних громадян України та звільнити усіх, кого утримує всупереч норм Міжнародного гуманітарного права. Міністр також зазначив, що РФ повинна виконувати свої міжнародні зобов’язання щодо забезпечення захисту та гуманного поводження з усіма військовополоненими.

Виступ міністра Великої Британії у справах Європи Стівена Дауті. Фото: British Embassy Kyiv

До британських парламентарів, лордів і представників дипломатичної спільноти Лондона також звернувся посол України у Британії Валерій Залужний. У своєму виступі він згадав історію української журналістки Вікторії Рощиної, яка нібито померла під час етапування до московської в’язниці Лефортово після понад року незаконного утримання. Він також підкреслив, що нещодавній звіт комісії ООН з розслідування порушень в Україні підтвердив, що викрадення та утримання цивільних є систематичною та умисною політикою РФ.

Валерій Залужний, посол України в Британії. Фото: British Embassy Kyiv

Зазначимо, що традицію проведення подібних заходів посольство Великої Британії в Україні започаткувало близько двох років тому. Раніше у київській резиденції посла збирали представників різних дипмісій в Україні, а також свідків і постраждалих, які розповідали дипломатам про воєнні злочини росіян на окупованих територіях. Пізніше ініціатива поширилася на інші європейські столиці і вже вдруге його проводили у Лондоні. Раніше МІПЛ брала участь у таких зустрічах у Брюсселі та Гаазі.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
70 запитів — 0 відповідей: Інтерпол ігнорує розшук воєнних злочинців Росії

З початку великої війни Нацбюро Інтерполу України отримало понад 70 запитів слідчих на видачу червоних карток про міжнародний розшук російських воєнних злочинців. Однак жодної так і не опублікували. Інтерпол заявляє, що третя стаття його статуту забороняє втручатися у розслідування справ воєнного характеру.

29 Січня 2025

Адвокація
Майже 4000 звернень за 20 днів роботи: військова омбудсменка назвала найбільші проблеми в українському війську

За 20 днів на посаді Уповноваженої Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей до Ольги Решетилової, яка була призначена на цю посаду 30 грудня 2024 року, надійшло 3876 звернень. Вони стосуються різних питань, зокрема проходження військово-лікарських комісій, переміщення між підрозділами, непоновлення після самовільного залишення частини, комунікації родин зниклих безвісти і військовополонених з військовими частинами тощо.

19 Січня 2025

Адвокація
У роботі на ідентифікацію загиблих і зниклих безвісти військових та інших осіб понад 12 тисяч ДНК-експертиз — МВС

Завдяки ДНК-експертизі навіть найменші зразки тканин чи кісток можуть пролити світло на долю військового. Про те, як відбувається цей процес, ризики хибних висновки експертів і куди звертатися рідним зниклих безвісти, МІПЛ поговорила з Русланом Аббасовим, заступником директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

9 Січня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У Чернігові оголосили обвинувальний акт росіянину Кубекову за катування цивільних

Ермек Кубеков — російський військовий, який брав участь в окупації Чернігівщини у 2022 році. За версією слідства, він разом із іншими російськими військовими катував трьох чоловіків, щоб отримати інформацію про ЗСУ. Кубекову інкримінують вчинення воєнного злочину.

4 Лютого 2025

Насильницькі зникнення
Марина Юрчак: “За дописи в твіттері я відсиділа як за вбивство”

Донецьке СІЗО і сподівання на обмін, але замість омріяної свободи — 15 років увʼязнення, робота за копійки у швейному цеху Сніжнянської колонії і важка фізична праця. В колонії Марину Юрчак утримували разом із вбивцями, її переконували взяти російський паспорт, але вона щоразу відмовлялась. Вважала, що погодитися на папірець із триколором — рівносильно визнанню своєї вини.

4 Лютого 2025

Насильницькі зникнення
У Санкт-Петербурзі до 11 років суворого режиму засудили харківського волонтера Івана Забавського

“Ви можете посадити мене у в’язницю, але моя душа буде на моїй землі, зі своєю матір'ю”. Ці слова українською мовою Іван Забавський проголосив в останньому слові на суді в Санкт-Петербурзі. 30 січня 2025 року українця засудили за шпигунство, призначивши 11 років позбавлення волі у колонії суворого режиму. 

31 Січня 2025

Більше публікацій