Send Lette
Інші воєнні злочини

В Росії до 12 і 11 років суворого режиму засудили двох українців, яких звинуватили у замаху на окупаційного “мера” Бердянська

Південний окружний військовий суд Росії оголосив вирок щодо Віталія Расторгуєва і Володимира Кривцуна. Чоловіків звинуватили у підготовці акту міжнародного тероризму за нібито намір підірвати авто з головою окупаційної військово-цивільної адміністрації в Бердянську. Про це повідомляє видання “Кримський процес”.

Російський суддя Олексій Магомадов визнав Віталія Расторгуєва винним і призначив покарання 12 років позбавлення волі, з яких перші три роки він має провести у тюрмі, а решту — в колонії суворого режиму. Володимиру Кривцуну призначили 11 років позбавлення волі, з яких перші три роки він так само має відсидіти у тюрмі, а решту — в колонії суворого режиму.

Віталій Расторгуєв. Фото: Кримська правозахисна група

Раніше російські пропагандистські видання повідомляли, що Расторгуєв у липні 2022 року нібито встановив підривний пристрій в автомобіль голови окупаційної Бердянської військово-цивільної адміністрації Олександра Сауленка, але він не спрацював. Тоді “підривників” затримали за повідомленням “пильних громадян”.

Олександр Сауленко, гауляйтер Бердянка. Фото з відкритих джерел

Після цього про долю Расторгуєва не було відомо впродовж кількох місяців. Пропагандисти стверджують, що чоловік зізнався, ніби діяв “відповідно до вказівок кураторів зі Служби безпеки України (СБУ) і Головного управління розвідки. За виконання завдання йому нібито обіцяли допомогти погасити кредити і вивезти сімʼю на підконтрольну Києву території. Російські силовики стверджували, що чоловіка завербували через громадський рух “Спротив”.

Цей матеріал підготовлено за підтримки Міністерства закордонних справ Нідерландів.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
“Ліпше б у голову вистрілили”: журналісти дізналися, хто причетний до катувань і суду над херсонцем Романом Третьяковим

Одним із учасників херсонського руху опору був Роман Третьяков. Четвертого серпня 2022 року чоловік прокинувся від того, що в його квартирі випилювали двері. Втекти не вдалося. Третьякова змушували зізнатися в диверсійній діяльності. У полоні провів 19,5 місяців. Пережив тортури струмом і голод.

24 Грудня 2024

Cards
Олександр Слісаренко

Дата зникнення: 3 серпня 2022 року Місце зникнення: с. Горностаївка, Херсонська область Олександр Слісаренко — очільник Територіального […]

24 Грудня 2024

Війна і правосуддя
Полонений росіянин, шпигунство за ЗСУ та військовополонений з Криму: 64 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

23 Грудня 2024

Більше публікацій