Send Lette
Війна і правосуддя

В офісі генпрокурора пропонують Чехії створити спільну слідчу групу для розслідування злочинів бойовиків “ЛДНР”

Офіс генпрокурора запропонував чеським правоохоронцям створити спільну міжнародну слідчу групу для розслідування злочинів, вчинених громадянами Чехії на Донбасі на зразок Міжнародної слідчої групи у справі MH17 – Joint Investigation Team.

Про це 22 червня розповів заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов під час вебінару «Як Чехія стала чемпіоном із притягнення до відповідальності бойовиків ЛДНР? І як поширити цей досвід?»

«Хотілося би більш активної співпраці з чеськими колегами для активізації розслідування справ (що стосуються злочинів, вчинених чеськими громадянами на Донбасі — МІПЛ.). Що стосується громадян Чехії — ми готові обмінюватися матеріалами з нашими колегами, але запитів поки від Чехії не було. Залюбки поділимося матеріалами, якщо до нас звернуться», — розповів Мамедов.

Заступник начальника управління Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту Микола Говоруха, який безпосередньо опікується питаннями міжнародно-правової взаємодії, під час дискусії також зазначив, що рішення і докази, отримані правоохоронними органами Чеської Республіки мають значення для українських правоохоронців із точки зору національних проваджень.

«Насправді чеським правоохоронцям було ви вигідно отримати інформацію від України для власних справ. Наприклад, якщо ми отримаємо інформацію про номер телефону певної особи, яка бере участь у терористичній діяльності, ми можемо встановити зміст телефонних розмов і такі докази можуть допомогти у подальшому у справах для чеського суду», — розповів Говоруха.

Він також додав, що українські правоохоронці не проти передавати кримінальні провадження стосовно осіб, які перебувають на території Чеської Республіки, є її громадянами та щодо них є відкриті справи у Чехії.

“Ми не проти зібрати докази, в тому числі за допомогою чеських колег, і передати цю справу до Чеської Республіки”, — зазначив Говоруха. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Суд над жінкою, яка допомагала росіянам вивезти дітей до Криму. І ще 105 справ наступного тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

3 Травня 2025

Війна і правосуддя
У Харкові слухають справу про замах на голову ОВА Синєгубова. Обвинувачений заперечує українське громадянство

Олександра Голуба затримали в електричні 23 жовтня в 2024 році. Його підозрюють у кількох злочинах, вчинених у 2024-му. Тоді в березні він нібито застрелив командира мінометного взводу 125-ї бригади ТрО, у жовтні в Шевченківському районі Харкова підірвав двері будівлі МСЕК і згодом підпалив два авто військових неподалік.

30 Квітня 2025

Війна і правосуддя
У Києві судитимуть звільненого військовополоненого за співпрацю з Росією: ще 100 справ наступного тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

25 Квітня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
За останній місяць Росія затримала щонайменше 15 і засудила 39 цивільних українців

Приниження і переслідування вірних Україні мешканців окупованих територій — це щоденна практика, яка має різні форми, але одну мету: залякати, придушити будь-який, навіть символічний, опір окупації. За два останні тижні квітня росіяни затримали щонайменше шість мешканців окупованих через політичні мотиви територій і засудили — 20. Всього за квітень затримали щонайменше 15 і засудили щонайменше 39 цивільних українців.

8 Травня 2025

Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Військовополонені
Родини загиблих у російському полоні військових мають отримувати 15 мільйонів гривень

Уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова вважає, що родини загиблих у полоні мають отримувати таку ж допомогу, як і родини військових, що загинули на полі бою. Для врегулювання цього питання у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт. Розповідаємо, чому він важливий.

5 Травня 2025

Більше публікацій