Send Lette
Адвокація

У пошуках рідних: МІПЛ організувала тренінг для родин полонених і зниклих безвісти

Медійна ініціатива за права людини провела дводенний тренінг для громадських організацій, спільнот родин військовополонених, цивільних та зниклих безвісти, зокрема підрозділів ЗСУ (в тому числі ВМС України) і Нацгвардії.

Загалом до тренінгу долучились 69 учасниць, з яких 27 були офлайн. Під час заходу вони навчилися співпрацювати з донорами і міжнародними партнерами, дізналися нюанси фандрейзингу для родин зниклих безвісти і полонених, опанували інструменти національної та міжнародної адвокації, а також особливості внутрішньої та зовнішньої комунікації.

Учасниці тренінгу МІПЛ для спільнот родин військовополонених, цивільних та зниклих безвісти. Фото: Віктор Ковальчук

Голова МІПЛ Ольга Решетилова акцентувала увагу на тому, що для ефективного пошуку військовополонених, цивільних та зниклих безвісти їхнім рідним слід обʼєднуватися. МІПЛ рекомендує це робити за підрозділами, в яких військові несуть службу, або за місцем їхнього зникнення чи потрапляння в полон. Те саме стосується об’єднання родин цивільних, які зникли безвісти або свавільно затримані військовими РФ чи окупаційною владою.

Ольга Решетилова, голова МІПЛ. Фото: Віктор Ковальчук

Правозахисник і співзасновник Truth Hounds Ярополк Бриних познайомив учасниць тренінгу з тим, як ефективно взаємодіяти з донорами, готувати проєкти і подавати грантові заявки.

Практикум від Ярополка Бриниха, правозахисника і співзасновника Truth Hounds. Фото: Віктор Ковальчук

Другий день присвятили національній та міжнародній адвокації. Альона Луньова, директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA, поділилася з учасниками практичним порадами роботи з державними органами і міжнародними партнерами, розповіла про успішні приклади адвокації. Присутні дізналися, як визначати цілі адвокації, її атрибути, рівні, як планувати адвокаційну діяльність, які інструменти застосовувати. На рівні міжнародної адвокації говорили про визначення її мети та способів реалізації, зокрема в контексті просування інтересів родин військовополонених, свавільно затриманих цивільних та зниклих безвісти.

Альона Луньова, директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA. Фото: Віктор Ковальчук

Про формування чітких і зрозумілих меседжів, визначення шляхів комунікації і важливість присутності в інформаційному просторі говорив Олександр Равчев, тренер та консультант з комунікації. Він, зокрема, зупинився на ключових правилах спілкування з держорганами, інституціями та міжнародними структурами. Також поділився засобами ефективного поширення інформації, аби про проблеми військовополонених і зниклих безвісти знали якомога більше людей в Україні і за кордоном.

Олександр Равчев, тренер та консультант з комунікації. Фото: Віктор Ковальчук

По завершенню двох днів тренінгу його учасниці оцінили користь отриманої інформації, яка стане в нагоді у діяльності громадських організацій та спільнот родин військовополонених, цивільних та зниклих безвісти. Нові знання, на думку учасниць тренінгу, підсилять їхню спроможність визначити подальші напрями комунікації з державними органами та інституціями, міжнародними структурами, дозволять підготувати якісні національні та міжнародні адвокаційні заходи пошуку зниклих безвісти, повернення військовополонених і свавільно затриманих цивільних. Те саме стосується пошуку донорів, які можуть підтримати їхні ініціативи, аби громадські організації та спільноти родин були ще ефективнішими.

Фото: Віктор Ковальчук

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Правозахисники закликають народних депутатів не ухвалювати законопроєкти № 11538 та № 11539

Представники правозахисних організацій, які тривалий час працюють задля забезпечення відповідальності за міжнародні злочини, вчинені в умовах збройної агресії проти України, вважають, що прийняття законопроєктів № 11538 та № 11539 не тільки не сприяє майбутнім розслідуванням, але й ставить під сумнів перспективу існуючих справ.

20 Грудня 2024

Адвокація
Нацполіція змінює процедуру визначення підслідності у справах про зникнення безвісти

Національна поліція України впроваджує зміни в процедуру визначення підслідності у справах про зникнення безвісти. Про це повідомив Ігор Калантай, начальник відділу Головного слідчого управління Національної поліції України, на конференції до Міжнародного дня прав людини, організованій МІПЛ та МКЗБ. 

11 Грудня 2024

Адвокація
Україна зобовʼязана розслідувати всі випадки зникнення безвісти людей – Метью Холлідей

З нагоди Міжнародного дня прав людини 10 грудня у Києві відбулася конференція, присвячена захисту прав родин зниклих безвісти. Захід організувала Медійна ініціатива за права людини спільно з Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти. Учасники говорили про вирішення проблем зниклих безвісти, особливу увагу зосередили на діалозі між урядом, громадянським суспільством і міжнародними партнерами, аби рідні зниклих безвісти стали рівноправними партнерами в цьому процесі.

10 Грудня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Війна і правосуддя
В Україні почався суд над російським десантником Чаловим, якого звинувачують у розстрілі дітей і дорослих у Бучі

Микита Чалов — оператор бойової машини 104-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії, який у 2022 році окупував Бучу. Слідство заявляє, що Чалов розстріляв два цивільних авто, вбивши двох дорослих і двох дітей. Ще троє людей отримали важкі поранення. Чалова обвинувачують у воєнному злочині. Справу почали слухати в Ірпінському міськсуді.

20 Грудня 2024

Адвокація
Правозахисники закликають народних депутатів не ухвалювати законопроєкти № 11538 та № 11539

Представники правозахисних організацій, які тривалий час працюють задля забезпечення відповідальності за міжнародні злочини, вчинені в умовах збройної агресії проти України, вважають, що прийняття законопроєктів № 11538 та № 11539 не тільки не сприяє майбутнім розслідуванням, але й ставить під сумнів перспективу існуючих справ.

20 Грудня 2024

Більше публікацій