Send Lette
Адвокація

“Україна готова забирати всіх, але Росія не готова віддавати”. МІПЛ бере участь у Міжнародному конгресі у Вільнюсі

Виконавча директорка Медійної ініціативи за права людини Тетяна Катриченко бере участь у Міжнародному конгресі “Переосмислення України та Європи: Нові виклики для істориків”. Конгрес відбувається у Вільнюсі 1517 вересня 2023 року. До нього долучилися понад 100 істориків та експертів із різних країн. Тетяна Катриченко виступила під час панелі “Злочини проти цивільного населення впродовж 20142023 років”, організованій Центром документування російських злочинів в Україні ім. Рафаеля Лемкіна (Lemkin Center). Катриченко говорила про практику затримання цивільних громадян України з 2014 року та відсутність алгоритму їхнього звільнення.

“Через військові дії на території РФ опинилися десятки тисяч українців. Більшість були змушені тікати від постійних обстрілів, вони не мали іншого виходу. Деякі з них залишилися на території РФ, деякі поїхали у треті країни. Цивільні заручники, про яких ми сьогодні говоримо, — це люди, більшість із яких не тікали від обстрілів, не планували виїжджати. Вони просто не погоджувалися з окупацією. І цей протест — головна причина затримання та ув’язнення Російською Федерацією. Це не просто біженці або депортовані, це люди, які перебувають у місцях позбавлення волі. У тюрмах та СІЗО. Саме там перебувають сьогодні ті, хто не скоював жодних злочинів, а просто прагнув зберегти свою країну”, сказала Катриченко.

МІПЛ бере участь у панелі у “Злочини проти цивільного населення впродовж 2014—2023 років”

Катерина Огієвська, документаторка МІПЛ та представниця ГО “Цивільні у полоні” розповіла, як її родина опинилась в окупації в Чернігівській області, а також про викрадення її нареченого Микити Бузінова. Чоловіка росіяни затримали в березні, ймовірно, вивезли на територію РФ.

Україна готова забирати всіх, але Росія не готова віддавати. Ми шукаємо підтримки нашої ідеї безумовного звільнення цивільних. Україна не може міняти цивільних на цивільних, бо Росія буде затримувати ще більше громадян на окупованих територіях”, — підкреслила Огієвська, відповідаючи на запитання про можливості повернення Бузінова та інших.

Нагадаємо, у своєму звіті “Затримання цивільних осіб в умовах збройного нападу Російської Федерації на Україну” Управління Верховного комісара ООН з прав людини задокументувало 864 індивідуальні випадки свавільних затримань, скоєних Російською Федерацією на території України в період із 24 лютого 2022 по 23 травня 2023 року. За даними МІПЛ, на кінець серпня 2023 року в заручниках РФ опинилося 1122 цивільних. Насправді ж, цивільних, затриманих РФ, може буть у три-чотири рази більше.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Свавілля без кордонів: російські кати з Криму знущаються з українців на нових окупованих територіях

Українські правозахисники та міжнародні організації представили в ООН докази систематичних воєнних злочинів Росії. Захід “Катування та свавільне затримання як злочини проти людяності” відбувся 19 березня у Женеві в межах 58-ї сесії Ради ООН з прав людини.

20 Березня 2025

Адвокація
Які виплати та соціальні гарантії передбачені для звільнених зі служби військових

Повернення з фронту — це не лише кінець служби, а й початок нового етапу життя: адаптація, пошук роботи, відновлення здоров’я. Однак не всі військові знають про те, яку підтримку гарантує їм держава, зокрема під час звільнення.

28 Лютого 2025

Адвокація
Медійна ініціатива за права людини створила правління

На загальних зборах членів МІПЛ обрали правління організації. До нього увійшли Марія Томак, Альона Луньова і Крістофер Рассел. Усі вони мають значний досвід у сфері правозахисту та відтепер долучатимуться до посилення ефективності МІПЛ, формування стратегічного бачення її розвитку та залучення додаткових ресурсів.

28 Лютого 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Підпал авто військових, страта військового і колишній полонений: 98 справ в українських судах наприкінці березня 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

21 Березня 2025

Війна і правосуддя
Пенсіонер із Херсона, якого засудили за сприяння у воєнному злочині, оскаржує вирок

У Миколаївському апеляційному суді слухають скаргу 64-річного Григорія Драгуненка, пенсіонера з Херсона. Торік його засудили за пособництво російським військовим у катуванні цивільних мешканців на Миколаївщині. Суд першої інстанції присудив йому дев’ять років в’язниці за сприяння у воєнному злочині. Його захист просить про виправдання, мовляв, чоловік діяв під примусом. МІПЛ побувала на апеляційному засіданні, записала пояснення підсудного та розповідає, як триває слухання.

21 Березня 2025

Адвокація
Свавілля без кордонів: російські кати з Криму знущаються з українців на нових окупованих територіях

Українські правозахисники та міжнародні організації представили в ООН докази систематичних воєнних злочинів Росії. Захід “Катування та свавільне затримання як злочини проти людяності” відбувся 19 березня у Женеві в межах 58-ї сесії Ради ООН з прав людини.

20 Березня 2025

Більше публікацій