Send Lette
Інші воєнні злочини

«Україномовний Twitter виявився кориснішим для збору даних про порушення прав людини в Україні» — дослідники Data for Ukraine

Дописи у соцмережі Twitter українською мовою достовірніше відображають події у реальному часі в Україні, які стосуються порушень прав людини росіянами під час повномасштабного вторгнення. Про це під час етеру у Twitter розповіла доцентка Манчестерського університету в Британії Ольга Онух. Такі висновки вона з колегами зробила після збору даних у Twitter для проєкту Data for Ukraine.

Цей проєкт створили, аби погодинно збирати інформацію з мільйонів твітів про опір цивільного населення окупації росіян, переміщення людей в Україні та гуманітарні потреби. Зібрані дані передають приватним особам, громадським та міжнародним організаціям, аби ті вчасно реагували на запити українців.

Дослідники моніторять дані трьома мовами: англійською, російською та українською. В останньому звіті за тиждень з 21 по 27 квітня вони дійшли висновку, що твіти українською мовою точніше відображають поточні події в Україні.

«Ми виявили, що інформація трьома мовами дуже відрізняється.

Англомовний Twitter виявився не дуже корисним для отримання інформації в реальному часі про порушення прав людини. Як правило, англійською мовою публікують новини із затримкою три години. Ми були здивовані, що україномовний Twitter став найбільш корисним при зборі інформації саме про порушення прав людини, оскільки вони опубліковані незадовго після події, а також точно передають її суть», — сказала дослідниця в етері МІПЛ.

Порівнюючи дописи англійською та українською мовами щодо подій у Херсоні, дослідники помітили, що за межами України інформація, яка найчастіше поширювалася, була зосереджена на актах опору українців за межами України.

«Мова йде про підпали російських будівель, збільшення кількості записів до територіальної оборони Польщі та втечу з Росії в Україну віцепрезидента «Газпрому», який також приєднався до територіальної оборони. Це говорить про те, що за межами України є обмежені відомості про масштаби порушень прав людини в Херсоні, тоді як решта наших даних свідчить про те, що ситуація на місці є жахливою», — йдеться у звіті.

Російською мовою найчастіше поширювали новини з інформаційних ресурсів, які використовують клікбейт. Ці новини переважно тижневої давності.

Прослухати етер можна протягом 30 днів. Етери у Twitter Spaces Медійна ініціатива за права людини проводить спільно з Українською Гельсінською спілкою за права людини.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 19 років ув’язнення інженера Запорізької АЕС Сергія Потинга

26 березня російський суд засудив працівника Запорізької АЕС Сергія Потинга до 19 років колонії. Його звинуватили в незаконному зберіганні зброї та намаганні підірвати автівку представника силових структур Росії (ст. 222, 205, 30 КК РФ). До вироку чоловік майже два роки перебував у російській вʼязниці. Перед тим окупанти викрадали його рідних, аби ті розповіли, де Сергій переховується.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Окупаційна поліція проводить рейди у селищах Донеччини

Окупаційна поліція провела 25 березня рейд у селищі Донське на півдні Донецької області з оглядами сотень домівок і авто і перевірками документів у мешканців. Про це йдеться у повідомленні “міністерства внутрішніх справ” у Донецьку.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 18 років експоліціянтку з Маріуполя: її звинуватили у тероризмі

29-річну Альону Голтвенко, яка до повномасштабної війни працювала у Національній поліції України в Маріуполі, в Росії засудили до 18 років ув’язнення. Понад рік вона перебувала в СІЗО-1 у Ростові-на-Дону.

12 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Коордштаб призупинив роботу своїх регіональних центрів: родини полонених і зниклих безвісти проти

З 1 квітня 2025 року регіональні консультаційні центри Координаційного штабу у Миколаєві, Харкові, Львові та Вінниці призупинили свою роботу. Розповідаємо, що створять натомість та як реагують на це родин полонених та зниклих безвісти.

2 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
ФСБ за спинами зрадників: як росіяни окуповували Голу Пристань

Упродовж всього 2022 року росіяни намагалися збудувати на окупованій Херсонщині власні органи влади, і головне — репресивний апарат із місцевих колаборантів. Вони мали б працювати під наглядом ФСБ, яку підсилювали передусім зрадниками із Криму, окупованих частин Донеччини і Луганщини, бійцями “Беркуту”, що втекли після Майдану, колишніми українськими топпосадовцями.

1 Квітня 2025

Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Більше публікацій