Send Lette
Війна і правосуддя

В офісі генпрокурора пропонують Чехії створити спільну слідчу групу для розслідування злочинів бойовиків “ЛДНР”

Офіс генпрокурора запропонував чеським правоохоронцям створити спільну міжнародну слідчу групу для розслідування злочинів, вчинених громадянами Чехії на Донбасі на зразок Міжнародної слідчої групи у справі MH17 – Joint Investigation Team.

Про це 22 червня розповів заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов під час вебінару «Як Чехія стала чемпіоном із притягнення до відповідальності бойовиків ЛДНР? І як поширити цей досвід?»

«Хотілося би більш активної співпраці з чеськими колегами для активізації розслідування справ (що стосуються злочинів, вчинених чеськими громадянами на Донбасі — МІПЛ.). Що стосується громадян Чехії — ми готові обмінюватися матеріалами з нашими колегами, але запитів поки від Чехії не було. Залюбки поділимося матеріалами, якщо до нас звернуться», — розповів Мамедов.

Заступник начальника управління Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту Микола Говоруха, який безпосередньо опікується питаннями міжнародно-правової взаємодії, під час дискусії також зазначив, що рішення і докази, отримані правоохоронними органами Чеської Республіки мають значення для українських правоохоронців із точки зору національних проваджень.

«Насправді чеським правоохоронцям було ви вигідно отримати інформацію від України для власних справ. Наприклад, якщо ми отримаємо інформацію про номер телефону певної особи, яка бере участь у терористичній діяльності, ми можемо встановити зміст телефонних розмов і такі докази можуть допомогти у подальшому у справах для чеського суду», — розповів Говоруха.

Він також додав, що українські правоохоронці не проти передавати кримінальні провадження стосовно осіб, які перебувають на території Чеської Республіки, є її громадянами та щодо них є відкриті справи у Чехії.

“Ми не проти зібрати докази, в тому числі за допомогою чеських колег, і передати цю справу до Чеської Республіки”, — зазначив Говоруха. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
В Україні вперше з 2022 року виправдали звинувачену у держзраді — великий репортаж МІПЛ про справу

МІПЛ понад рік відстежувала судовий процес над Світланою Оголь з Миколаївщини. Її обвинувачували в державній зраді за те, що вона нібито здала росіянам ветерана АТО, якого вони закатували разом зі ще одним чоловіком. Зрештою суд визнав, що нічого з переліченого Оголь не робила. Її виправдали та відразу ж звільнили. Оголь провела в СІЗО понад два роки.

18 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Спецоперація “Синиця”, блогер в ЄС та робота на ФСБ з “Укроборонпрому”: 73 справи щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

15 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Майже 80 російських воєнних злочинців засуджено за катування українців — прокурор Бєлоусов    

МІПЛ розпитала Юрія Бєлоусова, який очолює Департамент війни ОГП, про те, навіщо судити тих, кого немає на лаві підсудних, про невиправдані очікування суспільства від МКС і чому він проти змін законодавства, які б дозволили судам враховувати свідчення, задокументовані правозахисниками.

13 Листопада 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Систематичне порушення РФ Женевських конвенцій — злочин проти людяності, — правозахисники

Практики жорстокого поводження і порушення прав українських військовополонених Російська Федерація застосовує від початку збройного конфлікту в Україні. З 2014 року методи РФ не змінилися, а стали більш масовими. У такій поведінці росіян простежується державна політика.

21 Листопада 2024

Адвокація
Друга міжнародна конференція “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” стартувала

Сьогодні, 21 листопада, з урочистої церемонії відкриття розпочалася конференція "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South”, яка зібрала на одному майданчику понад 100 учасників, серед яких лідери громадської думки, експерти, журналісти, урядовці, представники дипломатичного корпусу.

21 Листопада 2024

Адвокація
Трагедія у Ягідному та мотивація постраждалих: іноземні делегати конференції Crimea Global відвідали Чернігівщину

21 листопада у Києві розпочалась Друга міжнародна конференція "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South". Окрім дискусійних панелей в рамках конференції відбулися кілька спеціальний заходів. Один з них присвятили мотивації потерпілих у процесі правосуддя. Організатороми події стали Медійна ініціатива за права людини та Освітній дім прав людини в Чернігові.

21 Листопада 2024

Більше публікацій