Send Lette
Cards

Василь Волохін

Василь Волохін

Дата викрадення: 5 березня 2022 року
Місце викрадення: село Димер, Київська область

 

Це сталося пʼятого березня в Димері. Ввечері Василь Волохін сів на велосипед, поїхав у бік заводу “Вікналенд” і більше не повернувся. Дружина Ольга одразу зрозуміла, що трапилось щось недобре, оскільки селище перебувало в окупації. Певний час, чекаючи на новини про чоловіка, жінка пручалася виїзду на підконтрольну українському війську територію. Та зрештою виїхала: рятувала трьох дітей, наймолодшій дитині на той час було всього пів року.

Четвертого квітня 2022 року Ользі зателефонувала жінка, чий чоловік повернувся з полону. Він розповів, що був в одній камері з Василем Волохіном. Як виявилося, кілька днів чоловіка тримали в районі заводу “Вікналенд”, а тоді через Гостомель і Білорусь вивезли в Росію. За що його затримали, невідомо. Пізніше рідні знайшли фотографію Василя в російському телеграм-каналі з підписом “полон”, прізвищем, ім’ям та датою народження. Крім цього, родина отримала від нього листа. У ньому було лише два слова “жив, здоров”. Останнє відоме місце утримання Волохіна — СІЗО в місті Брянськ.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
94% українських військовополонених, засуджених в РФ, звинувачують у тероризмі

Моніторинг незаконних судових справ щодо українських військовополонених, який веде Медійна ініціатива за права людини, демонструє, що окуповані суди засуджують бранців переважно за “вбивства”, у той час як суди в РФ виносять вироки щодо “тероризму”.

23 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
З початку квітня в Росії та на окупованих територіях затримали 7 і засудили 47 українців 

Щонайменше сімох цивільних українців затримали і 19 засудили за політичними статтями на окупованих територіях і в Росії у першій половині квітня. За той же час російські репресивні органи затримали 17 і засудили 30 росіян за нібито публічну підтримку або співпрацю зі спецслужбами України.

23 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Молися, зараз будемо розстрілювати: росіяни катували і тримали у ямі чиновника з Голої Пристані

Іван Мошенський працював у мерії Голої Пристані. Уже в перші дні великої війни російські війська окупували місто, однак міська рада продовжувала працювати. Все змінилося, коли окупанти призначили на посаду мера свого гауляйтера. Після чоло колеги Мошенського почали залишати місто. Чоловік розумів, що йому теж непогано було б виїхати, але власного транспорту для цього не мав. А за кілька місяців, у свято української Незалежності, росіяни викрали його.

22 Квітня 2025

Більше публікацій