Send Lette
Війна і правосуддя

У Полтаві винесли ще три вироки за воєнні злочини. Серед засуджених — працівник «Верховного суду ДНР»

З 10 по 14 червня Октябрський районний суд Полтави ухвалив три вироки так званим деенерівцям, які воювали на боці рф та вчиняли воєнні злочини в Сумській області. 

Суд встановив, що засуджені вривалися в будинки мирних людей, погрожували їм насильством та грабували. Це перші вироки за мародерство та психологічне насильство над людьми. 

Журналісти МІПЛ зібрали найголовніше з того, що встановив суд.  

Забрав павербенки та флешки


Перший засуджений — житель міста Сніжне Донецької області. 25 лютого він прийшов за викликом до «Сніжнянсько-Торезького військового комісаріату ДНР». Там його направили в «4-й окремий мотострілецький батальйон 119-го полку Народної міліції ДНР». Він мав посаду помічника гранатометника. 

Пройшов тижневі навчання в селі Самсонове, що на Донеччині, а потім відправився в Білгородську область Росії. Саме звідти 11 березня разом із росіянами він зайшов на територію Сумщини. 

Там він побував у трьох селах — Боромля, Великий Вистороп і Стеблянки. Облаштовував блокпости, чергував на них, рив окопи. Паралельно з цим чоловік ходив по хатах та мародерив. 

Зокрема разом із однополчанами увірвався в один із будинків та почав погрожувати господарям убивством. У вироку йдеться, що люди сприймали ці погрози реалістичними, оскільки військові сторони-агресора мали з собою зброю. Після незаконного обшуку вони забрали у жителів павербенк та дві флешки. 

26 березня бійці ЗСУ взяли деенерівця в полон. 

«Обвинувачений вчиняв незаконні дії щодо майна фізичних осіб України, які відповідно до ст. 4 Женевської Конвенції є особами, що перебувають під її захистом, а саме:

  • проникнення до житлових приміщень фізичних осіб;
  • відшукання та заволодіння усупереч волі володільців чужим майном;
  • перенесення та перевезення незаконно вилученого чужого майна до місць тимчасового зберігання;
  • зберігання незаконно вилученого майна», — зазначила суддя Тетяна Січиокно в тексті вироку.  

Вона визнала обвинуваченого винним за трьома статтями: «державна зрада», «створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань» та «порушення правил та звичаїв війни». Призначене покарання — 15 років позбавлення волі. 

Пограбували підприємство


Ще один житель так званої «ДНР» до повномасштабного вторгнення працював «судовим розпорядником» у «верховному суді «ДНР». А ще раніше, в 2014-2015 роках, воював у складі так званої «1-ої окремої мотострілецької Слов`янської бригади». Воювати пішов добровільно. Мав звання рядового, а посаду — водій. 

3 лютого 2015 року він звільнився, але 25 лютого 2022 року знову добровільно пішов воювати. В той же підрозділ, що й попередній засуджений: «4-й окремий мотострілецький батальйон 119-го полку Народної міліції ДНР». 

Тут колишній водій став «командиром відділення», до якого входило три стрілки, один кулеметник, один гранатометник, один помічник гранатометника. 

Разом із ним був ще один деенерівець, якого також визнали винним у воєнному злочині. Це сержант, який керував взводом. У його підпорядкуванні було 24 людини. 

Обидва учасники незаконного збройного формування 11 березня приїхали на Сумщину. Вони зайшли на територію Боромлянської експлуатаційної дільниці регіонального офісу водних ресурсів в Сумській області та пограбували підприємство. Викрали понад десять автомобілів, причепи, автобуси.  

Суд розцінив ці дії як «порушення правил та звичаїв війни». Їх визнали винними за тими ж статтями, що й першого засудженого, та призначили аналогічне покарання — 15 років ув’язнення.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
В Україні вперше з 2022 року виправдали звинувачену у держзраді — великий репортаж МІПЛ про справу

МІПЛ понад рік відстежувала судовий процес над Світланою Оголь з Миколаївщини. Її обвинувачували в державній зраді за те, що вона нібито здала росіянам ветерана АТО, якого вони закатували разом зі ще одним чоловіком. Зрештою суд визнав, що нічого з переліченого Оголь не робила. Її виправдали та відразу ж звільнили. Оголь провела в СІЗО понад два роки.

18 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Спецоперація “Синиця”, блогер в ЄС та робота на ФСБ з “Укроборонпрому”: 73 справи щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

15 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Майже 80 російських воєнних злочинців засуджено за катування українців — прокурор Бєлоусов    

МІПЛ розпитала Юрія Бєлоусова, який очолює Департамент війни ОГП, про те, навіщо судити тих, кого немає на лаві підсудних, про невиправдані очікування суспільства від МКС і чому він проти змін законодавства, які б дозволили судам враховувати свідчення, задокументовані правозахисниками.

13 Листопада 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Систематичне порушення РФ Женевських конвенцій — злочин проти людяності, — правозахисники

Практики жорстокого поводження і порушення прав українських військовополонених Російська Федерація застосовує від початку збройного конфлікту в Україні. З 2014 року методи РФ не змінилися, а стали більш масовими. У такій поведінці росіян простежується державна політика.

21 Листопада 2024

Адвокація
Друга міжнародна конференція “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” стартувала

Сьогодні, 21 листопада, з урочистої церемонії відкриття розпочалася конференція "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South”, яка зібрала на одному майданчику понад 100 учасників, серед яких лідери громадської думки, експерти, журналісти, урядовці, представники дипломатичного корпусу.

21 Листопада 2024

Адвокація
Трагедія у Ягідному та мотивація постраждалих: іноземні делегати конференції Crimea Global відвідали Чернігівщину

21 листопада у Києві розпочалась Друга міжнародна конференція "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South". Окрім дискусійних панелей в рамках конференції відбулися кілька спеціальний заходів. Один з них присвятили мотивації потерпілих у процесі правосуддя. Організатороми події стали Медійна ініціатива за права людини та Освітній дім прав людини в Чернігові.

21 Листопада 2024

Більше публікацій