Send Lette
Адвокація

Україна та незахідні країни мають багато спільних викликів, пов’язаних з Росією — Ольга Решетилова на відкритті Crimea Global

Виклики, що стоять перед Україною та незахідними країнами у зв’язку з Російською агресією багато у чому перетинаються. Про це сказала Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час свого виступу на відкритті Другої міжнародної конференції «Crimea Global. Understanding Ukraine through the South». Подія проходить у Києві 21-22 листопада 2024 року та зібрала провідних експертів та лідерів думок із різних куточків світу: Індії, Кенії, Бразилії, Судану, Іраку, Мексики та багатьох інших країн Африки, Азії та Латинської Америки. 

Одним з найбільших викликів, пов’язаних з Російською агресією, на думку правозахисниці є її безкарність. Те, що РФ не отримала справедливого покарання за попередні злочини у Чечні, Грузії, Сирії, Україні та низці африканських країн врешті у 2022 році спричинило широкомасштабну війну в центрі Європи, вважає Решетилова: 

— Відсутність відповідальності за її агресію дозволила Росії побудувати мережу диктатур по всьому світу, використовуючи економічний вплив, перекручені історичні наративи, пропаганду чи проксі-сили, як-от група Вагнера. Росія цілеспрямовано атакувала лікарні, школи та цивільну інфраструктуру як у Сирії, так і в Україні. Однак існуюча міжнародна система не дає відповіді на ці злочини, не кажучи вже про запобігання майбутнім.

Паралельно Росія розбудовує альтернативну правову реальність, проводячи так звані судові процеси над захопленими українськими цивільними та військовополоненими. Таким чином країна-агресорка підриває довіру та єдність навколо інституту Міжнародного Кримінального Суду та інших механізмів притягнення до відповідальності, підкреслила Решетилова. У завершення своєї промови вона зазначила, що такі платформи, як Crimea Global, надають представникам різних країн поштовх до налагодження зв’язків та об’єднання зусиль у протидії диктатурам.

— Усі ці нагальні питання, видимі з України — епіцентру глобальних змін, — ми плануємо обговорити під час конференції Crimea Global 2024. Хоча ми не вирішимо всі проблеми тут і зараз, діалог із представниками незахідних країн, який триває вже другий рік, є надзвичайно цінним. Обмін ідеями, досвідом і поглядами — це те підґрунтя, на якому абсолютно точно проростуть як нові рішення, так і міцні та якісні міжнародні відносини.

У церемонії відкриття Crimea Global 2024 також взяли участь Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева, Спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки з Міністерства закордонних справ України Максим Субх, Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, студент Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова Анураґ Крішна, модерував церемонію український журналіст та ведучий Вадим Карп’як.

Максим Субх, Таміла Ташева та Наріман Джелял на відкритті міжнародної конференції Crimea Global

Нагадуємо, конференція проходить за ініціативи Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим/Офісу Кримської платформи, співорганізатори — Медійна ініціатива за права людини, Центр прав людини ZMINA, Український ПЕН, за підтримки Centre for Information Resilience.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Підтримка родин полонених і фіксація наслідків катувань. У Києві міркують про підтримку постраждалих від РФ

26 червня у світі відзначають Міжнародний день на підтримку жертв катувань. За ініціативи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Києві в цей день відбулась панельна дискусія, участь у якій взяли спільноти родин військовополонених, громадські організації та представники держорганів.

26 Червня 2025

Адвокація
ВЛК за 2 дні. Як хворі потрапляють на фронт і чим це загрожує

Після початку повномасштабного вторгнення Україна максимально спростила доступ до військово-лікарських комісій (ВЛК), щоб збільшити пропускну спроможність системи та зробити її швидшою для військовозобов'язаних. Для цього, зокрема, минулоріч запустили триетапну реформу ВЛК, запровадивши електронний документообіг. Водночас тепер швидкість впливає на якість висновків комісії, через що у військо потрапляють люди з важкими діагнозами. 

18 Червня 2025

Адвокація
Євродепутати вимагають звільнити викрадених в окупації українців: готують резолюцію

У Європейському парламенті відбулися дебати щодо проєкту резолюції “Людська ціна війни Росії проти України: критична ситуація щодо незаконно утримуваних українських цивільних та військовополонених”. Документ засуджує масові незаконні затримання українців, катування, сфабриковані обвинувачення і нелюдські умови утримання.

17 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Головна вимога — уникати безмовності. У Києві пройшла акція на підтримку військовополонених і зниклих безвісти

Майдан Незалежності. На невеликій ділянці землі біля скульптури “Козак Мамай” щільно стоять прапорці і портрети загиблих військовослужбовців, які воювали за Україну. Втім про багатьох оборонців немає жодної інформації. Відсутність тіл дає родинам надію, що їхні рідні перебувають у російському полоні. 

1 Липня 2025

Війна і правосуддя
В Одесі судять уже другого працівника СІЗО, який постраждав від російських катувань. І ще 104 справи в українських судах

Відстежуємо найцікавіші судові справи про злочини, скоєні в умовах війни. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з матеріалу з анонсами на сайті.

27 Червня 2025

Адвокація
Підтримка родин полонених і фіксація наслідків катувань. У Києві міркують про підтримку постраждалих від РФ

26 червня у світі відзначають Міжнародний день на підтримку жертв катувань. За ініціативи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Києві в цей день відбулась панельна дискусія, участь у якій взяли спільноти родин військовополонених, громадські організації та представники держорганів.

26 Червня 2025

Більше публікацій