Send Lette
Адвокація

“Україна готова забирати всіх, але Росія не готова віддавати”. МІПЛ бере участь у Міжнародному конгресі у Вільнюсі

Виконавча директорка Медійної ініціативи за права людини Тетяна Катриченко бере участь у Міжнародному конгресі “Переосмислення України та Європи: Нові виклики для істориків”. Конгрес відбувається у Вільнюсі 1517 вересня 2023 року. До нього долучилися понад 100 істориків та експертів із різних країн. Тетяна Катриченко виступила під час панелі “Злочини проти цивільного населення впродовж 20142023 років”, організованій Центром документування російських злочинів в Україні ім. Рафаеля Лемкіна (Lemkin Center). Катриченко говорила про практику затримання цивільних громадян України з 2014 року та відсутність алгоритму їхнього звільнення.

“Через військові дії на території РФ опинилися десятки тисяч українців. Більшість були змушені тікати від постійних обстрілів, вони не мали іншого виходу. Деякі з них залишилися на території РФ, деякі поїхали у треті країни. Цивільні заручники, про яких ми сьогодні говоримо, — це люди, більшість із яких не тікали від обстрілів, не планували виїжджати. Вони просто не погоджувалися з окупацією. І цей протест — головна причина затримання та ув’язнення Російською Федерацією. Це не просто біженці або депортовані, це люди, які перебувають у місцях позбавлення волі. У тюрмах та СІЗО. Саме там перебувають сьогодні ті, хто не скоював жодних злочинів, а просто прагнув зберегти свою країну”, сказала Катриченко.

МІПЛ бере участь у панелі у “Злочини проти цивільного населення впродовж 2014—2023 років”

Катерина Огієвська, документаторка МІПЛ та представниця ГО “Цивільні у полоні” розповіла, як її родина опинилась в окупації в Чернігівській області, а також про викрадення її нареченого Микити Бузінова. Чоловіка росіяни затримали в березні, ймовірно, вивезли на територію РФ.

Україна готова забирати всіх, але Росія не готова віддавати. Ми шукаємо підтримки нашої ідеї безумовного звільнення цивільних. Україна не може міняти цивільних на цивільних, бо Росія буде затримувати ще більше громадян на окупованих територіях”, — підкреслила Огієвська, відповідаючи на запитання про можливості повернення Бузінова та інших.

Нагадаємо, у своєму звіті “Затримання цивільних осіб в умовах збройного нападу Російської Федерації на Україну” Управління Верховного комісара ООН з прав людини задокументувало 864 індивідуальні випадки свавільних затримань, скоєних Російською Федерацією на території України в період із 24 лютого 2022 по 23 травня 2023 року. За даними МІПЛ, на кінець серпня 2023 року в заручниках РФ опинилося 1122 цивільних. Насправді ж, цивільних, затриманих РФ, може буть у три-чотири рази більше.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Верховна Рада пропонує нові правила визнання зниклих безвісти військових померлими

У ВР зареєстрували законопроєкт № 12451, яким хочуть змінити правила визнання зниклих безвісти військових померлими. Документ уточнює строки, з якого часу родина має право звернутися до суду, не чекаючи на завершення війни.

9 Червня 2025

Адвокація
Трибунал для Путіна: лідери незахідного світу не квапляться судити Росію за війну проти України

Попри підтримку Заходу, більшість лідерів країн Африки, Азії та Латинської Америки тримаються осторонь ідеї Спеціального трибуналу щодо Росії за агресію проти України. МІПЛ обговорила цю проблему під час відкритої дискусії “Поза межами Заходу: Глобальні перспективи щодо Спеціального трибуналу за злочин агресії”.

30 Травня 2025

Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Росіяни вивезли з Криму викраденого в Херсоні іспанського волонтера: 77-річний Маріо зник

Російська військова прокуратура стверджує, що іспанський волонтер Маріано Гарсія Калатаюд залишив Крим у напрямку Херсонської області. До того його понад рік утримували у слідчому ізоляторі Сімферополя після того, як викрали у Херсоні. Зараз місце перебування 77-річного чоловіка, який у неволі пережив інфаркт, залишається невідомим, рідні продовжують пошуки.

13 Червня 2025

Інші воєнні злочини
Сліди війни на кожному фасаді: репортаж із Сараєва, де воєнні злочинці подібно Росії казали, що вбиті діти — це вигадка

На запрошення Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти українська делегація, яка складалася з представників громадських організацій, родин зниклих безвісти та державний органів, відвідала Боснію та Герцеговину, аби обмінятися досвідом.

12 Червня 2025

Війна і правосуддя
Сталкерив жінок і погрожував російськими ракетами: у Миколаєві поштаря засудили за держзраду

Поштара із Миколаєва Дмитра Т. визнали винним у державній зраді та призначили йому 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Прокуратура також обвинувачувала його в пособництві у воєнному злочині, однак суд визнав ці дії недоведеними.

11 Червня 2025

Більше публікацій