Send Lette
Війна і правосуддя

Україна обміняла Чінгіса Дамбаєва, який зізнався в убивстві цивільного біля Іванкова

Російський військовий Чінгіс Дамбаєв, обвинувачений у порушенні законів та звичаїв війни, нині перебуває на території РФ. Його обміняли на українських військових.

Про це журналісти МІПЛ дізналися під час судового засідання у Києво-Святошинському районному суді Київської області.

Чінгіс Дамбаєв уродженець республіки Бурятія, військовий 5-ї танкової бригади.

Перебуваючи у полоні, він дав свідчення українським правоохоронцям, що разом із колоною зайшов на територію України у перші дні повномасштабного вторгнення. Колона рухалася через Припʼять до селища Іванків.

Чінгіс Дамбаєв. Фото з сайту Миротворець

Дамбаєв розповідає, що разом із іншими танкістами копав окопи поблизу дороги. Водночас інші військові мали наказ від командира стріляти по автомобілях, які рухаються в напрямку Києва. Дамбаєв також стверджував, що командир віддав наказ розстрілювати людей, які викликають підозру.

Так росіяни розстріляли трьох українців, у яких росіяни нібито знайшли підозрілі фотографії в телефоні.

Сам Дамбаєв зазначив, що його покликали прибрати тіла двох розстріляних людей з дороги. Коли він почав підіймати одного з них, виявилось, що ця людина жива.

«Він захрипів. Я злякався і вистрілив у нього», говорить Дамбаєв на відео.

Згодом його взяли в полон та в присутності адвоката оголосили про підозру. Але за деякий час, як зазначає прокурор Носенко, Дамбаєва обміняли на захисників України військових, які перебували в полоні країни-агресорки.

Аби продовжити процес над росіянином, його оголосили спочатку в державний, а потім і в міжнародний розшук. А в серпні цього року суд дав дозвіл на спеціальне досудове розслідування.

3 жовтня прокурор попросив призначити справу до розгляду та слухати її в спеціальному судовому процесі тобто заочно.

Суддя Олександр Гришко погодився та призначив перше засідання по суті на 11 жовтня.

Артур Пріхно, МІПЛ

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
В Україні вперше з 2022 року виправдали звинувачену у держзраді — великий репортаж МІПЛ про справу

МІПЛ понад рік відстежувала судовий процес над Світланою Оголь з Миколаївщини. Її обвинувачували в державній зраді за те, що вона нібито здала росіянам ветерана АТО, якого вони закатували разом зі ще одним чоловіком. Зрештою суд визнав, що нічого з переліченого Оголь не робила. Її виправдали та відразу ж звільнили. Оголь провела в СІЗО понад два роки.

18 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Спецоперація “Синиця”, блогер в ЄС та робота на ФСБ з “Укроборонпрому”: 73 справи щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

15 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Майже 80 російських воєнних злочинців засуджено за катування українців — прокурор Бєлоусов    

МІПЛ розпитала Юрія Бєлоусова, який очолює Департамент війни ОГП, про те, навіщо судити тих, кого немає на лаві підсудних, про невиправдані очікування суспільства від МКС і чому він проти змін законодавства, які б дозволили судам враховувати свідчення, задокументовані правозахисниками.

13 Листопада 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Україна та незахідні країни мають багато спільних викликів, пов’язаних з Росією — Ольга Решетилова на відкритті Crimea Global

Виклики, що стоять перед Україною та незахідними країнами у зв’язку з Російською агресією багато у чому перетинаються. Про це сказала Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час свого виступу на відкритті Другої міжнародної конференції «Crimea Global. Understanding Ukraine through the South».

22 Листопада 2024

Адвокація
Систематичне порушення РФ Женевських конвенцій — злочин проти людяності, — правозахисники

Практики жорстокого поводження і порушення прав українських військовополонених Російська Федерація застосовує від початку збройного конфлікту в Україні. З 2014 року методи РФ не змінилися, а стали більш масовими. У такій поведінці росіян простежується державна політика.

21 Листопада 2024

Адвокація
Друга міжнародна конференція “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” стартувала

Сьогодні, 21 листопада, з урочистої церемонії відкриття розпочалася конференція "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South”, яка зібрала на одному майданчику понад 100 учасників, серед яких лідери громадської думки, експерти, журналісти, урядовці, представники дипломатичного корпусу.

21 Листопада 2024

Більше публікацій