Send Lette
Війна і правосуддя

У Молдові затримали кремлівського ідеолога війни проти України

У Молдові затримали Дмитра Чистіліна, якого називають ідеологом збройної агресії Росії проти України. В Україні він очолював громадські організації, які мімікрували під міжнародні інститути й просували проросійські інтереси. Чистілін виїхав із України задовго до повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році.

Як повідомила Служба безпеки України, Чистілін — помічник Сергія Глазьєва. Це колишній радник Путіна, один з головних “модераторів” захоплення Криму, Донецької та Луганської областей, розробник Стратегії інформаційної війни, яка виправдовувала повномасштабне вторгнення. Він активно просував інтереси Кремля за межами Росії, зокрема організовував втручання у вибори у країнах Східної та Центральної Європи на користь Москви.

За даними СБУ, впродож 2016 — 2024 років Чистілін готував для Кремля аналітичні матеріали, в яких підтримував збройну агресію та інтеграцію тимчасово окупованих регіонів України до складу Росії. Також проводив інформаційні диверсії проти України.

Від імені нібито української громадськості Чистілін брав участь у круглих столах у Європі. Там поширював кремлівські наративи, аби західні партнери менше підтримували Україну.

Після участі в одному з таких форумів Чистілін намагався повернутися до Москви через Молдову. Там його затримала СБУ спільно з місцевими правоохоронцями та Держприкордонслужбою. 

Чистіліну повідомили про підозру у держзраді (частина 2 статті 111 КК України) і виправдовуванні збройної агресії Росії (частина 3 статті 436-2 КК України). Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна. Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

В СБУ додали, що розслідують факти надання Чистіліним консультацій воєнній розвідці РФ, зокрема щодо обходу санкцій.

Чистілін — уродженець Мурманської області. Вчився у Придніпровській держакадемії будівництва й архітектури та Національному економічному університеті за спеціальністю міжнародні економічні відносини. 

У 2012 році він відкрив у Києві громадську організацію “Міжнародний інститут розвитку і самоорганізації імені Саймона Кузнеца”. 

Однією з цілей інституту була розробка пропозиції міжнародній спільноті безконфліктного варіанту розвитку. В українських ЗМІ є низка публікацій Чистіліна, в яких він критикує мету України вступити у НАТО і пророкує початок війни. 

В останніх публікаціях на російських пропагандистських сайтах Чистілін як експерт заявляв, що в Україні зачистили інформаційний простір та просував тезу про необхідність руху за мир. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
В Україні вперше з 2022 року виправдали звинувачену у держзраді — великий репортаж МІПЛ про справу

МІПЛ понад рік відстежувала судовий процес над Світланою Оголь з Миколаївщини. Її обвинувачували в державній зраді за те, що вона нібито здала росіянам ветерана АТО, якого вони закатували разом зі ще одним чоловіком. Зрештою суд визнав, що нічого з переліченого Оголь не робила. Її виправдали та відразу ж звільнили. Оголь провела в СІЗО понад два роки.

18 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Спецоперація “Синиця”, блогер в ЄС та робота на ФСБ з “Укроборонпрому”: 73 справи щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

15 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Майже 80 російських воєнних злочинців засуджено за катування українців — прокурор Бєлоусов    

МІПЛ розпитала Юрія Бєлоусова, який очолює Департамент війни ОГП, про те, навіщо судити тих, кого немає на лаві підсудних, про невиправдані очікування суспільства від МКС і чому він проти змін законодавства, які б дозволили судам враховувати свідчення, задокументовані правозахисниками.

13 Листопада 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Систематичне порушення РФ Женевських конвенцій — злочин проти людяності, — правозахисники

Практики жорстокого поводження і порушення прав українських військовополонених Російська Федерація застосовує від початку збройного конфлікту в Україні. З 2014 року методи РФ не змінилися, а стали більш масовими. У такій поведінці росіян простежується державна політика.

21 Листопада 2024

Адвокація
Друга міжнародна конференція “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” стартувала

Сьогодні, 21 листопада, з урочистої церемонії відкриття розпочалася конференція "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South”, яка зібрала на одному майданчику понад 100 учасників, серед яких лідери громадської думки, експерти, журналісти, урядовці, представники дипломатичного корпусу.

21 Листопада 2024

Адвокація
Трагедія у Ягідному та мотивація постраждалих: іноземні делегати конференції Crimea Global відвідали Чернігівщину

21 листопада у Києві розпочалась Друга міжнародна конференція "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South". Окрім дискусійних панелей в рамках конференції відбулися кілька спеціальний заходів. Один з них присвятили мотивації потерпілих у процесі правосуддя. Організатороми події стали Медійна ініціатива за права людини та Освітній дім прав людини в Чернігові.

21 Листопада 2024

Більше публікацій