Send Lette
Адвокація

У пошуках рідних: МІПЛ організувала тренінг для родин полонених і зниклих безвісти

Медійна ініціатива за права людини провела дводенний тренінг для громадських організацій, спільнот родин військовополонених, цивільних та зниклих безвісти, зокрема підрозділів ЗСУ (в тому числі ВМС України) і Нацгвардії.

Загалом до тренінгу долучились 69 учасниць, з яких 27 були офлайн. Під час заходу вони навчилися співпрацювати з донорами і міжнародними партнерами, дізналися нюанси фандрейзингу для родин зниклих безвісти і полонених, опанували інструменти національної та міжнародної адвокації, а також особливості внутрішньої та зовнішньої комунікації.

Учасниці тренінгу МІПЛ для спільнот родин військовополонених, цивільних та зниклих безвісти. Фото: Віктор Ковальчук

Голова МІПЛ Ольга Решетилова акцентувала увагу на тому, що для ефективного пошуку військовополонених, цивільних та зниклих безвісти їхнім рідним слід обʼєднуватися. МІПЛ рекомендує це робити за підрозділами, в яких військові несуть службу, або за місцем їхнього зникнення чи потрапляння в полон. Те саме стосується об’єднання родин цивільних, які зникли безвісти або свавільно затримані військовими РФ чи окупаційною владою.

Ольга Решетилова, голова МІПЛ. Фото: Віктор Ковальчук

Правозахисник і співзасновник Truth Hounds Ярополк Бриних познайомив учасниць тренінгу з тим, як ефективно взаємодіяти з донорами, готувати проєкти і подавати грантові заявки.

Практикум від Ярополка Бриниха, правозахисника і співзасновника Truth Hounds. Фото: Віктор Ковальчук

Другий день присвятили національній та міжнародній адвокації. Альона Луньова, директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA, поділилася з учасниками практичним порадами роботи з державними органами і міжнародними партнерами, розповіла про успішні приклади адвокації. Присутні дізналися, як визначати цілі адвокації, її атрибути, рівні, як планувати адвокаційну діяльність, які інструменти застосовувати. На рівні міжнародної адвокації говорили про визначення її мети та способів реалізації, зокрема в контексті просування інтересів родин військовополонених, свавільно затриманих цивільних та зниклих безвісти.

Альона Луньова, директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA. Фото: Віктор Ковальчук

Про формування чітких і зрозумілих меседжів, визначення шляхів комунікації і важливість присутності в інформаційному просторі говорив Олександр Равчев, тренер та консультант з комунікації. Він, зокрема, зупинився на ключових правилах спілкування з держорганами, інституціями та міжнародними структурами. Також поділився засобами ефективного поширення інформації, аби про проблеми військовополонених і зниклих безвісти знали якомога більше людей в Україні і за кордоном.

Олександр Равчев, тренер та консультант з комунікації. Фото: Віктор Ковальчук

По завершенню двох днів тренінгу його учасниці оцінили користь отриманої інформації, яка стане в нагоді у діяльності громадських організацій та спільнот родин військовополонених, цивільних та зниклих безвісти. Нові знання, на думку учасниць тренінгу, підсилять їхню спроможність визначити подальші напрями комунікації з державними органами та інституціями, міжнародними структурами, дозволять підготувати якісні національні та міжнародні адвокаційні заходи пошуку зниклих безвісти, повернення військовополонених і свавільно затриманих цивільних. Те саме стосується пошуку донорів, які можуть підтримати їхні ініціативи, аби громадські організації та спільноти родин були ще ефективнішими.

Фото: Віктор Ковальчук

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
38 тисяч зниклих українців: як знайти та ідентифікувати людей

Понад пів сотні дипломатів взяли участь у спеціальному заході ОБСЄ, де Медійна ініціатива за права людини вперше з початку війни Росії проти України порушила проблему зниклих безвісти українців. Крім МІПЛ і делегацій країн-учасниць ОБСЄ, в дискусії взяли участь рідні зниклих безвісти, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти.

16 Травня 2024

Адвокація
Переслідування цивільних українців Росією може бути злочином проти людяності — в ОБСЄ розкрили нові факти

В ОБСЄ презентували звіт про порушення міжнародного гуманітарного права, воєнні злочини та злочини проти людяності, пов'язані зі свавільним позбавленням волі цивільних українців Російською Федерацією. Звіт підготовлений місією експертів ОБСЄ в рамках Московського механізму, запуск якого МІПЛ адвокатувала понад півтора року. Під час підготовки документу МІПЛ тісно співпрацювала з експертами місії, задокументовані нами факти про злочини Росії стали частиною звіту.

26 Квітня 2024

Адвокація
МІПЛ представила в ОБСЄ результати аналітики про права і мотивацію потерпілих від воєнних злочинів

Медійна ініціатива за права людини продовжує адвокаційний візит в ОБСЄ у рамках Supplementary Human Dimension Meetings. Аналітикиня Любов Смачило і керівниця відділу моніторингу судів у справах щодо війни Оксана Расулова взяли участь у заході “Виклики становлення правосуддя в Україні для потерпілих від воєнних злочинів і їхня мотивація на національному рівні", організований МІПЛ.

24 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
СБУ, чат-боти і TikTok: 53 справи щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

17 Травня 2024

Війна і правосуддя
Дві справи про захоплення цивільних на Чернігівщині: аналіз роботи адвокатів

Під окупацією Росії села Іванівка та Слобода Чернігівської області були з 5 по 30 березня 2022 року. Там в один день сталося два випадки, справи про які наразі слухає Чернігівський районний суд. Слідство встановило, що в Слободі російські військові Петро Базаров та Євгеній Басов затримали цивільного Віталія Карпенка, схопили його на вулиці, забрали телефон і в магазині били і погрожували вбити. А в Іванівці двоє інших росіян, Микола Будаєв і Файзибек Нематов, напали на подружжя Яцюків — Наталію та Олександра. Військові обшукали їхнє обійстя, погрожували вбивством, тримали жінку в підвалі. Цих чотирьох військових обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Справу Будаєва та Нематова суд слухає з травня, а Басова та Базарова — з листопада 2023 року. Обидві — заочно.

16 Травня 2024

Війна і правосуддя
Закликаємо Верховну Раду не приймати законопроєкт № 7033-д, який обмежує доступ до судових рішень

2 травня 2024 року Комітет з питань правової політики Верховної Ради України повторно розглянув та рекомендував проєкт закону № 7033-д до голосування у парламенті. Цей законопроєкт обмежує доступ до інформації та рішень судового реєстру, які становлять значний суспільний інтерес і є важливими для реалізації функцій громадського контролю за діяльністю органів правопорядку.

16 Травня 2024

Більше публікацій