Адвокація

“Україна готова забирати всіх, але Росія не готова віддавати”. МІПЛ бере участь у Міжнародному конгресі у Вільнюсі

Виконавча директорка Медійної ініціативи за права людини Тетяна Катриченко бере участь у Міжнародному конгресі “Переосмислення України та Європи: Нові виклики для істориків”. Конгрес відбувається у Вільнюсі 1517 вересня 2023 року. До нього долучилися понад 100 істориків та експертів із різних країн. Тетяна Катриченко виступила під час панелі “Злочини проти цивільного населення впродовж 20142023 років”, організованій Центром документування російських злочинів в Україні ім. Рафаеля Лемкіна (Lemkin Center). Катриченко говорила про практику затримання цивільних громадян України з 2014 року та відсутність алгоритму їхнього звільнення.

“Через військові дії на території РФ опинилися десятки тисяч українців. Більшість були змушені тікати від постійних обстрілів, вони не мали іншого виходу. Деякі з них залишилися на території РФ, деякі поїхали у треті країни. Цивільні заручники, про яких ми сьогодні говоримо, — це люди, більшість із яких не тікали від обстрілів, не планували виїжджати. Вони просто не погоджувалися з окупацією. І цей протест — головна причина затримання та ув’язнення Російською Федерацією. Це не просто біженці або депортовані, це люди, які перебувають у місцях позбавлення волі. У тюрмах та СІЗО. Саме там перебувають сьогодні ті, хто не скоював жодних злочинів, а просто прагнув зберегти свою країну”, сказала Катриченко.

МІПЛ бере участь у панелі у “Злочини проти цивільного населення впродовж 2014—2023 років”

Катерина Огієвська, документаторка МІПЛ та представниця ГО “Цивільні у полоні” розповіла, як її родина опинилась в окупації в Чернігівській області, а також про викрадення її нареченого Микити Бузінова. Чоловіка росіяни затримали в березні, ймовірно, вивезли на територію РФ.

Україна готова забирати всіх, але Росія не готова віддавати. Ми шукаємо підтримки нашої ідеї безумовного звільнення цивільних. Україна не може міняти цивільних на цивільних, бо Росія буде затримувати ще більше громадян на окупованих територіях”, — підкреслила Огієвська, відповідаючи на запитання про можливості повернення Бузінова та інших.

Нагадаємо, у своєму звіті “Затримання цивільних осіб в умовах збройного нападу Російської Федерації на Україну” Управління Верховного комісара ООН з прав людини задокументувало 864 індивідуальні випадки свавільних затримань, скоєних Російською Федерацією на території України в період із 24 лютого 2022 по 23 травня 2023 року. За даними МІПЛ, на кінець серпня 2023 року в заручниках РФ опинилося 1122 цивільних. Насправді ж, цивільних, затриманих РФ, може буть у три-чотири рази більше.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
“Треба змінити споживацький підхід до жертв війни і їхніх трагедій”, — Ольга Решетилова

Складається враження, що правосуддя дуже часто не встигає за запитом на справедливість. Воно складне. Воно іноді залежне від політики. Разом із тим, уявлення про справедливість також не мають бути інфантильними. Прагнучи справедливості, ми повинні брати на себе відповідальність.

7 Грудня 2023

Адвокація
В ОБСЄ хочуть запустити Московський механізм щодо переслідування Росією цивільних українців

У Скопʼє під час 30-го щорічного засідання Ради міністрів ОБСЄ Медійна ініціатива за права людини разом із 41 країною-членом ОБСЕ провела сайдівент “У тіні російської окупації: як забезпечити притягнення до відповідальності та повернення цивільних заручників”

5 Грудня 2023

Адвокація
В ОБСЄ закликали повернути тіла українських підлітків Тіграна Оганнісяна і Микити Ханганова

У Скопʼє під час щорічної зустрічі Ради міністрів ОБСЄ голова МІПЛ Ольга Решетилова порушила питання повернення тіл убитих в окупованому Бердянську неповнолітніх Тіграна Оганнісяна і Микити Ханганова. Вона закликала ОБСЄ втрутитися в цю ситуацію, позаяк тіла підлітків не віддають рідним уже понад пʼять місяців.

2 Грудня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
“Треба змінити споживацький підхід до жертв війни і їхніх трагедій”, — Ольга Решетилова

Складається враження, що правосуддя дуже часто не встигає за запитом на справедливість. Воно складне. Воно іноді залежне від політики. Разом із тим, уявлення про справедливість також не мають бути інфантильними. Прагнучи справедливості, ми повинні брати на себе відповідальність.

7 Грудня 2023

Війна і правосуддя
У США чотирьох російських військових звинуватили у воєнних злочинах

США оголосили звинувачення чотирьом військовим армії РФ у воєнних злочинах: тортурах, незаконному ув’язненні та нелюдському поводженні. Вони скоїли це проти американця під час окупації Херсонської області.

7 Грудня 2023

Насильницькі зникнення
Вбивства в Гостомельському аеропорту: перша ексгумація тіла 

31 березня 2022 року російські війська залишили Бучу. Після так званого “жеста доброї волі” світ побачив справжнє обличчя рашизму — впродовж 33 днів окупації росіяни вбивали, катували, ґвалтували і мародерили. Ми розповідаємо історію місцевої жительки Юлії Баіш-Луцик і її чоловіка, якого викрали та вбили росіяни.

7 Грудня 2023

Більше публікацій