Інші воєнні злочини

«Україномовний Twitter виявився кориснішим для збору даних про порушення прав людини в Україні» — дослідники Data for Ukraine

Дописи у соцмережі Twitter українською мовою достовірніше відображають події у реальному часі в Україні, які стосуються порушень прав людини росіянами під час повномасштабного вторгнення. Про це під час етеру у Twitter розповіла доцентка Манчестерського університету в Британії Ольга Онух. Такі висновки вона з колегами зробила після збору даних у Twitter для проєкту Data for Ukraine.

Цей проєкт створили, аби погодинно збирати інформацію з мільйонів твітів про опір цивільного населення окупації росіян, переміщення людей в Україні та гуманітарні потреби. Зібрані дані передають приватним особам, громадським та міжнародним організаціям, аби ті вчасно реагували на запити українців.

Дослідники моніторять дані трьома мовами: англійською, російською та українською. В останньому звіті за тиждень з 21 по 27 квітня вони дійшли висновку, що твіти українською мовою точніше відображають поточні події в Україні.

«Ми виявили, що інформація трьома мовами дуже відрізняється.

Англомовний Twitter виявився не дуже корисним для отримання інформації в реальному часі про порушення прав людини. Як правило, англійською мовою публікують новини із затримкою три години. Ми були здивовані, що україномовний Twitter став найбільш корисним при зборі інформації саме про порушення прав людини, оскільки вони опубліковані незадовго після події, а також точно передають її суть», — сказала дослідниця в етері МІПЛ.

Порівнюючи дописи англійською та українською мовами щодо подій у Херсоні, дослідники помітили, що за межами України інформація, яка найчастіше поширювалася, була зосереджена на актах опору українців за межами України.

«Мова йде про підпали російських будівель, збільшення кількості записів до територіальної оборони Польщі та втечу з Росії в Україну віцепрезидента «Газпрому», який також приєднався до територіальної оборони. Це говорить про те, що за межами України є обмежені відомості про масштаби порушень прав людини в Херсоні, тоді як решта наших даних свідчить про те, що ситуація на місці є жахливою», — йдеться у звіті.

Російською мовою найчастіше поширювали новини з інформаційних ресурсів, які використовують клікбейт. Ці новини переважно тижневої давності.

Прослухати етер можна протягом 30 днів. Етери у Twitter Spaces Медійна ініціатива за права людини проводить спільно з Українською Гельсінською спілкою за права людини.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
“Українські діти перебувають в заручниках у росіян. До них застосовують тортури”, — Анастасія Пантелєєва

Двох підлітків із окупованого Бердянська — Тіграна Оганнісяна і його друга Микиту Ханганова — росіяни утримують, як […]

2 Червня 2023

Інші воєнні злочини
“Щось занадто гордо пішла, давай гранату в спину кинемо”, — Людмила Никитенко про викрадення окупантами та депортацію із власного дому

Мешканку Запорізької області Людмилу Никитенко росіяни викрали із дому восени минулого року. Після побоїв та майже місяця […]

17 Травня 2023

Інші воєнні злочини
Армія, кохання, війна і зрада сусідів: як колишні атовці з-під Маріуполя опинилися в російському полоні

Понад рік на тимчасово окупованій території Донецької області росіяни утримують у заручниках колишніх атовців Артема Кобилівського і Дмитра Кацуру. До повномасштабного вторгнення Росії чоловіки не були знайомі, але їхні життєві шляхи виявилися дуже схожими

12 Травня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
“У розумінні військових Каховська ГЕС чи ЗАЕС не мають захисту, адже під час війни міжнародне законодавство безсенсове, це просто шматки паперу”, — Ґлен Ґрант

Руйнування Каховської ГЕС продемонструвало, що міжнародне право, яке прямо захищає небезпечні обʼєкти цивільної інфраструктури від атак військових, неефективне. МІПЛ спробувала розібратися, чому так відбувається, які інші обʼєкти перебувають у небезпеці і чи може міжнародна спільнота їх захистити.

7 Червня 2023

Військовополонені
Тульська колонія суворого режиму: полонених українців етапують все далі від кордону

Територія колонії у Донському — це головна двоповерхова будівля з камерами-двориками для прогулянок. Уздовж коридору — камери. У камерах — нари, стіл, дві лавки, туалет, умивальник, шафа для засобів гігієни. Камери розраховані на 10-24 особи, видно, що пропускна спроможність збільшена вже після початку великої війни.

6 Червня 2023

Інші воєнні злочини
“Українські діти перебувають в заручниках у росіян. До них застосовують тортури”, — Анастасія Пантелєєва

Двох підлітків із окупованого Бердянська — Тіграна Оганнісяна і його друга Микиту Ханганова — росіяни утримують, як […]

2 Червня 2023

Більше публікацій