Send Lette
Війна і правосуддя

У суді про вбивство дитячого письменника Вакуленка вкотре оголосили перерву 

Слухання у справі про вбивство українського письменника Володимира Вакуленка, якого російські військові викрали під час окупації Ізюма, знову не відбулося. Засідання в Дзержинському райсуді Харкова 24 квітня тривало лише три з половиною хвилини через неявку захисників обвинувачених.

За даними слідства, обвинувачені Владислав Нескородьєв та Сергій Удоденко досі воюють проти України й наразі перебувають на окупованій території. Призначені їм державою адвокати на засідання не з’явилися. Анастасія Неонета, захисниця Удоденка, подала клопотання про відкладення судового засідання через перебування на лікарняному. Татевік Акопян, адвокатка Некородьєва, не повідомила суд про причини неявки. Потерпілі в судове засідання не з’явилися, попередньо вони подали заяви про розгляд справи за їхньої відсутності.

Через неявку адвокатів суддя поставив на розгляд питання про можливість продовження розгляду. Прокурор попросив перенести слухання.

Подібне у цій справі вже траплялося. Вісімнадцятого лютого засідання Дзержинського райсуду Харкова також тривало близько трьох хвилин. У залу прийшли тільки прокурор і кілька журналістів. Адвокатка Неонета подала клопотання про відкладення судового засідання, бо перебувала у відпустці за сімейними обставинами. Захисниця Акопян повідомила суд, що зайнята в іншому провадженні. Потерпілі в судове засідання також не з’явилися.

Окрім того, у справі відбулася заміна прокурора. Замість Андрія Старікова справу вестиме прокурор Віктор Жарков. Також суддю Катерину Аркатову, яка пішла у відставку, замінила суддя Ірина Латка. Окрім неї в суддівську колегію наразі входять В’ячеслав Смирнов і Вадим Хайкін.

Вбитий російськими військовими письменник Володимир Вакуленко. Фото: Facebook

У справі є третій фігурант — Дмитро Катькалов. Підготовче засідання щодо нього відбулося 14 квітня. На ньому суддя постановив передати кримінальне провадження колегії суддів у справі Нєскородьєва та Удоденка, аби об’єднати матеріали в одне провадження. Також у справі фігурують інші невстановлені російські військові.

Згідно з підозрами, 51-річний Удоденко з позивним “Удод”, 36-річний Катькалов із позивним “Академік” і 34-річний Нескородьєв із позивним “Лев” разом із іншими військовими з “ЛНР” двічі впродовж березня 2022 року викрали дитячого письменника Вакуленка.

Крім того, їх підозрюють у вбивстві ветерана АТО і двох випадкових цивільних, яких вони схопили в лісі.

За версією слідчих, 22 березня 2022 року близько 13:30 Катькалов, Удоденко, Нескородьєв та інші військові вдерлися до будинку Вакуленка в селі Капитолівка поблизу Ізюма. Письменник відкрито висловлював проукраїнську позицію та носив наплічник із символікою однієї з бригад ЗСУ. Він жив із неповнолітнім сином і батьком. Того дня його разом із сином вивезли до окупаційної комендатури, де намагалися примусити до співпраці. Після відмови чоловіку погрожували, його катували, зокрема били по статевих органах. Відтак відпустили.

Вдруге російські військові з’явилися в будинку письменника 24 березня близько 11:30. Погрожуючи зброєю, вони відібрали у Вакуленка наплічник із українськими шевронами, силоміць запхали його в мікроавтобус і вивезли геть. Відтоді письменника живим ніхто не бачив.

Як заявляють слідчі, Удоденко за наказом Нескородьєва тричі вистрілив у Вакуленка з пістолета Макарова. Письменник помер від поранень, а його тіло викинули в кювет біля дороги з Капитолівки до Ізюма неподалік заправки “ТАТ Нафта”.

Могила номер 319. Під цим номером знайшли тіло загиблого Володимира Вакуленка. Фото: Суспільне

Тіло згодом виявили інші російські військові, які наказали працівникам ритуальної служби поховати його на вулиці Шекспіра в Ізюмі. Після звільнення міста могилу Вакуленка встановили за результатами експертизи. Чоловік був похований у могилі під номером 319 без зазначення імені й інших особистих даних.

Авторка: Вікторія Маньковська, спеціально для МІПЛ

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
“Куратор” благодійного фонду вивіз із країни сотні чоловіків — тепер його судять

Відстежуємо найцікавіші судові справи України про злочини, скоєні в умовах війни. Наступного тижня таких буде понад 90. У доданих файлах є посилання на інформацію про кожну справу.

4 Липня 2025

Війна і правосуддя
В Одесі судять уже другого працівника СІЗО, який постраждав від російських катувань. І ще 104 справи в українських судах

Відстежуємо найцікавіші судові справи про злочини, скоєні в умовах війни. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з матеріалу з анонсами на сайті.

27 Червня 2025

Війна і правосуддя
Катівні, вбивства і зґвалтування як державна політика Росії: у травні українські суди винесли 8 нових вироків за воєнні злочини

Вироки демонструють зрушення у практиці розслідувань: суди все частіше доходять до тих, хто керував злочинами, а не лише виконував їх. Ці справи стають доказами системності злочинів Росії проти цивільного населення України.

23 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
ФСБ приховує місце утримання викраденого у Севастополі айтівця Сергія Гріщенкова

В окупованому Севастополі ФСБ викрала 58-річного Сергія Гріщенкова. Чоловіка звинувачують у співпраці з СБУ, вже понад два місяці він перебуває в СІЗО без жодного зв’язку з родиною. Рідні припускають, що Сергія затримали через проукраїнську позицію, яка в окупованому Криму вже стала синонімом слова “злочин”. Про те, що відбувається в Криму та долю батька МІПЛ розповіла його донька Дар’я Гріщенкова.

7 Липня 2025

Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Насильницькі зникнення
З російського полону повернувся 70-річний цивільний Микола Медик з Донеччини

4 липня 2025 року в рамках домовленостей у Стамбулі відбувся черговий етап обміну полоненими між Україною та Росією. За повідомленням Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, в Україну повернулася група військовослужбовців ЗСУ, а також кілька цивільних, серед яких Микола Медик, пенсіонер із селища Володимирівка, що на Донеччині.

4 Липня 2025

Більше публікацій