Send Lette
Адвокація

Україна та незахідні країни мають багато спільних викликів, пов’язаних з Росією — Ольга Решетилова на відкритті Crimea Global

Виклики, що стоять перед Україною та незахідними країнами у зв’язку з Російською агресією багато у чому перетинаються. Про це сказала Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час свого виступу на відкритті Другої міжнародної конференції «Crimea Global. Understanding Ukraine through the South». Подія проходить у Києві 21-22 листопада 2024 року та зібрала провідних експертів та лідерів думок із різних куточків світу: Індії, Кенії, Бразилії, Судану, Іраку, Мексики та багатьох інших країн Африки, Азії та Латинської Америки. 

Одним з найбільших викликів, пов’язаних з Російською агресією, на думку правозахисниці є її безкарність. Те, що РФ не отримала справедливого покарання за попередні злочини у Чечні, Грузії, Сирії, Україні та низці африканських країн врешті у 2022 році спричинило широкомасштабну війну в центрі Європи, вважає Решетилова: 

— Відсутність відповідальності за її агресію дозволила Росії побудувати мережу диктатур по всьому світу, використовуючи економічний вплив, перекручені історичні наративи, пропаганду чи проксі-сили, як-от група Вагнера. Росія цілеспрямовано атакувала лікарні, школи та цивільну інфраструктуру як у Сирії, так і в Україні. Однак існуюча міжнародна система не дає відповіді на ці злочини, не кажучи вже про запобігання майбутнім.

Паралельно Росія розбудовує альтернативну правову реальність, проводячи так звані судові процеси над захопленими українськими цивільними та військовополоненими. Таким чином країна-агресорка підриває довіру та єдність навколо інституту Міжнародного Кримінального Суду та інших механізмів притягнення до відповідальності, підкреслила Решетилова. У завершення своєї промови вона зазначила, що такі платформи, як Crimea Global, надають представникам різних країн поштовх до налагодження зв’язків та об’єднання зусиль у протидії диктатурам.

— Усі ці нагальні питання, видимі з України — епіцентру глобальних змін, — ми плануємо обговорити під час конференції Crimea Global 2024. Хоча ми не вирішимо всі проблеми тут і зараз, діалог із представниками незахідних країн, який триває вже другий рік, є надзвичайно цінним. Обмін ідеями, досвідом і поглядами — це те підґрунтя, на якому абсолютно точно проростуть як нові рішення, так і міцні та якісні міжнародні відносини.

У церемонії відкриття Crimea Global 2024 також взяли участь Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева, Спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки з Міністерства закордонних справ України Максим Субх, Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, студент Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова Анураґ Крішна, модерував церемонію український журналіст та ведучий Вадим Карп’як.

Максим Субх, Таміла Ташева та Наріман Джелял на відкритті міжнародної конференції Crimea Global

Нагадуємо, конференція проходить за ініціативи Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим/Офісу Кримської платформи, співорганізатори — Медійна ініціатива за права людини, Центр прав людини ZMINA, Український ПЕН, за підтримки Centre for Information Resilience.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Правозахисники закликають народних депутатів не ухвалювати законопроєкти № 11538 та № 11539

Представники правозахисних організацій, які тривалий час працюють задля забезпечення відповідальності за міжнародні злочини, вчинені в умовах збройної агресії проти України, вважають, що прийняття законопроєктів № 11538 та № 11539 не тільки не сприяє майбутнім розслідуванням, але й ставить під сумнів перспективу існуючих справ.

20 Грудня 2024

Адвокація
Нацполіція змінює процедуру визначення підслідності у справах про зникнення безвісти

Національна поліція України впроваджує зміни в процедуру визначення підслідності у справах про зникнення безвісти. Про це повідомив Ігор Калантай, начальник відділу Головного слідчого управління Національної поліції України, на конференції до Міжнародного дня прав людини, організованій МІПЛ та МКЗБ. 

11 Грудня 2024

Адвокація
Україна зобовʼязана розслідувати всі випадки зникнення безвісти людей – Метью Холлідей

З нагоди Міжнародного дня прав людини 10 грудня у Києві відбулася конференція, присвячена захисту прав родин зниклих безвісти. Захід організувала Медійна ініціатива за права людини спільно з Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти. Учасники говорили про вирішення проблем зниклих безвісти, особливу увагу зосередили на діалозі між урядом, громадянським суспільством і міжнародними партнерами, аби рідні зниклих безвісти стали рівноправними партнерами в цьому процесі.

10 Грудня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Більше публікацій