Send Lette
Інші воєнні злочини

«Україномовний Twitter виявився кориснішим для збору даних про порушення прав людини в Україні» — дослідники Data for Ukraine

Дописи у соцмережі Twitter українською мовою достовірніше відображають події у реальному часі в Україні, які стосуються порушень прав людини росіянами під час повномасштабного вторгнення. Про це під час етеру у Twitter розповіла доцентка Манчестерського університету в Британії Ольга Онух. Такі висновки вона з колегами зробила після збору даних у Twitter для проєкту Data for Ukraine.

Цей проєкт створили, аби погодинно збирати інформацію з мільйонів твітів про опір цивільного населення окупації росіян, переміщення людей в Україні та гуманітарні потреби. Зібрані дані передають приватним особам, громадським та міжнародним організаціям, аби ті вчасно реагували на запити українців.

Дослідники моніторять дані трьома мовами: англійською, російською та українською. В останньому звіті за тиждень з 21 по 27 квітня вони дійшли висновку, що твіти українською мовою точніше відображають поточні події в Україні.

«Ми виявили, що інформація трьома мовами дуже відрізняється.

Англомовний Twitter виявився не дуже корисним для отримання інформації в реальному часі про порушення прав людини. Як правило, англійською мовою публікують новини із затримкою три години. Ми були здивовані, що україномовний Twitter став найбільш корисним при зборі інформації саме про порушення прав людини, оскільки вони опубліковані незадовго після події, а також точно передають її суть», — сказала дослідниця в етері МІПЛ.

Порівнюючи дописи англійською та українською мовами щодо подій у Херсоні, дослідники помітили, що за межами України інформація, яка найчастіше поширювалася, була зосереджена на актах опору українців за межами України.

«Мова йде про підпали російських будівель, збільшення кількості записів до територіальної оборони Польщі та втечу з Росії в Україну віцепрезидента «Газпрому», який також приєднався до територіальної оборони. Це говорить про те, що за межами України є обмежені відомості про масштаби порушень прав людини в Херсоні, тоді як решта наших даних свідчить про те, що ситуація на місці є жахливою», — йдеться у звіті.

Російською мовою найчастіше поширювали новини з інформаційних ресурсів, які використовують клікбейт. Ці новини переважно тижневої давності.

Прослухати етер можна протягом 30 днів. Етери у Twitter Spaces Медійна ініціатива за права людини проводить спільно з Українською Гельсінською спілкою за права людини.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Чергова хвиля затримань кримських татар. Правозахисники вимагають посилити санкції проти РФ

О 4 ранку 5 лютого 2025 року російські силовики розпочали чергову хвилю обшуків в окупованому Криму. Обшуки відбулися у будинках Еміра Куртнезірова, Рустема Мустафаєва, Абібули Смедляєва, Мирзаалі Тажибаєва та Бахтіяра Аблаєва. Після обшуків співробітники ФСБ затримали усіх п'ятьох за обвинуваченням у причетності до Хізб ут-Тахрір — панісламської політичної партії, яка визнана терористичною організацію за російським законодавством.

7 Лютого 2025

Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Замість обміну — етап. Цивільних полонених із окупованої Луганщини почали вивозити в Росію

“Все йде дуже тяжко, але я тримаюся, духом не падаю. Всіх обіймаю, вірю, що побачимося. Як казав Шопенгауер 300 років тому, все станеться так чи інакше”, — писав рідним луганчанин Олександр Борисов у першому листі після етапу. 24 грудня 2024 року. Росія, Якутськ. Борисов — один із кількох десятків цивільних, яких захопили на окупованій частині Луганської області до повномасштабного російського вторгнення в Україну і тримають в ув’язненні до сих пір. З кінця 2024 року їх почали етапувати в Росію. Олександр став одним із перших етапованих.

20 Лютого 2025

Війна і правосуддя
Російський військовий катував поліціянтів на Харківщині — суд постановив слухати справу в закритому режимі

Обвинувачений — 33-річний військовий Олександр Кулешов, уродженець Ставропольського краю РФ. За даними речника СБУ Владислава Абдули, Кулешов брав участь в окупації Куп'янщини й причетний щонайменше до двох викрадень поліціянтів у березні 2022 року. Йому інкримінують вчинення воєнного злочину за ч. 1 ст. 438 КК України.

19 Лютого 2025

Адвокація
Перемовини про Україну без України: заява українських правозахисників щодо перемовин між США і Росією

Домовленості між США і Росією щодо України не мають нічого спільного зі сталим миром та міжнародною безпекою, створюючи додаткові безпекові, економічні й інші загрози для держав, які їх підтримають.

19 Лютого 2025

Більше публікацій