Send Lette
Cards

Василь Волохін

Василь Волохін

Дата викрадення: 5 березня 2022 року
Місце викрадення: село Димер, Київська область

 

Це сталося пʼятого березня в Димері. Ввечері Василь Волохін сів на велосипед, поїхав у бік заводу “Вікналенд” і більше не повернувся. Дружина Ольга одразу зрозуміла, що трапилось щось недобре, оскільки селище перебувало в окупації. Певний час, чекаючи на новини про чоловіка, жінка пручалася виїзду на підконтрольну українському війську територію. Та зрештою виїхала: рятувала трьох дітей, наймолодшій дитині на той час було всього пів року.

Четвертого квітня 2022 року Ользі зателефонувала жінка, чий чоловік повернувся з полону. Він розповів, що був в одній камері з Василем Волохіном. Як виявилося, кілька днів чоловіка тримали в районі заводу “Вікналенд”, а тоді через Гостомель і Білорусь вивезли в Росію. За що його затримали, невідомо. Пізніше рідні знайшли фотографію Василя в російському телеграм-каналі з підписом “полон”, прізвищем, ім’ям та датою народження. Крім цього, родина отримала від нього листа. У ньому було лише два слова “жив, здоров”. Останнє відоме місце утримання Волохіна — СІЗО в місті Брянськ.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Коордштаб призупинив роботу своїх регіональних центрів: родини полонених і зниклих безвісти проти

З 1 квітня 2025 року регіональні консультаційні центри Координаційного штабу у Миколаєві, Харкові, Львові та Вінниці призупинили свою роботу. Розповідаємо, що створять натомість та як реагують на це родин полонених та зниклих безвісти.

2 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
ФСБ за спинами зрадників: як росіяни окуповували Голу Пристань

Упродовж всього 2022 року росіяни намагалися збудувати на окупованій Херсонщині власні органи влади, і головне — репресивний апарат із місцевих колаборантів. Вони мали б працювати під наглядом ФСБ, яку підсилювали передусім зрадниками із Криму, окупованих частин Донеччини і Луганщини, бійцями “Беркуту”, що втекли після Майдану, колишніми українськими топпосадовцями.

1 Квітня 2025

Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Більше публікацій