Send Lette
Адвокація

У Лондоні за участі міністра Дауті і посла Залужного заслухали українців, які постраждали від воєнних злочинів Росії

У столиці Сполученого Королівства відбулася зустріч британських парламентарів та дипломатичної спільноти з українцями, які постраждали від воєнних злочинів Росії. На заході, ініційованому посольством Великої Британії в Україні та Агентством Великої Британії з міжнародного розвитку, виступили Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, та двоє потерпілих.

Історією свого полону з присутніми поділився підприємець Григорій Головко, якого росіяни викрали у Херсонській області з робочого місця, жорстоко катували і впродовж пів року змушували зізнатися у шпигунстві. Слово мала і Олександра Столяр, мати Ірини Навальної, яку викрали в Маріуполі 27 вересня 2022 року, у день проведення фейкового референдуму, за начебто спробу вчинення теракту, а тепер судять у Південному окружному воєнному суді Ростова-на-Дону.

Зліва направо: Олександра Столяр, мати цивільної утримуваної РФ; Валерій Залужний, посол України у Британії; Григорій Головко, колишній бранець РФ. Фото: МІПЛ

Станом на 30 жовтня 2024 року, лише за даними МІПЛ, Росія незаконно утримує щонайменше 1932 цивільних українців. Це суворо заборонено Женевськими конвенціями. Питання звільнення цих і тисяч інших людей досі не зрушило з місця. На цьому наголошує Ольга Решетилова:

Міжнародна спільнота повною мірою не усвідомлює масштабів проблеми. Саме тому такі заходи зі свідченнями потерпілих надзвичайно важливі. Адже так дипломати можуть від першої особи почути, що переживають українці в російській окупації та в ув’язненні. Це ефективний спосіб нагадати, що на одинадцятому році війни, коли тисячі українських цивільних незаконно утримуються в російських тюрмах, у світі досі не існує механізму їх звільнення.

Участь у зустрічі брав міністр Великої Британії у справах Європи Стівен Дауті. Він наголосив на тому, що Росія повинна негайно припинити свавільні затриманні цивільних громадян України та звільнити усіх, кого утримує всупереч норм Міжнародного гуманітарного права. Міністр також зазначив, що РФ повинна виконувати свої міжнародні зобов’язання щодо забезпечення захисту та гуманного поводження з усіма військовополоненими.

Виступ міністра Великої Британії у справах Європи Стівена Дауті. Фото: British Embassy Kyiv

До британських парламентарів, лордів і представників дипломатичної спільноти Лондона також звернувся посол України у Британії Валерій Залужний. У своєму виступі він згадав історію української журналістки Вікторії Рощиної, яка нібито померла під час етапування до московської в’язниці Лефортово після понад року незаконного утримання. Він також підкреслив, що нещодавній звіт комісії ООН з розслідування порушень в Україні підтвердив, що викрадення та утримання цивільних є систематичною та умисною політикою РФ.

Валерій Залужний, посол України в Британії. Фото: British Embassy Kyiv

Зазначимо, що традицію проведення подібних заходів посольство Великої Британії в Україні започаткувало близько двох років тому. Раніше у київській резиденції посла збирали представників різних дипмісій в Україні, а також свідків і постраждалих, які розповідали дипломатам про воєнні злочини росіян на окупованих територіях. Пізніше ініціатива поширилася на інші європейські столиці і вже вдруге його проводили у Лондоні. Раніше МІПЛ брала участь у таких зустрічах у Брюсселі та Гаазі.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Верховна Рада ухвалила закон про виплату 15 мільйонів гривень родинам загиблих в полоні військових

Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт №13168, який гарантує одноразову виплату у розмірі 15 млн грн родинам військовослужбовців, загиблих у полоні — незалежно від причини смерті. Для набрання чинності закон має підписати президент України.

16 Липня 2025

Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Адвокація
Підтримка родин полонених і фіксація наслідків катувань. У Києві міркують про підтримку постраждалих від дій РФ

26 червня у світі відзначають Міжнародний день на підтримку жертв катувань. За ініціативи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Києві в цей день відбулась панельна дискусія, участь у якій взяли спільноти родин військовополонених, громадські організації та представники держорганів.

26 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Чоловік із шизофренією мав закласти вибухівку на військовому об’єкті — його затримали і судять

Кількість судових справ проти людей, яких звинувачують у воєнних та інших злочинах, повʼязаних із війною, продовжує зростати. МІПЛ відстежує найцікавіші з них, наступного тижня — майже 80.

18 Липня 2025

Війна і правосуддя
МІПЛ після рішення ЄСПЛ пропонує порушити першу в Україні кримінальну справу за ознаками злочину проти людяності

16 липня у Києві відбулася панельна дискусія “Рішення ЄСПЛ у справі “Україна та Нідерланди проти Росії” і його значення для захисту прав потерпілих від російської агресії”. Захід організували Міністерство юстиції України та Центр прав людини ZMINA за підтримки Посольства Чехії в Україні. 

16 Липня 2025

Війна і правосуддя
Через неповагу до суду обвинуваченого в замаху на голову Харківської ОВА видалили з зали до кінця процесу

На засіданні 15 липня суд постановив видалити обвинуваченого Олександра Голуба на весь час процесу через неповагу до суду. Йому інкримінують кілька злочинів, скоєних за вказівкою ФСБ.

16 Липня 2025

Більше публікацій