Send Lette
Війна і правосуддя

У Полтаві винесли ще три вироки за воєнні злочини. Серед засуджених — працівник «Верховного суду ДНР»

З 10 по 14 червня Октябрський районний суд Полтави ухвалив три вироки так званим деенерівцям, які воювали на боці рф та вчиняли воєнні злочини в Сумській області. 

Суд встановив, що засуджені вривалися в будинки мирних людей, погрожували їм насильством та грабували. Це перші вироки за мародерство та психологічне насильство над людьми. 

Журналісти МІПЛ зібрали найголовніше з того, що встановив суд.  

Забрав павербенки та флешки


Перший засуджений — житель міста Сніжне Донецької області. 25 лютого він прийшов за викликом до «Сніжнянсько-Торезького військового комісаріату ДНР». Там його направили в «4-й окремий мотострілецький батальйон 119-го полку Народної міліції ДНР». Він мав посаду помічника гранатометника. 

Пройшов тижневі навчання в селі Самсонове, що на Донеччині, а потім відправився в Білгородську область Росії. Саме звідти 11 березня разом із росіянами він зайшов на територію Сумщини. 

Там він побував у трьох селах — Боромля, Великий Вистороп і Стеблянки. Облаштовував блокпости, чергував на них, рив окопи. Паралельно з цим чоловік ходив по хатах та мародерив. 

Зокрема разом із однополчанами увірвався в один із будинків та почав погрожувати господарям убивством. У вироку йдеться, що люди сприймали ці погрози реалістичними, оскільки військові сторони-агресора мали з собою зброю. Після незаконного обшуку вони забрали у жителів павербенк та дві флешки. 

26 березня бійці ЗСУ взяли деенерівця в полон. 

«Обвинувачений вчиняв незаконні дії щодо майна фізичних осіб України, які відповідно до ст. 4 Женевської Конвенції є особами, що перебувають під її захистом, а саме:

  • проникнення до житлових приміщень фізичних осіб;
  • відшукання та заволодіння усупереч волі володільців чужим майном;
  • перенесення та перевезення незаконно вилученого чужого майна до місць тимчасового зберігання;
  • зберігання незаконно вилученого майна», — зазначила суддя Тетяна Січиокно в тексті вироку.  

Вона визнала обвинуваченого винним за трьома статтями: «державна зрада», «створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань» та «порушення правил та звичаїв війни». Призначене покарання — 15 років позбавлення волі. 

Пограбували підприємство


Ще один житель так званої «ДНР» до повномасштабного вторгнення працював «судовим розпорядником» у «верховному суді «ДНР». А ще раніше, в 2014-2015 роках, воював у складі так званої «1-ої окремої мотострілецької Слов`янської бригади». Воювати пішов добровільно. Мав звання рядового, а посаду — водій. 

3 лютого 2015 року він звільнився, але 25 лютого 2022 року знову добровільно пішов воювати. В той же підрозділ, що й попередній засуджений: «4-й окремий мотострілецький батальйон 119-го полку Народної міліції ДНР». 

Тут колишній водій став «командиром відділення», до якого входило три стрілки, один кулеметник, один гранатометник, один помічник гранатометника. 

Разом із ним був ще один деенерівець, якого також визнали винним у воєнному злочині. Це сержант, який керував взводом. У його підпорядкуванні було 24 людини. 

Обидва учасники незаконного збройного формування 11 березня приїхали на Сумщину. Вони зайшли на територію Боромлянської експлуатаційної дільниці регіонального офісу водних ресурсів в Сумській області та пограбували підприємство. Викрали понад десять автомобілів, причепи, автобуси.  

Суд розцінив ці дії як «порушення правил та звичаїв війни». Їх визнали винними за тими ж статтями, що й першого засудженого, та призначили аналогічне покарання — 15 років ув’язнення.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Ірпінський суд півтора року не виносить вирок росіянину, якого звинувачують у розстрілі батька й сина в Бучі

Олександра Кашина обвинувачують у розстрілі цивільних чоловіка та підлітка — Руслана та Юрія Нечипоренків. У Бучу Кашин потрапив як окупант у складі 2-ї оперативної роти управління Федеральної служби військ нацгвардії РФ по Ярославській області. Ірпінський міськсуд розглядає цю справу заочно за статтею 438 КК України.

20 Січня 2025

Війна і правосуддя
Майже сотня справ січня: судові анонси від МІПЛ 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

17 Січня 2025

Війна і правосуддя
В Україні за рік засудили 60 російських воєнних злочинців – інфографіка

Засуджені отримували терміни від 9 років до довічного ув’язнення.

16 Січня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Вісім років в полоні: в Україну припинили повертати бранців “донецької республіки”

Масові незаконні затримання цивільних громадян України на окупованих територіях – не нова практика для росіян. Близько півсотні українців залишаються за ґратами російських тюрем починаючи з 2017 року. І це тільки ті, хто був затриманий у так званій ДНР.

21 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ірпінський суд півтора року не виносить вирок росіянину, якого звинувачують у розстрілі батька й сина в Бучі

Олександра Кашина обвинувачують у розстрілі цивільних чоловіка та підлітка — Руслана та Юрія Нечипоренків. У Бучу Кашин потрапив як окупант у складі 2-ї оперативної роти управління Федеральної служби військ нацгвардії РФ по Ярославській області. Ірпінський міськсуд розглядає цю справу заочно за статтею 438 КК України.

20 Січня 2025

Майже 4000 звернень за 20 днів роботи: військова омбудсменка назвала найбільші проблеми в українському війську

За 20 днів на посаді Уповноваженої Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей до Ольги Решетилової, яка була призначена на цю посаду 30 грудня 2024 року, надійшло 3876 звернень. Вони стосуються різних питань, зокрема проходження військово-лікарських комісій, переміщення між підрозділами, непоновлення після самовільного залишення частини, комунікації родин зниклих безвісти і військовополонених з військовими частинами тощо.

19 Січня 2025

Більше публікацій