Send Lette
Насильницькі зникнення

Важливо посилити комунікацію між родинами заручників ОРДЛО, об’єднаним центром при СБУ та представниками від України у Мінську

Координаторки Медійної ініціативи за права людини Марія Томак та Тетяна Катриченко долучилася до засідання робочої групи в Офісі президента України щодо захисту прав осіб, яких незаконно утримують на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму, а також у Російській Федерації.

Зокрема, учасники обговорили законодавчі ініціативи, які посилюють соціальний та правовий захист військовополонених і цивільних заручників ОРДЛО. Марія Томак наголосила на необхідності ухвалення президентського законопроєкту N6104 “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей”, який 27 вересня 2021 року внесений як невідкладний на розгляд Верховної Ради. “Важливо, аби документ був підтриманий широким колом народних депутатів, не лише однієї парламентської фракції. Якщо робоча група може підтримати законопроєкт зі свого боку, це буде справді корисно”, – сказала Томак.

Тетяна Катриченко зазначила, як важливо посилити механізми комунікації між родинами політв’язнів та представниками спеціального Об’єднаного центру при СБУ для розшуку та звільнення незаконно затриманих на території ОРДЛО та іншими представниками від України у ТКГ у Мінську. “Родичі у регіонах, а надто на окупованих територіях, часто не мають можливості зустрітися з представниками гуманітарної підгрупи від України у мінській ТКГ, а отже не розуміють, як відбувається процес перемовин про звільнення їх рідних”, – окреслила проблему Катриченко. МІПЛ запропонувала організовувати відповідні регулярні зустрічі в онлайн-форматі, приміром, на платформі Офісу президента України. “Окрім того, важливо подумати, яким чином розповсюджувати інформацію про те, що робити громадянам у разі потрапляння рідної людини у заручники – до кого звертатися, які заяви готувати”, – сказала Катриченко.

Засідання робочої групи відбулося з ініціативи уповноваженої Президента України з питань забезпечення прав захисників України Альони Вербицької. Окрім представників громадських організацій, на неї були запрошені представники секретаріату Кабінету Міністрів, Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства закордонних справ, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Служби безпеки України, Національної поліції України.

У майбутньому зустрічі робочої групи мають стати регулярними. Щоправда, яким буде механізм реалізації ідей, які звучать у рамках цих засідань, наразі незрозуміло.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
На Херсонщині росіяни закрили у підвалі онкохворого пенсіонера і пʼять днів морили його голодом

Селище Дніпровське розташоване на правобережжі Херсонщини, трохи більш як за 20 км від Херсона. Коли почалася повномасштабна війна РФ проти України, росіяни його окупували. Загарбники почали вдиратися у домівки місцевих, незаконно обшукували їх, перевіряли документи. Заходили вони й до пенсіонера Павла Мурашева.

19 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Вирізали ножем по тілу і гасили об нього недопалки — страшні подробиці знущань над мешканцем Голої Пристані 

Григорій Головко, 41-річний підприємець із окупованої ворогом Голої Пристані на Херсонщині, у найменших деталях памʼятає події того страшного дня, коли росіяни позбавили його волі. За сім місяців і три дні незаконного утримання його відпустили. Після цього разом із родиною чоловік виїхав на підконтрольну Україні територію.   

18 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Полювання на цивільних: як і чому Росія викрадає українців

“Росія приховує тисячі українців у в'язницях і катівнях. Їхні рідні майже не мають підстав сподіватися на швидку зустріч”, — такими рядками починається стаття впливового німецького видання Frankfurter Allgemeine Zeitung, опублікована у серпні цього року. Вона розповідає історії трьох звичайних українських родин, які або пережили насильнецьке викрадення під час окупації, або ж досі чекають на повернення рідних додому.

14 Листопада 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Проти України на боці Росії воюють громадяни Ірану, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Куби та Шрі-Ланки – Усов

В українському полоні перебувають громадяни дев’яти незахідних країн, які воювали на боці Російської Федерації, і держава-агресорка не зверталася до України, щоб їх повернути. Про це 21 листопада заявив Дмитро Усов, секретар українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час однієї з панелей конференції Crimea Global 2024.

22 Листопада 2024

Адвокація
Чи можуть незахідні країни сприяти відновленню ефективності міжнародних організацій: результати панельної дискусії Crimea Global 2024

У межах Другої міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулася друга панельна дискусія “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”.

22 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Проведення окупантів на ТЕС, вербування матроса та заклик до геноциду: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

22 Листопада 2024

Більше публікацій