Send Lette
Адвокація

“Україна готова забирати всіх, але Росія не готова віддавати”. МІПЛ бере участь у Міжнародному конгресі у Вільнюсі

Виконавча директорка Медійної ініціативи за права людини Тетяна Катриченко бере участь у Міжнародному конгресі “Переосмислення України та Європи: Нові виклики для істориків”. Конгрес відбувається у Вільнюсі 1517 вересня 2023 року. До нього долучилися понад 100 істориків та експертів із різних країн. Тетяна Катриченко виступила під час панелі “Злочини проти цивільного населення впродовж 20142023 років”, організованій Центром документування російських злочинів в Україні ім. Рафаеля Лемкіна (Lemkin Center). Катриченко говорила про практику затримання цивільних громадян України з 2014 року та відсутність алгоритму їхнього звільнення.

“Через військові дії на території РФ опинилися десятки тисяч українців. Більшість були змушені тікати від постійних обстрілів, вони не мали іншого виходу. Деякі з них залишилися на території РФ, деякі поїхали у треті країни. Цивільні заручники, про яких ми сьогодні говоримо, — це люди, більшість із яких не тікали від обстрілів, не планували виїжджати. Вони просто не погоджувалися з окупацією. І цей протест — головна причина затримання та ув’язнення Російською Федерацією. Це не просто біженці або депортовані, це люди, які перебувають у місцях позбавлення волі. У тюрмах та СІЗО. Саме там перебувають сьогодні ті, хто не скоював жодних злочинів, а просто прагнув зберегти свою країну”, сказала Катриченко.

МІПЛ бере участь у панелі у “Злочини проти цивільного населення впродовж 2014—2023 років”

Катерина Огієвська, документаторка МІПЛ та представниця ГО “Цивільні у полоні” розповіла, як її родина опинилась в окупації в Чернігівській області, а також про викрадення її нареченого Микити Бузінова. Чоловіка росіяни затримали в березні, ймовірно, вивезли на територію РФ.

Україна готова забирати всіх, але Росія не готова віддавати. Ми шукаємо підтримки нашої ідеї безумовного звільнення цивільних. Україна не може міняти цивільних на цивільних, бо Росія буде затримувати ще більше громадян на окупованих територіях”, — підкреслила Огієвська, відповідаючи на запитання про можливості повернення Бузінова та інших.

Нагадаємо, у своєму звіті “Затримання цивільних осіб в умовах збройного нападу Російської Федерації на Україну” Управління Верховного комісара ООН з прав людини задокументувало 864 індивідуальні випадки свавільних затримань, скоєних Російською Федерацією на території України в період із 24 лютого 2022 по 23 травня 2023 року. За даними МІПЛ, на кінець серпня 2023 року в заручниках РФ опинилося 1122 цивільних. Насправді ж, цивільних, затриманих РФ, може буть у три-чотири рази більше.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
У російському ув’язненні перебуває близько 300 цивільних з деокупованих північних областей

Затримання, утримання і переміщення українських цивільних Росією, а також так звані “судові процеси” над ними — схожі на всіх окупованих територіях України, що свідчить про умисну політику РФ. Таку заяву зробила Тетяна Катриченко, виконавча директорка Медійної ініціативи за права людини, під час пресбрифінгу “Справа Вікторії Рощиної: як захистити права цивільних, незаконно затриманих РФ”.

24 Жовтня 2024

Адвокація
“Міжнародній спільноті варто припинити мріяти про демократичну Росію майбутнього”, — Любов Смачило на FORUM 2000

У Празі проходить щорічна демократична конференція, яку організовує фундація FORUM 2000. Цього разу вона присвячена викликам, які кидає демократії розвиток технологій, поглиблення глобальних розбіжностей і внутрішні розколи у демократичних системах.

16 Жовтня 2024

Адвокація
Катування і переслідування українців Росією треба розслідувати як злочини проти людяності — правозахисники

МІПЛ, Zmina та ОМСТ презентували у Варшаві масштабне дослідження злочинів Росії на окупованих територіях України. Мова йде про катування і переслідування українців за політичними та ідеологічними ознаками. Під час дискусії також говорили про медико-правове документування тортур, своїми напрацюваннями тут поділилася PHR.

8 Жовтня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Cards
Олександр Чирков 

Олександр Чирков  Дата зникнення: 17 березня 2022 року Місце зникнення: Глібівка, Київська область   Олександр Чирков — […]

30 Жовтня 2024

Війна і правосуддя
Ні медіа, ні потерпілі не розуміють, як працює судова система, — Решетилова на конференції USAID

Голова Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова та Андрій Яковлєв, експерт МІПЛ з Міжнародного гуманітарного права, взяли участь у другій щорічній конференції “Правосуддя в національних судах у справах про воєнні злочини”. Захід, присвячений невідворотності покарання воєнних злочинців, відбувся у Києві у рамках програми USAID “Справедливість для всіх”.

29 Жовтня 2024

Насильницькі зникнення
МІПЛ дізналась, де росіяни тримають чотирьох з п’яти викрадених під час окупації Київщини мешканців Прибірська

Прибірськ — невелике село на Київщині, неподалік Чорнобиля. У лютому 2022-го росіяни захопили його разом із сусідніми Ораним і Хочевою, а за місяць викрали п’ятьох місцевих хлопців, які намагалися знайти зв’язок в окупації та повідомити рідним, що живі. Відтоді вони перебувають у російській неволі.

29 Жовтня 2024

Більше публікацій