Send Lette
Війна і правосуддя

Ухилянти, афганські літаки та аграрії: 51 справа щодо війни, за якою радимо стежити наступного тижня

Замміністра внутрішніх справ “ДНР”. Олександр Шептура — підполковник міліції, який у 2013 році очолив управління карного розшуку у Донецькій області. Після окупації Донецька він перейшов на бік ворога та очолив тамтешній “УБОЗ”. Саме цей орган відповідає за направлення цивільних українських заручників до колонії-катівні в Оленівці. Шептура також став замміністра внутрішніх справ “ДНР”. Йому інкримінують колабораціонізм. Засідання призначено на 18 квітня о 13:00 у Голосіївському районному суді Києва (in absentia).

Артобстріл цивільних. Андрій Марушкін — підполковник, командир 15-ї окремої гвардійської мотострілецької Олександрійської бригади РФ. За даними слідства, у березні 2022 року він віддав наказ обстріляти з артилерії населені пункти у Київській та Чернігівській областях. Через це постраждали цивільні, зруйнована інфраструктура. Марушкіну інкримінують ведення агресивної війни. Засідання призначено на 19 квітня о 13:00 у Шевченківському районному суді Києва (in absentia).

Розстріл автівок під час окупації. Павло Бабаліч — командир 3-ї парашутно-десантної роти ПДД, який у березні 2022 року окупував Київську область. Його позиції були в селі Микуличі. Разом із іншим російським військовим він розстріляв два авто з цивільними. Його обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 16 квітня о 14:15 у Бородянському районному суді Київської області (in absentia).

Polaroid для окупанта. Олександр Пікалов — військовий нацгвардії РФ. Під час окупації Бучанського району у лютому-березні 2022 року, каже слідство, грабував будинки місцевих. Його ідентифікували за допомогою штучного інтелекту за фото, яке він, грабуючи, зробив на Polaroid. Чоловіка обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 17 квітня о 14:00 у Бородянському районному суді Київської області (in absentia).

Соратник Кадирова. Данило Мартинов — заступник начальника управління федеральної служби військ національної гвардії РФ по Чеченській республіці. За даними СБУ, 5 березня 2022 року Мартинов особисто керував захопленням Бородянського психоневрологічного інтернату з геріатричним відділенням. За його наказами росіяни взяли в заручники майже 500 людей (пацієнти диспансеру, персонал та місцеві жителі), з-поміж яких більше сотні немобільних хворих. Підходи до будівлі замінували, а сам інтернат перетворили на вогневу позицію окупантів. Мартинов керує службою безпеки Кадирова. Його обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 17 квітня о 15:30 у Бородянському районному суді Київської області (in absentia).

 Данило Мартинов та Рамзан Кадиров. Фото: Veasy

Здача ветеранів АТО і підпал пожежної частини. Олександр Недашківський і В’ячеслав Савенок працювали у 41-й пожежно-рятувальній частині ДСНС у Київській області. За даними обвинувачення, вони за винагороду від російських військових підпалили свою частину в селищі Іванків 22 березня 2022 року, видавали окупантам ветеранів АТО і патріотично налаштованих місцевих. Їм інкримінують держзраду. Засідання призначено на 15 квітня о 15:00 у Вишгородському районному суді Київської області.

Полювання на дівчат. Магомет Ісаєв — російський військовий, який брав участь в окупації села Жміївки, що на Київщині. Разом із іншими солдатами він переслідував місцевих дівчат, щоб, каже слідство, зґвалтувати їх. Його обвинувачують у порушенні законів та звичаїв війни. Засідання призначено на 16 квітня о 13:00 в Іванківському районному суді Київської області (in absentia).

Виставив шипи проти ЗСУ. Олександр Ткачук — директор фермерського господарства з Київщини. За даними слідства, наприкінці березня 2022 року підрозділ ЗСУ облаштував позицію на його фермі, звідки вів вогонь по ворогу. Ткачук із працівниками приїхав до бійців та вимагав, аби військові залишили територію, погрожував автоматом, обіцяв встановити шипи і шлагбаум. Наступного дня військові побачили загорожу і табличку з застережним написом про шипи. На час слідства суд відпустив фермера під заставу. Ткачуку інкримінують перешкоджання законній діяльності ЗСУ. Засідання призначено на 16 квітня о 10:30 у Макарівському районному суді Київської області.

Пограбування на Київщині. В’ячеслав Бояркін, Аблай Нуртишев, Данил Бороденко, Нікіта Харьков, Євгеній Петряшин — російські військові. За даними слідства, під час окупації Київщини вони вдиралися до помешкань цивільних і грабували їх. Чоловіків звинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 15 квітня о 16:00 у Броварському міськрайонному суді Київської області (in absentia).

Розстріл цивільних. Антон Струєв — командир мотострілецької роти 15-ї “миротворчої” бригади 2-ї гвардійської загальновійськової армії. СБУ встановила, що під час окупації Бучанського району Струєв віддав наказ розстріляти цивільних у селі Заворичі. За версією обвинувачення, тоді військові РФ перебували в будинку місцевого жителя та допитували його, коли повз проїжджав інший мешканець села. За наказом Струєва росіяни почали стріляти у чоловіка, поранили його, але той вижив. Струєва обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 16 квітня о 10:30 у Броварському міськрайонному суді Київської області (in absentia).

Підрив будинку з тілами. Максим Краснощоков та Олександр Васильєв ― російські командир і заступник командира роти. Вони керували мотострілецькими підрозділами під час окупації села Перемога в Київській області. Там росіяни силоміць утримували місцевих жителів в одному з приміщень і, як каже слідство, катували їх. СБУ встановила, що обидва особисто допитували людей і намагалися вибити інформацію про військових ЗСУ, правоохоронців та членів тероборони. Зрештою наказали підлеглим розстріляти людей із автоматів прямо на місці тортур і підірвати будівлю з тілами, щоб приховати вчинене. Обох обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 16 квітня о 12:30 у Броварському міськрайонному суді Київської області (in absentia).

Розвіддані в цукерках. Ігор Чорний до 2020 року працював науковим співробітником СБУ. За даними слідства, його завербували спецслужби РФ. Він мав передати інформацію з грифом “таємно” через пенсіонера Олександра Чимиркова, котрий зацікавив росіян через проросійські погляди. Як каже слідство, пенсіонер мав отримати від есбеушника у коробці з цукерками флешку з даним щодо науково-технічних розробок СБУ та передати її в РФ. Обох викрили у 2020 році, посадовець перебуває під вартою, пенсіонер — під особистим зобов’язанням. Їм інкримінують держзраду. Засідання призначено на 17 квітня о 15:00 у Броварському міськрайонному суді Київської області.

Розповідав сусідам про “СВО”. Валентин Пашин — мешканець Київської області. У березні 2022 року на нього заявили до поліції. Чоловік на подвір’ї будинку розповідав сусідам, що в Україні триває “спеціальна військова операція”, а не збройна агресія РФ, переконував, що президент має ухвалити рішення про капітуляцію. Надалі правоохоронці виявили, що подібні заклики чоловік розповсюджував у соцмережах. У нього вдома знайшли російський паспорт. Спершу дії чоловіка кваліфікували за “тяжчою” статтею про посягання на територіальну цілісність України, проте до суду передали обвинувачення у глорифікації збройної агресії РФ. Засідання призначено на 16 квітня о 10:30 у Фастівському міськрайонному суді Київської області.

Розстріл евакуаційної колони. Станіслав Стенін — командир розвідувальної роти з Рязанської області РФ. За даними обвинувачення, у березні 2022 року разом із іншими військовими він встановив вогневий контроль над проїжджою частиною вулиці Олега Кошового в Ірпені. Тоді це була єдина дорога, якою можна було евакуюватися з міста. Російські військові відкрили вогонь по колоні автівок, на яких були наклеєні листи з написами “ДІТИ” та “ЕВАКУАЦІЯ”. Під час обстрілу шести легкових автомобілів загинуло п’ятеро людей, поранення отримали семеро, серед яких мала дитина. Стеніна звинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Судове засідання заплановано на 16 квітня о 09:45 в Ірпінському міськрайонному суді Київської області (in absentia).

Обвинувачений російський військовослужбовець Станіслав Стенін. Фото: Офіс генерального прокурора

Стріляв по цивільних. Григорій Бірюков ― військовий розвідувальної роти 173-го окремого гвардійського розвідувального батальйону 106-ї гвардійської повітряно-штурмової дивізії РФ. Його підозрюють у розстрілі цивільних авто на Київщині ― 6 березня росіяни відкрили вогонь по евакуаційній колоні. Бірюкова обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 18 квітня об 11:30 в Ірпінському міському суді Київської області (in absentia).

Український військовий. Олександр Скрипнік — контрактник однієї з українських військових частин. За версією слідства, у червні 2022 року він із корисливих та ідеологічних мотивів передав представнику ФСБ відомості про розташування ЗСУ та результати влучання по військовій частині. Солдата взяли під варту. Його звинувачують у держзраді та дезертирстві. Засідання призначено на 15 квітня о 14:00 у Костянтинівському міськрайонному суді Донецької області.

Ломбард у “ДНР”. Андрій Толстих і Артур Мутовкін — підприємці, які працювали у Донецьку до окупації. У 2019 році їх затримали у Києві за звинуваченням у співпраці з окупантами. Згідно з матеріалами справи, вони перереєстрували свій ломбард у “ДНР” та платили там податки. Їм інкримінують фінансування тероризму. Засідання призначено на 15 квітня о 15:30 у Слов’янському міськрайонному суді Донецької області.

Військовий комісар “ЛНР”. Андрій Губанов — мешканець Луганщини. За даними слідства, восени 2021 року він приєднався до “Народної міліції ЛНР” і став військовим комісаром. Серед іншого він займається організацією призову мешканців тимчасово окупованої Луганської області на службу в лавах військ РФ. Йому інкримінують порушення законів і звичаїв війни, оскільки мешканців окупованих територій не можна мобілізувати в армію країни-агресора. Засідання призначено на 18 квітня о 10:30 у Павлоградському міськрайсуді Дніпропетровської області (in absentia).

Пограбування в Ізюмі. Ерєє Монгуш, Сергій Бєбін і Дмитро Мельников ― російські військові 30-ї окремої мотострілецької Червонопрапорної бригади РФ, яка окупувала Харківщину. Слідство вважає, що 16 травня 2022 року вони пограбували місцевих: зупинили автівку, вистріливши з автомата під колеса, під загрозою розстрілу у водія забрали 3500 гривень. Їх обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 18 квітня об 11:00 у Павлоградському міськрайонному суді Дніпра (in absentia).

Афганські літаки. Вадим Каплун — уродженець Дебальцевого Донецької області, який після окупації міста переїхав у Дніпро. За даними слідства, у Дебальцевому він перереєстрував свій бізнес у “ДНР” та платив там податки. Крім цього, правоохоронці зафіксували, що у 2019 році Каплун на виконання завдань російського ГУР займався перемовинами з делегацією з Афганістану, щоб підірвати українську оборонну спроможність. Мовляв, афганці розглядали можливість продати Україні літаки й вертольоти, які потребували відновлення. При цьому громадська організація Каплуна запевняла, що їхня техніка таки підлягає ремонту. Тривалий час Каплун був на волі та виїжджав за кордон, проте у 2023 році його відправили під варту. Чоловік провину відкидає і каже, що СБУ сфабрикувала справу. На свій захист просив суд дослідити написану ним книгу “Синдикат: збройний бізнес”. Засідання призначено на 15 квітня о 14:00 у Жовтневому районному суді Дніпра.

Ухилення від мобілізації. Олександр Голубничий — мешканець Дніпра, засновник благодійного фонду. За даними слідства, за гроші він допомагав ухилянтам: чоловіків вносили до волонтерських списків, які подавали на систему “Шлях”, аби вони виїхали за кордон. Голубничому інкримінують перешкоджання законній діяльності ЗСУ. Засідання призначено на 18 квітня о 09:00 у Жовтневому районному суді Дніпра.

Громадська діячка з Лиману. Валентина Ткач — пенсіонерка з Лиману. До повномасштабного вторгнення жінка була заступницею голови мікрорайону. Під час окупації вона продовжила допомагати місцевим, їй довелося контактувати з окупантами щодо гуманітарки. СБУ звинуватила жінку у колабораціонізмі. Натомість підсудна заперечує, що займала будь-яку посаду при окупантах. Її підтримують і місцеві жителі. Засідання призначено на 19 квітня об 11:00 в Індустріальному районному суді Дніпра.

Посадовець із Житомира. Володимир Грішаєв працював юрисконсультом в управлінні Держагентства меліорації та рибного господарства у Житомирській області. Як встановило слідство, у березні 2022 року він сказав на роботі, що хоче, аби окуповані українські території лишилися Росії, а коли прийдуть російські війська, жити буде краще, ніж за української влади. Крім цього сказав, що росіяни не хочуть воювати. Його дії кваліфікували як глорифікація збройної агресії РФ. Засідання призначено на 17 квітня о 10:00 у Богунському районному суді Житомира.

Житомирська освітянка. Людмила Красуцька ― заступниця директора ліцею у Житомирі та вчителька математики. Слідство вважає, що вона виправдовувала агресію РФ проти України та глорифікувала її учасників. Наразі її відсторонили від посади. Засідання призначено на 17 квітня о 09:30 у Богунському районному суді Житомира.

Охоронець Януковича. В’ячеслав Заневський — колишній керівник охорони президента-втікача Віктора Януковича. За даними слідства, після захоплення Херсона і частини Миколаївської області він допомагав загарбникам у поширенні кремлівського режиму та придушенні руху опору. Зокрема здавав учасників АТО, патріотично налаштованих містян. Його звинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 17 квітня о 09:30 в Орджонікідзевському районному суді Запоріжжя (in absentia).

Айтівець. Вадим Коломієць — мешканець Кропивницького. Як каже слідство, він із колегами-айтівцями займався оборудками з конвертацією і виведенням електронних грошей без відповідної ліцензії. Окрім інших платіжних систем, використовував ті, що заборонені в Україні санкціями. Серед тих, кому конвертували електронну валюту, були представники “ДНР”. У 2021 році суд обрав йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Коломійця звинувачують у фінансуванні тероризму. Засідання призначено на 15 квітня о 14:00 у Кіровському районному суді Кропивницького.

Пенсіонерка і чат-боти. Ірина Колеснік ― пенсіонерка з Миколаєва. Слідство вважає, що вона неодноразово передавала росіянам дані для коригування ударів по місту через чат-боти. Також у соцмережах вона поширювала пости про виправдання дій РФ, підтримку Путіна і ностальгію за СРСР. Її обвинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про ЗСУ. Засідання призначено на 17 квітня о 13:00 у Ленінському районному суді Миколаєва.

“Війна братніх народів”. Павло Ярош — мешканець Одеси. Як каже слідство, він звертався від імені своєї ГО “Ярош “Україна” понад усе” до СБУ з проханням порушити справу проти президента Володимира Зеленського через “державну зраду”. За час повномасштабної війни Росії проти України Ярош поширював заяви про війну “братніх слов’янських народів” і “тотальне знищення українських і російських чоловіків”. Його обвинувачують у виправдовуванні російської агресії. Судове засідання призначено на 15 квітня о 15:30 у Київському районному суді Одеси.

Павло Ярош, обвинувачений у виправдуванні російської агресії. Фото: Facebook

Координати Таврійського напрямку. Слідство вважає, що Олег Одуд зі спільником збирав і передавав росіянам координати для коригування ракетних ударів. Наприклад, залізниці, енергетичних і військових об’єктів, блокпостів. За кожну локацію мав отримати $100, але не встиг. Його затримали за підозрою в державній зраді. Засідання призначено на 18 квітня о 10:30 у Малиновському районному суді Одеси.

“Волонтер” окупантів. Володимир Грубник — колишній одеський хірург. У 2019 році його засудили за організацію вибуху під одеським управлінням СБУ, що стався 2015 року. Після вироку суду його віддали на обмін в Росію. Коли почалося повномасштабне вторгнення РФ, Грубник, за даними слідства, створив телеграм-канал для збору коштів на потреби окупантів. Йому інкримінують пособництво державі-агресору. Засідання призначено на 16 квітня о 13:30 у Приморському районному суді Одеси (in absentia).

Заклик до перемовин. Олександр Курпіль — депутат Охтирської районної ради від партії “Наш край”. Слідство вважає, що він поширював заклики до зміни кордонів України та до перемовин, допомагав росіянам із продуктами, маршрутами, супроводжував їх. Йому інкримінують державну зраду. Засідання призначено на 18 квітня о 19:00 в Охтирському міськрайонному суді Сумської області.

Голова громади. Олександр Ген — колишній член Партії регіонів, тричі очолював Середино-Будську громаду. У 2022-му був на цій посаді від партії “Наш край”. Коли почалось повномасштабне вторгнення, каже слідство, передавав російським військовим інформацію про ЗСУ, планував здати їм місто. Його затримали за підозрою в державній зраді. Засідання призначено на 16 квітня о 14:30 у Зарічному районному суді м. Суми.

Співпраця з окупантами. Олександр Рагулін — мешканець Сумської області. За версією слідства, під час окупації на початку 2022 року він допомагав російським військовим заселятися у місцеві навчальні заклади, видавав людей, які б могли чинити спротив. Чоловіку інкримінують держзраду. Засідання призначено на 17 квітня о 15:00 у Зарічному районному суді м. Суми.

Лісівник із Харківщини. Андрій Сидоренко до повномасштабного вторгнення працював старшим майстром лісу Борівського лісництва на Харківщині. Після окупації чоловік очолив лісництво при окупантах. Чоловіку інкримінують колабораціонізм. Засідання призначено на 15 квітня об 11:00 у Дзержинському районному суді Харкова.

Справа про зґвалтування на Харківщині. Еміль Ахмеров, Маммі Маммієв, Костянтин Шляпніков — командир полку, командир відділення та водій відповідно — російські військові, які окупували Харківщину. Прокуратура вважає, що вони зґвалтували дівчину під час окупації області. Засідання призначено на 19 квітня о 14:00 у Дзержинському районному суді міста Харкова (in absentia).

Коригувальник. Дмитро Кадубін, за даними слідства, повідомив представнику РФ через Telegram інформацію про розташування танкового батальйону в Києві. Кадубін заявив, що його під тортурами в поліції змусили себе обмовити. Чоловіку інкримінують несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ. Засідання призначено на 18 квітня о 12:15 у Жовтневому районному суді міста Харкова.

Знімали розміщення військових у Харкові. Павло Колесник і Сергій Смельницький — пенсіонери МВС із Харкова. За даними слідства, влітку 2022 року вони зняли та передали росіянам через Telegram розташування ЗСУ. Обом інкримінують держзраду. Засідання призначено на 19 квітня о 10:30 у Жовтневому районному суді міста Харкова.

Чергував на блокпостах окупантів. Євгеній Гелуненко — мешканець Харківщини. Як каже слідство, під час окупації села Мартове він супроводжував російських військових, розповідав про те, який транспорт є у місцевих, допомагав із харчуванням, чергував на блокпостах. Чоловіку інкримінують пособництво державі-агресору. Засідання призначено на 16 квітня о 12:00 у Київському районному суді міста Харкова.

Голова Старого Салтова. Едуард Коновалов був головою Старого Салтова, коли селище окупували росіяни. Він зібрав депутатів, закликав не чинити опір і сказав, що всіляко допомагатиме російським військовим. Коли селище звільнили, Коновалова затримали за підозрою в пособництві державі-агресору. Засідання призначено на 19 квітня о 14:00 у Київському районному суді Харкова.

Фермерка з Харківщини. Наталія Проценко — власниця сільгосппідприємства, депутатка Шевченківської селищної ради, обрана від ОПЗЖ. Як встановило слідство, під час окупації громади у 2022 році вона надала своє підприємство росіянам для розміщення та ремонту техніки. Крім цього, організувала продаж збіжжя до Росії. Жінці інкримінують пособництво країні-агресору. Засідання призначено на 15 квітня о 10:40 в Орджонікідзевському районному суді Харкова.

Продаж зерна. Дмитро Кабанець — аграрій із Куп’янського району Харківської області. Під час окупації, стверджує слідство, він співпрацював із окупаційною військовою адміністрацією. На підставі “патенту” від росіян продавав зерно та платив відсотки в окупаційний бюджет. Чоловіку інкримінують колабораціонізм.  Засідання призначено на 15 квітня о 10:40 в Орджонікідзевському районному суді Харкова.

Допомагав “націоналізації”. Едуард Лебеденко — агропідприємець із Куп’янська. За даними обвинувачення, під час окупації він надавав приміщення агрофірми окупантам. Також сприяв “націоналізації” майна інших фермерів, які виїхали з окупованого міста. Власне підприємство чоловік перереєстрував у “податковій” окупантів, продавав зерно до Росії. Дії чоловіка кваліфікували як пособництво державі-агресору. Засідання призначено на 15 квітня об 11:00 у Червонозаводському районному суді Харкова.

Переобладнання лікарень. Ігор Капленко ― колишній депутат Куп’янської районної ради. У 2022 році під час окупації міста, каже слідство, наказав переобладнати українські лікарні під військові госпіталі російських окупантів. Був “керівником відділу охорони здоров’я військово-цивільної адміністрації Куп‘янського району РФ”. У 2023 році СБУ затримала Капленка. Під час оголошення підозри повністю визнав свою провину. Його обвинувачують у колабораційній діяльності. Засідання призначено на 16 квітня о 10:00 у Червонозаводському районному суді Харкова.

Фельдшерка. Яна Сєрьогіна — фельдшерка амбулаторії у Балаклійському районі. За даними слідства, під час окупації вона передала приміщення медзакладу окупантам. Жінка каже, що її обмовили і що вона лише продавала солдатам ліки, а в амбулаторії вони не базувалися. Сєрьогіній інкримінують колабораціонізм. Засідання призначено на 15 квітня о 14:00 у Балаклійському районному суді Харківської області.

Обстріл села з танку. Юрій Запорожський і Микита Хлистов — російські оператор-навідник танку та його командир зі 138-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади. Слідство вважає, що 29 квітня вони з танку розстрілювали будинки в селі Велика Роганка на Харківщині. Обох обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 19 квітня об 11:00 у Харківському районному суді Харківської області (in absentia).

Пограбували Добкіна. Артем Борісов, Дмитро Кузьмін, Михайло Домрачов, Сергій Мушта — військові армії РФ. За даними слідства, під час окупації Харківщини кримінальний авторитет “Чиж” організував пограбування будинків місцевих. Для цього залучив російських військових і містян Віталія Гречка, Бежана Гаспаряня, Аліну Білуху, яких уже притягували до кримінальної відповідальності. Серед пограбованих була й родина екснардепа Михайла Добкіна. Також ця група, стверджує слідство, катувала цивільних. Їм інкримінують порушення законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 15 квітня о 13:45 у Чугуївському міському суді Харківської області (in absentia).

Російська освіта. Наталія Тітова — мешканка Херсона. Під час окупації, каже слідство, вона працювала у відділі документообігу захопленого університету і сприяла впровадженню російських освітніх стандартів. Жінці інкримінують колабораціонізм. Засідання призначено на 16 квітня о 14:00 у Херсонському міському суді.

Вивозив дітей із Херсона у Крим. Микола Джиганський — власник херсонського автопідприємства. За даними СБУ, під час окупації міста він надавав росіянам транспорт, брав участь у вивезенні дітей із Херсона у Крим. Чоловіка затримали під час спроби виїзду до Молдови. Засідання призначено на 17 квітня о 10:00 у Херсонському міському суді.

Катування у Херсоні. Рустам Шанкін — військовий нацгвардії РФ, Олександр Терещенко — експоліцейський із Херсона. За даними слідства, під час окупації Херсона вони катували цивільних. Їм інкримінують порушення законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 19 квітня об 11:30 у Херсонському міському суді (in absentia).

Знімала “приліт” у Черкасах. Людмила Броздніченко — мешканка Черкас. Її соцмережі рясніють пропагандистськими дописами, вона носить футболку з портретом Путіна. За даними слідства, після ракетної атаки на Черкаси у вересні 2023 року жінка сфотографувала результати обстрілу й переслала знайомому громадянину Росії, який на той момент жив у Києві. Жінку затримали. Їй інкримінують поширення пропаганди війни. Засідання призначено на 17 квітня о 14:00 у Соснівському районному суді Черкас.

Розстріл цивільного авто. Дмитро Колчаков — російський військовий. У березні 2022 року, каже слідство, він вистрілив із автомата по авто, в якому їхала родина — водій, дві жінки й неповнолітня. Одна з жінок отримала поранення. Колчакову інкримінують порушення законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 18 квітня о 09:20 у Чернігівському районному суді (in absentia).

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Російський штурмовик визнав, що розстріляв українського військовополоненого

Дмитро Курашов, стрілець російського штурмового загону “Шторм-V” армії РФ визнав, що розстріляв українського військовополоненого. Раніше він провину заперечував. Зізнання прозвучала на судовому засіданні у Заводському райсуді Запоріжжя, де розпочали розгляд справи за звинуваченням проти Курашова у порушенні законів і звичаїв війни.

1 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Очільника херсонського СІЗО, якого катували росіяни, судять за держзраду

У березні 2022 року росіяни окупували Херсон і почали захоплювати українські державні установи. Одинадцятого травня вони увірвалися до херсонського слідчого ізолятора і затримали його начальника Ігоря Гурякова. Згодом російські пропагандисти опублікували відео, де начальник СІЗО заявляє про співпрацю з окупантами. Проте знайомі Гурякова повідомили, що він говорив під тортурами. 

31 Жовтня 2024

Війна і правосуддя
Ні медіа, ні потерпілі не розуміють, як працює судова система, — Решетилова на конференції USAID

Голова Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова та Андрій Яковлєв, експерт МІПЛ з Міжнародного гуманітарного права, взяли участь у другій щорічній конференції “Правосуддя в національних судах у справах про воєнні злочини”. Захід, присвячений невідворотності покарання воєнних злочинців, відбувся у Києві у рамках програми USAID “Справедливість для всіх”.

29 Жовтня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Російський штурмовик визнав, що розстріляв українського військовополоненого

Дмитро Курашов, стрілець російського штурмового загону “Шторм-V” армії РФ визнав, що розстріляв українського військовополоненого. Раніше він провину заперечував. Зізнання прозвучала на судовому засіданні у Заводському райсуді Запоріжжя, де розпочали розгляд справи за звинуваченням проти Курашова у порушенні законів і звичаїв війни.

1 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Очільника херсонського СІЗО, якого катували росіяни, судять за держзраду

У березні 2022 року росіяни окупували Херсон і почали захоплювати українські державні установи. Одинадцятого травня вони увірвалися до херсонського слідчого ізолятора і затримали його начальника Ігоря Гурякова. Згодом російські пропагандисти опублікували відео, де начальник СІЗО заявляє про співпрацю з окупантами. Проте знайомі Гурякова повідомили, що він говорив під тортурами. 

31 Жовтня 2024

Єрмак у Канаді озвучив план звільнення цивільних українців з російського полону. До його розробки долучилась МІПЛ

Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України, під час Міністерської конференції з людського виміру Формули миру у Монреалі заявив, що міжнародна спільнота має спрямувати зусилля на звільнення цивільних, яких утримує Росія. Про це йдеться на сайті президента України. 

31 Жовтня 2024

Більше публікацій