Send Lette
Війна і правосуддя

У суді про вбивство дитячого письменника Вакуленка вкотре оголосили перерву 

Слухання у справі про вбивство українського письменника Володимира Вакуленка, якого російські військові викрали під час окупації Ізюма, знову не відбулося. Засідання в Дзержинському райсуді Харкова 24 квітня тривало лише три з половиною хвилини через неявку захисників обвинувачених.

За даними слідства, обвинувачені Владислав Нескородьєв та Сергій Удоденко досі воюють проти України й наразі перебувають на окупованій території. Призначені їм державою адвокати на засідання не з’явилися. Анастасія Неонета, захисниця Удоденка, подала клопотання про відкладення судового засідання через перебування на лікарняному. Татевік Акопян, адвокатка Некородьєва, не повідомила суд про причини неявки. Потерпілі в судове засідання не з’явилися, попередньо вони подали заяви про розгляд справи за їхньої відсутності.

Через неявку адвокатів суддя поставив на розгляд питання про можливість продовження розгляду. Прокурор попросив перенести слухання.

Подібне у цій справі вже траплялося. Вісімнадцятого лютого засідання Дзержинського райсуду Харкова також тривало близько трьох хвилин. У залу прийшли тільки прокурор і кілька журналістів. Адвокатка Неонета подала клопотання про відкладення судового засідання, бо перебувала у відпустці за сімейними обставинами. Захисниця Акопян повідомила суд, що зайнята в іншому провадженні. Потерпілі в судове засідання також не з’явилися.

Окрім того, у справі відбулася заміна прокурора. Замість Андрія Старікова справу вестиме прокурор Віктор Жарков. Також суддю Катерину Аркатову, яка пішла у відставку, замінила суддя Ірина Латка. Окрім неї в суддівську колегію наразі входять В’ячеслав Смирнов і Вадим Хайкін.

Вбитий російськими військовими письменник Володимир Вакуленко. Фото: Facebook

У справі є третій фігурант — Дмитро Катькалов. Підготовче засідання щодо нього відбулося 14 квітня. На ньому суддя постановив передати кримінальне провадження колегії суддів у справі Нєскородьєва та Удоденка, аби об’єднати матеріали в одне провадження. Також у справі фігурують інші невстановлені російські військові.

Згідно з підозрами, 51-річний Удоденко з позивним “Удод”, 36-річний Катькалов із позивним “Академік” і 34-річний Нескородьєв із позивним “Лев” разом із іншими військовими з “ЛНР” двічі впродовж березня 2022 року викрали дитячого письменника Вакуленка.

Крім того, їх підозрюють у вбивстві ветерана АТО і двох випадкових цивільних, яких вони схопили в лісі.

За версією слідчих, 22 березня 2022 року близько 13:30 Катькалов, Удоденко, Нескородьєв та інші військові вдерлися до будинку Вакуленка в селі Капитолівка поблизу Ізюма. Письменник відкрито висловлював проукраїнську позицію та носив наплічник із символікою однієї з бригад ЗСУ. Він жив із неповнолітнім сином і батьком. Того дня його разом із сином вивезли до окупаційної комендатури, де намагалися примусити до співпраці. Після відмови чоловіку погрожували, його катували, зокрема били по статевих органах. Відтак відпустили.

Вдруге російські військові з’явилися в будинку письменника 24 березня близько 11:30. Погрожуючи зброєю, вони відібрали у Вакуленка наплічник із українськими шевронами, силоміць запхали його в мікроавтобус і вивезли геть. Відтоді письменника живим ніхто не бачив.

Як заявляють слідчі, Удоденко за наказом Нескородьєва тричі вистрілив у Вакуленка з пістолета Макарова. Письменник помер від поранень, а його тіло викинули в кювет біля дороги з Капитолівки до Ізюма неподалік заправки “ТАТ Нафта”.

Могила номер 319. Під цим номером знайшли тіло загиблого Володимира Вакуленка. Фото: Суспільне

Тіло згодом виявили інші російські військові, які наказали працівникам ритуальної служби поховати його на вулиці Шекспіра в Ізюмі. Після звільнення міста могилу Вакуленка встановили за результатами експертизи. Чоловік був похований у могилі під номером 319 без зазначення імені й інших особистих даних.

Авторка: Вікторія Маньковська, спеціально для МІПЛ

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
У Києві судитимуть затриманого очільника окупаційної поліції Нової Каховки. І ще 101 справа наприкінці квітня 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

19 Квітня 2025

Війна і правосуддя
У справі митрополита УПЦ МП додивилися відео обшуку: вилучили російську книгу і комп’ютер

Соснівський районний суд завершив досліджувати відео обшуку вдома у Дениса Снігірьова (церковне ім’я — Феодосій), митрополита УПЦ МП з Черкас. Церковника звинувачують у виправданні агресії Росії та порушенні рівноправності через віросповідання. Він відкидає провину, справу називає сфабрикованою. Раніше МІПЛ розповідала, як триває судовий процес та про докази у справі. Продовження — у репортажі з Черкас.  

18 Квітня 2025

Війна і правосуддя
Локальність і формалізм: правозахисники проаналізували вироки воєнним злочинцям за лютий і березень

Упродовж лютого — березня українські суди винесли ще 14 вироків у справах щодо воєнних злочинів, які російські військові та їхні прибічники вчинили на півночі та півдні України під час окупації. Ці справи, зокрема, стосувалися депортації, катувань, вбивств і незаконного затримання цивільних.

17 Квітня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
94% українських військовополонених, засуджених в РФ, звинувачують у тероризмі

Моніторинг незаконних судових справ щодо українських військовополонених, який веде Медійна ініціатива за права людини, демонструє, що окуповані суди засуджують бранців переважно за “вбивства”, у той час як суди в РФ виносять вироки щодо “тероризму”.

23 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
З початку квітня в Росії та на окупованих територіях затримали 7 і засудили 47 українців 

Щонайменше сімох цивільних українців затримали і 19 засудили за політичними статтями на окупованих територіях і в Росії у першій половині квітня. За той же час російські репресивні органи затримали 17 і засудили 30 росіян за нібито публічну підтримку або співпрацю зі спецслужбами України.

23 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Молися, зараз будемо розстрілювати: росіяни катували і тримали у ямі чиновника з Голої Пристані

Іван Мошенський працював у мерії Голої Пристані. Уже в перші дні великої війни російські війська окупували місто, однак міська рада продовжувала працювати. Все змінилося, коли окупанти призначили на посаду мера свого гауляйтера. Після чоло колеги Мошенського почали залишати місто. Чоловік розумів, що йому теж непогано було б виїхати, але власного транспорту для цього не мав. А за кілька місяців, у свято української Незалежності, росіяни викрали його.

22 Квітня 2025

Більше публікацій