Send Lette
Війна і правосуддя

Ув’язнений за участь у бойових діях на Донбасі громадянин Чехії написав листа з вибаченнями Україні

Засуджений чеським судом за участь у бойових діях на Донбасі до трьох років позбавлення волі громадянин Чехії Павел Кафка написав листа до українського посольства в Чехії, у якому розкаюється у тому, що став на бік проросійських сил. У листі він зазначив, що хотів би вибачитися перед Україною.

Про це розповів Надзвичайний та Повноважний посол України в Чехії Євген Перебийніс під час вебінару «Як Чехія стала чемпіоном із притягнення до відповідальності бойовиків ЛДНР? І як поширити цей досвід?».

Як зазначає Радіо Свобода, У 2015 та 2016 роках Павел Кафка брав участь у бойових діях у складі підтримуваного Росією угруповання «ДНР». За даними сторони обвинувачення, Кафка пройшов спецпідготовку в танковому підрозділі, потім служив стрільцем і водієм.

У липні 2020 року крайовий суд міста Ческе-Будейовіце засудив Кафку за тероризм, «участь в організованому злочинному угрупованні» до трьох років умовного покарання з відтермінуванням на п’ять років, після чого обвинувачення та обвинувачений подали до апеляції. 5 грудня 2020 року Празький Верховний суд змінив з умовного на реальний вирок — три роки позбавлення волі.

Посол розповів, у листі Кафка пише, що у 2015 році він став на бік проросійських сепаратистів і не замислювався над наслідками своїх незаконних дій, що особисто у жодних бойових операціях не брав участь. Перебийніс додав, що, звичайно, не усьому, що він пише, можна вірити, бо судом доведено, що Кафка брав участь у бойових операціях.

Перебийніс зазначив, що у кінці листа засуджений пише, що хотів би вибачитися перед Україною і вірить, що Україні вдасться повернути свою територіальну цілісність дипломатичним шляхом.

«Станом на сьогодні або вже завершилися суди, або відбувається розслідування правоохоронними органами справ щодо понад 20 громадян Чехії, які так чи інакше були причетні до бойових дій на Донбасі на стороні Росії», — додав посол.

Під час дискусії заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов зазначив, що досудовим слідством встановлено близько 24 громадян Чехії, які брали активну участь у бойових діях на Донбасі на боці російських сил. Їхні дії зареєстрували як участь у незаконних збройних формуваннях і як найманство. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Суд над жінкою, яка допомагала росіянам вивезти дітей до Криму. І ще 105 справ наступного тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

3 Травня 2025

Війна і правосуддя
У Харкові слухають справу про замах на голову ОВА Синєгубова. Обвинувачений заперечує українське громадянство

Олександра Голуба затримали в електричні 23 жовтня в 2024 році. Його підозрюють у кількох злочинах, вчинених у 2024-му. Тоді в березні він нібито застрелив командира мінометного взводу 125-ї бригади ТрО, у жовтні в Шевченківському районі Харкова підірвав двері будівлі МСЕК і згодом підпалив два авто військових неподалік.

30 Квітня 2025

Війна і правосуддя
У Києві судитимуть звільненого військовополоненого за співпрацю з Росією: ще 100 справ наступного тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

25 Квітня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Військовополонені
Родини загиблих у російському полоні військових мають отримувати 15 мільйонів гривень

Уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова вважає, що родини загиблих у полоні мають отримувати таку ж допомогу, як і родини військових, що загинули на полі бою. Для врегулювання цього питання у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт. Розповідаємо, чому він важливий.

5 Травня 2025

Інші воєнні злочини
Росія посилила вербовку українських дітей для війни проти України

Російські спецслужби вербують українських дітей для підпалів інфраструктури і машин військових. Викритим дітям переважно інкримінують скоєння диверсії чи терористичного акту. Таку ж кваліфікацію визначають тим вербувальникам із Росії, яких ідентифікувало слідство. Втім, експерти з МГП наполягають: насправді організатори вчиняють воєнний злочин. 

4 Травня 2025

Більше публікацій