Send Lette
Адвокація

У пошуках рідних: МІПЛ організувала тренінг для родин полонених і зниклих безвісти

Медійна ініціатива за права людини провела дводенний тренінг для громадських організацій, спільнот родин військовополонених, цивільних та зниклих безвісти, зокрема підрозділів ЗСУ (в тому числі ВМС України) і Нацгвардії.

Загалом до тренінгу долучились 69 учасниць, з яких 27 були офлайн. Під час заходу вони навчилися співпрацювати з донорами і міжнародними партнерами, дізналися нюанси фандрейзингу для родин зниклих безвісти і полонених, опанували інструменти національної та міжнародної адвокації, а також особливості внутрішньої та зовнішньої комунікації.

Учасниці тренінгу МІПЛ для спільнот родин військовополонених, цивільних та зниклих безвісти. Фото: Віктор Ковальчук

Голова МІПЛ Ольга Решетилова акцентувала увагу на тому, що для ефективного пошуку військовополонених, цивільних та зниклих безвісти їхнім рідним слід обʼєднуватися. МІПЛ рекомендує це робити за підрозділами, в яких військові несуть службу, або за місцем їхнього зникнення чи потрапляння в полон. Те саме стосується об’єднання родин цивільних, які зникли безвісти або свавільно затримані військовими РФ чи окупаційною владою.

Ольга Решетилова, голова МІПЛ. Фото: Віктор Ковальчук

Правозахисник і співзасновник Truth Hounds Ярополк Бриних познайомив учасниць тренінгу з тим, як ефективно взаємодіяти з донорами, готувати проєкти і подавати грантові заявки.

Практикум від Ярополка Бриниха, правозахисника і співзасновника Truth Hounds. Фото: Віктор Ковальчук

Другий день присвятили національній та міжнародній адвокації. Альона Луньова, директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA, поділилася з учасниками практичним порадами роботи з державними органами і міжнародними партнерами, розповіла про успішні приклади адвокації. Присутні дізналися, як визначати цілі адвокації, її атрибути, рівні, як планувати адвокаційну діяльність, які інструменти застосовувати. На рівні міжнародної адвокації говорили про визначення її мети та способів реалізації, зокрема в контексті просування інтересів родин військовополонених, свавільно затриманих цивільних та зниклих безвісти.

Альона Луньова, директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA. Фото: Віктор Ковальчук

Про формування чітких і зрозумілих меседжів, визначення шляхів комунікації і важливість присутності в інформаційному просторі говорив Олександр Равчев, тренер та консультант з комунікації. Він, зокрема, зупинився на ключових правилах спілкування з держорганами, інституціями та міжнародними структурами. Також поділився засобами ефективного поширення інформації, аби про проблеми військовополонених і зниклих безвісти знали якомога більше людей в Україні і за кордоном.

Олександр Равчев, тренер та консультант з комунікації. Фото: Віктор Ковальчук

По завершенню двох днів тренінгу його учасниці оцінили користь отриманої інформації, яка стане в нагоді у діяльності громадських організацій та спільнот родин військовополонених, цивільних та зниклих безвісти. Нові знання, на думку учасниць тренінгу, підсилять їхню спроможність визначити подальші напрями комунікації з державними органами та інституціями, міжнародними структурами, дозволять підготувати якісні національні та міжнародні адвокаційні заходи пошуку зниклих безвісти, повернення військовополонених і свавільно затриманих цивільних. Те саме стосується пошуку донорів, які можуть підтримати їхні ініціативи, аби громадські організації та спільноти родин були ще ефективнішими.

Фото: Віктор Ковальчук

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
У Будапешті відкрилася виставка про українських цивільних, незаконно утримуваних Росією

У столиці Угорщини відкрилася виставка “Цивільні в неволі: Історії незаконних затримань”, організована Медійною ініціативою за права людини (МІПЛ) у партнерстві з Державним самоврядуванням українців в Угорщині (ДСУУ). Вона присвячена одній з маловідомих гуманітарних проблем російської війни проти України — насильницьким зникненням та незаконному утриманню в тюрьмах РФ українських цивільних з окупованих територій. 

28 Березня 2025

Адвокація
Британський музикант випустив трек, основою якого стала історія полону Максима Буткевича

Call Me Maks (“Називай мене Макс”) — це перший реліз рамках кампанії The Stronger We Become, спрямованої на звільнення тисяч українських військовополонених та цивільних, які перебувають у російській неволі.

28 Березня 2025

Адвокація
100 тисяч за поранення: як військовому отримати додаткові виплати

Додаткова винагорода — це виплата, яка є доповненням до основного грошового забезпечення військовослужбовця. Зокрема, на винагороду у розмірі 100 тисяч гривень можуть розраховувати військові, які отримали поранення (контузію, травму, каліцтво), пов’язане з захистом батьківщини. Однак є випадки, коли виплату не нараховують, а деякі поранені захисники навіть не знають про таку можливість. Розповідаємо, чому можуть не виплачувати кошти, які документи необхідно подати, аби оформити виплату, та від чого залежить її розмір. 

25 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Коордштаб призупинив роботу своїх регіональних центрів: родини полонених і зниклих безвісти проти

З 1 квітня 2025 року регіональні консультаційні центри Координаційного штабу у Миколаєві, Харкові, Львові та Вінниці призупинили свою роботу. Розповідаємо, що створять натомість та як реагують на це родин полонених та зниклих безвісти.

2 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
ФСБ за спинами зрадників: як росіяни окуповували Голу Пристань

Упродовж всього 2022 року росіяни намагалися збудувати на окупованій Херсонщині власні органи влади, і головне — репресивний апарат із місцевих колаборантів. Вони мали б працювати під наглядом ФСБ, яку підсилювали передусім зрадниками із Криму, окупованих частин Донеччини і Луганщини, бійцями “Беркуту”, що втекли після Майдану, колишніми українськими топпосадовцями.

1 Квітня 2025

Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Більше публікацій