Send Lette
Інші воєнні злочини

В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

Про це очільник МЗС повідомив під час засідання Ради з питань прав людини, ґендерної рівності та різноманіття Міністерства закордонних справ, членом якої є Медійна ініціатива за права людини.

Засідання Ради з питань прав людини, ґендерної рівності та різноманіття Міністерства закордонних справ. Фото: МЗС

У засіданні Ради взяв участь голова інформаційного департаменту МІПЛ Станіслав Мірошниченко. Він підкреслив, що постраждалі, які перебувають у російському полоні чи яких викрали і незаконно утримують у російських вʼязницях, нерідко переживають сексуальне або сексуалізоване насильство, зокрема через примусове оголення. Кожен такий випадок має бути ретельно задокументований і розслідуваний, а постраждалі заслуговують на гідне ставлення з боку системи правосуддя.

— Цього року МІПЛ підготувала звіт про мотивацію потерпілих брати участь у правосудді, — говорить Мірошниченко. — І ми побачили невтішні результати: більшість потерпілих і свідків дуже швидко втрачають інтерес до правосуддя. Не в останню чергу тому, що слідчі, прокурори, суд, СБУ і поліція по 150 разів запитують у них одне й те саме.

— Коли мова, скажімо, йде про сексуальне насильство, то спробуйте поставити себе на місце людини, яка пережила таке насильство, і десять чи хоча б пʼять разів розказати в деталях про те, яким, даруйте, кийком і скільки разів вас ґвалтували. Уявляєте рівень травматизації? А потерпілим доводиться про це говорити знову і знову. Тому ми вітаємо створення при Офісі Генпрокурора Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків, який має нівелювати такі ризики. І закликаємо державу повернутися обличчям до постраждалих, поставивши їхні інтереси у центр уваги, — підкреслив представник МІПЛ. 

Станіслав Мірошниченко, голова інформаційного департаменту МІПЛ. Фото: МЗС

Представник МІПЛ додав, що в контексті сексуального насильства, скоєного росіянами проти українців під час війни, особливої підтримки потребують постраждалі чоловіки. У полоні саме вони найчастіше піддаються сексуальному насиллю, а після звільнення стикаються зі стигматизацію з боку суспільства і воліють ніколи і нікому не розповідати про пережите.

Під час заходу Станіслав Мірошниченко провів перемовини із представниками уряду та міжнародними партнерами України, які опікуються захистом прав людини під час війни. На зустрічі також була Перша леді Олена Зеленська. Говорили про виконання зобовʼязань України у рамках міжнародної програми “Партнерства Біарріц”, до якої наша країна долучилася у 2020 році за ініціативи Зеленської.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Чергова хвиля затримань кримських татар. Правозахисники вимагають посилити санкції проти РФ

О 4 ранку 5 лютого 2025 року російські силовики розпочали чергову хвилю обшуків в окупованому Криму. Обшуки відбулися у будинках Еміра Куртнезірова, Рустема Мустафаєва, Абібули Смедляєва, Мирзаалі Тажибаєва та Бахтіяра Аблаєва. Після обшуків співробітники ФСБ затримали усіх п'ятьох за обвинуваченням у причетності до Хізб ут-Тахрір — панісламської політичної партії, яка визнана терористичною організацію за російським законодавством.

7 Лютого 2025

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Замість обміну — етап. Цивільних полонених із окупованої Луганщини почали вивозити в Росію

“Все йде дуже тяжко, але я тримаюся, духом не падаю. Всіх обіймаю, вірю, що побачимося. Як казав Шопенгауер 300 років тому, все станеться так чи інакше”, — писав рідним луганчанин Олександр Борисов у першому листі після етапу. 24 грудня 2024 року. Росія, Якутськ. Борисов — один із кількох десятків цивільних, яких захопили на окупованій частині Луганської області до повномасштабного російського вторгнення в Україну і тримають в ув’язненні до сих пір. З кінця 2024 року їх почали етапувати в Росію. Олександр став одним із перших етапованих.

20 Лютого 2025

Війна і правосуддя
Російський військовий катував поліціянтів на Харківщині — суд постановив слухати справу в закритому режимі

Обвинувачений — 33-річний військовий Олександр Кулешов, уродженець Ставропольського краю РФ. За даними речника СБУ Владислава Абдули, Кулешов брав участь в окупації Куп'янщини й причетний щонайменше до двох викрадень поліціянтів у березні 2022 року. Йому інкримінують вчинення воєнного злочину за ч. 1 ст. 438 КК України.

19 Лютого 2025

Адвокація
Перемовини про Україну без України: заява українських правозахисників щодо перемовин між США і Росією

Домовленості між США і Росією щодо України не мають нічого спільного зі сталим миром та міжнародною безпекою, створюючи додаткові безпекові, економічні й інші загрози для держав, які їх підтримають.

19 Лютого 2025

Більше публікацій