Send Lette
Інші воєнні злочини

В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

Про це очільник МЗС повідомив під час засідання Ради з питань прав людини, ґендерної рівності та різноманіття Міністерства закордонних справ, членом якої є Медійна ініціатива за права людини.

Засідання Ради з питань прав людини, ґендерної рівності та різноманіття Міністерства закордонних справ. Фото: МЗС

У засіданні Ради взяв участь голова інформаційного департаменту МІПЛ Станіслав Мірошниченко. Він підкреслив, що постраждалі, які перебувають у російському полоні чи яких викрали і незаконно утримують у російських вʼязницях, нерідко переживають сексуальне або сексуалізоване насильство, зокрема через примусове оголення. Кожен такий випадок має бути ретельно задокументований і розслідуваний, а постраждалі заслуговують на гідне ставлення з боку системи правосуддя.

— Цього року МІПЛ підготувала звіт про мотивацію потерпілих брати участь у правосудді, — говорить Мірошниченко. — І ми побачили невтішні результати: більшість потерпілих і свідків дуже швидко втрачають інтерес до правосуддя. Не в останню чергу тому, що слідчі, прокурори, суд, СБУ і поліція по 150 разів запитують у них одне й те саме.

— Коли мова, скажімо, йде про сексуальне насильство, то спробуйте поставити себе на місце людини, яка пережила таке насильство, і десять чи хоча б пʼять разів розказати в деталях про те, яким, даруйте, кийком і скільки разів вас ґвалтували. Уявляєте рівень травматизації? А потерпілим доводиться про це говорити знову і знову. Тому ми вітаємо створення при Офісі Генпрокурора Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків, який має нівелювати такі ризики. І закликаємо державу повернутися обличчям до постраждалих, поставивши їхні інтереси у центр уваги, — підкреслив представник МІПЛ. 

Станіслав Мірошниченко, голова інформаційного департаменту МІПЛ. Фото: МЗС

Представник МІПЛ додав, що в контексті сексуального насильства, скоєного росіянами проти українців під час війни, особливої підтримки потребують постраждалі чоловіки. У полоні саме вони найчастіше піддаються сексуальному насиллю, а після звільнення стикаються зі стигматизацію з боку суспільства і воліють ніколи і нікому не розповідати про пережите.

Під час заходу Станіслав Мірошниченко провів перемовини із представниками уряду та міжнародними партнерами України, які опікуються захистом прав людини під час війни. На зустрічі також була Перша леді Олена Зеленська. Говорили про виконання зобовʼязань України у рамках міжнародної програми “Партнерства Біарріц”, до якої наша країна долучилася у 2020 році за ініціативи Зеленської.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Росія посилила вербовку українських дітей для війни проти України

Російські спецслужби вербують українських дітей для підпалів інфраструктури і машин військових. Викритим дітям переважно інкримінують скоєння диверсії чи терористичного акту. Таку ж кваліфікацію визначають тим вербувальникам із Росії, яких ідентифікувало слідство. Втім, експерти з МГП наполягають: насправді організатори вчиняють воєнний злочин. 

4 Травня 2025

Війна і правосуддя
Реєстр збитків для України: як українцям домогтися компенсації від Росії

Реєстр збитків для України, створений за ініціативи Ради Європи, запрацював у травні 2023 року. Однак більшість категорій для подання заяв на відшкодування відкрилися нещодавно. Деякі українці дещо скептично ставляться до появи ще одного Реєстру. Медійна ініціатива за права людини роз'яснює його роботу та пояснює, чому варто подати до нього заяву.

14 Квітня 2025

Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 19 років ув’язнення інженера Запорізької АЕС Сергія Потинга

26 березня російський суд засудив працівника Запорізької АЕС Сергія Потинга до 19 років колонії. Його звинуватили в незаконному зберіганні зброї та намаганні підірвати автівку представника силових структур Росії (ст. 222, 205, 30 КК РФ). До вироку чоловік майже два роки перебував у російській вʼязниці. Перед тим окупанти викрадали його рідних, аби ті розповіли, де Сергій переховується.

26 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
За останній місяць Росія затримала щонайменше 15 і засудила 39 цивільних українців

Приниження і переслідування вірних Україні мешканців окупованих територій — це щоденна практика, яка має різні форми, але одну мету: залякати, придушити будь-який, навіть символічний, опір окупації. За два останні тижні квітня росіяни затримали щонайменше шість мешканців окупованих через політичні мотиви територій і засудили — 20. Всього за квітень затримали щонайменше 15 і засудили щонайменше 39 цивільних українців.

8 Травня 2025

Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Військовополонені
Родини загиблих у російському полоні військових мають отримувати 15 мільйонів гривень

Уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова вважає, що родини загиблих у полоні мають отримувати таку ж допомогу, як і родини військових, що загинули на полі бою. Для врегулювання цього питання у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт. Розповідаємо, чому він важливий.

5 Травня 2025

Більше публікацій