Send Lette
Війна і правосуддя

У США чотирьох російських військових звинуватили у воєнних злочинах

США оголосили звинувачення чотирьом військовим армії РФ у воєнних злочинах: тортурах, незаконному ув’язненні та нелюдському поводженні. Вони скоїли це проти американця під час окупації Херсонської області.

Про це розповів Генеральний прокурор та міністр юстиції США Меррік Гарланд, йдеться у повідомленні Мін’юсту США.

Потерпілий американець проживав у селі Милове Херсонської області з 2021 року. Він не брав участі у війні. Згідно з міжнародним правом, у нього був статус “особи, яка перебуває під захистом”.  

Обвинувачені — командири Сурен Мкртчян і Дмитро Буднік, а також солдати Валерій і Назар.

Слідство встановило, що в квітні 2022 року після окупації села Милове російською армією Мкртчан, двоє названих солдатів та інші військові викрали американця з його дому. У катівні його били ногами, кулаками та зброєю. Чоловіка роздягли, фотографували, обіцяли розстріляти. Буднік, погрожуючи потерпілому розправою, вимагав його останнього слова.

Мкртчан на фото в центрі. Фото: Миротворець

Солдати виводили американця на вулицю та стріляли повз голову, імітували страту, а коли повертали до катівні, продовжували знущатися. Через перекладача потерпілому сказали, що він іде спати, а Мкртчан побажав: «На добраніч». Американець був певен, що його вб’ють.

Чоловіка утримували десять днів, упродовж яких катували, погрожували сексуальним насиллям і стратою.

— Ці звинувачення проти чотирьох пов’язаних із Росією військовослужбовців є першими кримінальними звинуваченнями Міністерства юстиції згідно зі статутом США про воєнні злочини. Вони також є важливим кроком до відповідальності за незаконну війну російського режиму в Україні. Наша робота ще далека від завершення, — сказав Меррік Гарланд, Генеральний прокурор та міністр юстиції США.

За інформацією виконуючої обов’язків помічника генпрокурора США Ніколь Аргентьєрі, у розслідуванні допомагала Генпрокуратура України. 

Центр журналістських розслідувань розповідав, що Сурен Мкртчан проживав у Ставропольському краї РФ. З 2016 року переїхав на територію окупованої Донеччини, де служив заступником начальника штабу в 11-му окремому мотострілецькому полку “Восток” 1-го армійського корпусу “ДНР”, що перебуває під командуванням російської армії. 

Після повномасштабного вторгнення РФ та окупації Херсонщини навесні 2022 року Мкртчана призначили військовим комендантом у Бериславському районі. Місцеві розповіли Центру журналістських розслідувань, що Мкртчан катував людей, ґвалтував жінок, вживав і торгував наркотиками. Проте станом на вересень 2022 року він зник із Бериславського району

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Полонений росіянин, шпигунство за ЗСУ та військовополонений з Криму: 64 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

23 Грудня 2024

Війна і правосуддя
В Україні почався суд над російським десантником Чаловим, якого звинувачують у розстрілі дітей і дорослих у Бучі

Микита Чалов — оператор бойової машини 104-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії, який у 2022 році окупував Бучу. Слідство заявляє, що Чалов розстріляв два цивільних авто, вбивши двох дорослих і двох дітей. Ще троє людей отримали важкі поранення. Чалова обвинувачують у воєнному злочині. Справу почали слухати в Ірпінському міськсуді.

20 Грудня 2024

Війна і правосуддя
Херсонського депутата Карамалікова судять за держзраду — в окупації він передав росіянам затриманого пілота

У Кривому Розі судять Іллю Карамалікова, херсонського депутата від партії Ігоря Колихаєва “Нам тут жити!” За версією слідства, на початку окупації він видав Росгвардії російського пілота, якого затримали містяни. Це тягне на державну зраду. Карамаліков підтверджує, що відпустив військового, але доводить, що не через проросійські погляди. Йому загрожує 15 років або довічне ув’язнення. МІПЛ побувала на процесі.

18 Грудня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
“Коли мій чоловік був у полоні, мова йшла про десятки полонених. Зараз їх тисячі”, – Вікторія Пантюшенко, адвокаційна менеджерка МІПЛ

Вікторія Пантюшенко набула нову для себе професію адвокаційниці, коли говорила зі світом від імені свого чоловіка Богдана, військовослужбовця 1-ї танкової бригади, який майже п’ять років провів у російському полоні. Сьогодні власний досвід боротьби допомагає Вікторії скеровувати адвокаційну роботу інших родин, які борються за повернення своїх рідних із російської неволі.

26 Грудня 2024

Cards
Сергій Котов

Дата викрадення: 7 квітня 2022 року Місце викрадення: м. Олешки, Херсонська область Сергій Котов — автоінструктор із […]

26 Грудня 2024

Насильницькі зникнення
“Ліпше б у голову вистрілили”: журналісти дізналися, хто причетний до катувань і суду над херсонцем Романом Третьяковим

Одним із учасників херсонського руху опору був Роман Третьяков. Четвертого серпня 2022 року чоловік прокинувся від того, що в його квартирі випилювали двері. Втекти не вдалося. Третьякова змушували зізнатися в диверсійній діяльності. У полоні провів 19,5 місяців. Пережив тортури струмом і голод.

24 Грудня 2024

Більше публікацій