Send Lette
Адвокація

Україна зможе розслідувати воєнні злочини за допомогою Інтерполу

Інтерпол розблокував для України можливість використовувати свої інструменти для розслідування воєнних злочинів. Таке рішення було оголошене під час зустрічі Генерального секретаря Інтерполу Вальдесі Укрізи із начальником Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Нацполіції України Віталієм Касапом у Ліоні на полях щорічної конференції голів Національних центральних бюро (НЦБ) Інтерполу. Про це повідомляє Нацполіція.

“У результаті кропіткої та тривалої роботи української сторони з обґрунтування необхідності повернення заблокованої попереднім Генеральним секретарем Інтерполу можливості використання інструментів Інтерполу у справах геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів, Україна та інші країни світу нарешті здобули таку можливість в рамках Резолюції Генеральної Асамблеї Інтерполу 2010”, — каже Віталій Касап.

Відповідне роз’яснення Генеральний секретаріат Інтерполу розішле всім країнам уже цього тижня.

Нагадаємо, що з початку повномасштабної війни Нацбюро Інтерполу України отримало понад 70 запитів слідчих на розміщення оповіщень про міжнародний розшук російських воєнних злочинців. Але жодне так і не опублікували. Віталій Касап наголошував, що причина у тому, що Генеральний секретаріат Інтерполу наразі не опрацьовує такі запити від України, посилаючись на третю статтю статуту організації, яка забороняє Інтерполу втручатися у розслідування справ воєнного характеру. Більше про це читайте в розслідуванні МІПЛ “Чому Інтерпол відмовляється оголошувати в розшук підозрюваних у воєнних злочинах росіян”.

Тому перегляд цього питання для нашої країни був принципово важливим для встановлення справедливості та притягнення до відповідальності російських воєнних злочинців”, — пояснює Нацполіція.

Віталій Касап також зазначив, що на конференції провів важливі перемовини з представниками європейських країн, досягнувши широкої підтримки ініціативи НЦБ Інтерполу в Україні щодо переобрання України на другий термін поспіль членом Європейського комітету Інтерполу. Членство України у комітеті закінчується цього року, а обрання чотирьох нових членів відбуватиметься у травні-червні під час проведення чергової Європейської конференції Інтерполу. 

Касап також провів низку двосторонніх зустрічей із представниками різних країн, а також взяв участь у засіданні проєктної команди Інтерполу та країн-учасниць проєкту I-Force, що підтримує правоохоронні органи у боротьбі з організованою злочинністю та транснаціональними загрозами, що виникають внаслідок збройного конфлікту в Україні. Проєкт активізує поліцейське співробітництво і оперативну участь у Східній та Південно-Східній Європі.

Загалом у триденній конференції у Ліонці взяли участь 310 співробітників правоохоронних органів зі 150 країн світу, які обмінялися знаннями, досвідом і передовими практиками боротьбі з транснаціональною злочинністю.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Перемовини про Україну без України: заява українських правозахисників щодо перемовин між США і Росією

Домовленості між США і Росією щодо України не мають нічого спільного зі сталим миром та міжнародною безпекою, створюючи додаткові безпекові, економічні й інші загрози для держав, які їх підтримають.

19 Лютого 2025

Адвокація
80% опитаних МІПЛ колишніх бранців СІЗО зазнали насильства в Росії — інфографіка 

Медійна ініціатива за права людини проводить масштабне дослідження того, як росіяни поводяться з українськими військовополоненими і цивільними. Під час одного з етапів опитано 72 колишніх бранців, яких утримувала Росія. Серед них 14 цивільних і 58 військових.

19 Лютого 2025

Адвокація
70 запитів — 0 відповідей: Інтерпол ігнорує розшук воєнних злочинців Росії

З початку великої війни Нацбюро Інтерполу України отримало понад 70 запитів слідчих на видачу червоних карток про міжнародний розшук російських воєнних злочинців. Однак жодної так і не опублікували. Інтерпол заявляє, що третя стаття його статуту забороняє втручатися у розслідування справ воєнного характеру.

29 Січня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Замість обміну — етап. Цивільних полонених із окупованої Луганщини почали вивозити в Росію

“Все йде дуже тяжко, але я тримаюся, духом не падаю. Всіх обіймаю, вірю, що побачимося. Як казав Шопенгауер 300 років тому, все станеться так чи інакше”, — писав рідним луганчанин Олександр Брисов у першому листі після етапу. 24 грудня 2024 року. Росія, Якутськ. Борисов — один із кількох десятків цивільних, яких захопили на окупованій частині Луганської області до повномасштабного російського вторгнення в Україну і тримають в ув’язненні до сих пір. З кінця 2024 року їх почали етапувати в Росію. Олександр став одним із перших етапованих.

20 Лютого 2025

Війна і правосуддя
Російський військовий катував поліціянтів на Харківщині — суд постановив слухати справу в закритому режимі

Обвинувачений — 33-річний військовий Олександр Кулешов, уродженець Ставропольського краю РФ. За даними речника СБУ Владислава Абдули, Кулешов брав участь в окупації Куп'янщини й причетний щонайменше до двох викрадень поліціянтів у березні 2022 року. Йому інкримінують вчинення воєнного злочину за ч. 1 ст. 438 КК України.

19 Лютого 2025

Адвокація
Перемовини про Україну без України: заява українських правозахисників щодо перемовин між США і Росією

Домовленості між США і Росією щодо України не мають нічого спільного зі сталим миром та міжнародною безпекою, створюючи додаткові безпекові, економічні й інші загрози для держав, які їх підтримають.

19 Лютого 2025

Більше публікацій