Адвокація

“Україна готова забирати всіх, але Росія не готова віддавати”. МІПЛ бере участь у Міжнародному конгресі у Вільнюсі

Виконавча директорка Медійної ініціативи за права людини Тетяна Катриченко бере участь у Міжнародному конгресі “Переосмислення України та Європи: Нові виклики для істориків”. Конгрес відбувається у Вільнюсі 1517 вересня 2023 року. До нього долучилися понад 100 істориків та експертів із різних країн. Тетяна Катриченко виступила під час панелі “Злочини проти цивільного населення впродовж 20142023 років”, організованій Центром документування російських злочинів в Україні ім. Рафаеля Лемкіна (Lemkin Center). Катриченко говорила про практику затримання цивільних громадян України з 2014 року та відсутність алгоритму їхнього звільнення.

“Через військові дії на території РФ опинилися десятки тисяч українців. Більшість були змушені тікати від постійних обстрілів, вони не мали іншого виходу. Деякі з них залишилися на території РФ, деякі поїхали у треті країни. Цивільні заручники, про яких ми сьогодні говоримо, — це люди, більшість із яких не тікали від обстрілів, не планували виїжджати. Вони просто не погоджувалися з окупацією. І цей протест — головна причина затримання та ув’язнення Російською Федерацією. Це не просто біженці або депортовані, це люди, які перебувають у місцях позбавлення волі. У тюрмах та СІЗО. Саме там перебувають сьогодні ті, хто не скоював жодних злочинів, а просто прагнув зберегти свою країну”, сказала Катриченко.

МІПЛ бере участь у панелі у “Злочини проти цивільного населення впродовж 2014—2023 років”

Катерина Огієвська, документаторка МІПЛ та представниця ГО “Цивільні у полоні” розповіла, як її родина опинилась в окупації в Чернігівській області, а також про викрадення її нареченого Микити Бузінова. Чоловіка росіяни затримали в березні, ймовірно, вивезли на територію РФ.

Україна готова забирати всіх, але Росія не готова віддавати. Ми шукаємо підтримки нашої ідеї безумовного звільнення цивільних. Україна не може міняти цивільних на цивільних, бо Росія буде затримувати ще більше громадян на окупованих територіях”, — підкреслила Огієвська, відповідаючи на запитання про можливості повернення Бузінова та інших.

Нагадаємо, у своєму звіті “Затримання цивільних осіб в умовах збройного нападу Російської Федерації на Україну” Управління Верховного комісара ООН з прав людини задокументувало 864 індивідуальні випадки свавільних затримань, скоєних Російською Федерацією на території України в період із 24 лютого 2022 по 23 травня 2023 року. За даними МІПЛ, на кінець серпня 2023 року в заручниках РФ опинилося 1122 цивільних. Насправді ж, цивільних, затриманих РФ, може буть у три-чотири рази більше.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Аналітика
Заручники Росії: МІПЛ презентувала першу аналітику на основі задокументованих в системі iDoc воєнних злочинів РФ

Презентація аналітики “Безпідставні арешти та утримання цивільних заручників на північних територіях України. Аналіз задокументованих свідчень” відбулася в Осло. Співорганізаторами заходу стали МIПЛ і Норвезький Гельсінський Комітет.

21 Вересня 2023

Адвокація
Росія ігнорує закиди ООН щодо катувань українських цивільних та військовополонених

Спецдоповідачка ООН з питань катувань Еліс Джил Едвардс заявляє, що Російська Федерація ігнорує документ, у якому зафіксовано факти катувань українців російськими військовими. Про це Едвардс повідомила на своїй сторінці в Twitter.

17 Серпня 2023

Військовополонені
П’ять років закону про правовий статус осіб, зниклих безвісти: діє, але з проблемами – правозахисники

Минуло п’ять років, як Верховна Рада прийняла закон “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти”. Закон діє, однак ряд його […]

12 Липня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
На Генасамблеї ООН нагадали про вбивство 16-річного Тіграна Оганнісяна

Під час виступу в рамках Генасамблеї ООН Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що просто перед вильотом до Сполучених Штатів мав розмову з матір’ю загиблого підлітка Тіграна Оганнісяна

22 Вересня 2023

Аналітика
Заручники Росії: МІПЛ презентувала першу аналітику на основі задокументованих в системі iDoc воєнних злочинів РФ

Презентація аналітики “Безпідставні арешти та утримання цивільних заручників на північних територіях України. Аналіз задокументованих свідчень” відбулася в Осло. Співорганізаторами заходу стали МIПЛ і Норвезький Гельсінський Комітет.

21 Вересня 2023

Війна і правосуддя
“Чи може вона зрадити?” У справі Світлани Оголь допитали перших свідків

У Миколаєві судять Світлану Оголь. Жінку обвинувачують у тому, що вона здала окупантам колишнього атовця Сергія Кучерешка і ніби як зрадила Україну. МІПЛ побувала на судовому засіданні, де допитали перших свідків.

18 Вересня 2023

Більше публікацій